şükela:  tümü | bugün
  • birbirinden fantastik söylemlere ev sahipliği yapan ve "yalancıyı öpmüyorlar ya..." kavramı gereği bol keseden sallamayla dolu billboardlardır.

link

* 10 gb bedava interneti kim ne zaman hangi koşulda vermiş? mobil mi ev mi kamusal alan mı? bilen duyan var mı?

* işpark özellikle pahalı muhitlerde insanların 40 yıllık evlerinin önüne çöktü ve adam sikiyor. avm'lerin göya otoparktan ücret alması yasak ama adam sikiyorlar. devlet sadece izliyor. sağolun bu 1 saat müthiş...

* yaz geldi doğalgaza %10 indirim? git ananla alay et bizimle değil...

* ya hangi gençlere ne işi, kaç paraya hangi sektörlerde; ne diyorsunuz amk? akp mitinglerine otobüsle götürüp eline 50 tl sıkıştırmak mı yarı zamanlı iş dediğiniz?

bir de bu milletin bayramına bile çöküp sahiplenmek, kendi kutbu ve cephesine ait bir unsur haline getirmek isteyen bir hareket var karşımızda. bu kadar fütursuz, cüretkar ve azıtmış.

bayramımız

siz çaresizlikten kafayı yemiş ve yeni alçalma noktaları keşfetmiş bir avuç rantçı, avuçcu, ayakçı adamsınız belki de? aksine bizi ikna edemiyorsunuz çünkü.

bu hareket miadını doldurdu ve her yeni unsur, aksiyon, söylem de ancak ve ancak bu gerçeğin altını çizmeye yarıyor...

edit: imla. damperli orkid 'e teşekkürler.
    edit2: #90843215 bence de olayın özü ve özeti bu hahaha
  • kendisinin bile inanmadığı vaatleri içeren billboardlardır. muhtemelen hazırlandığından bile haberi yoktur.
  • (bkz: görüyorum ki çaresizliği tatmamışsınız hayatınızda) şuan o çaresizliği yaşamaya başlıyorlar sanırım.
  • "ekrem imamoğlu'nun öğrencilere dair indirimli ulaşım çalışmasını kendi çalışmamız gibi halka sunduk çünkü biz çaldık yine çalarız." billboardunu göremedim yalnız.
  • “biz yaptık yine biz yaparız” kısmı komik, bir o kadar da inandırıcı. memleketin içine biz ettik yine biz ederiz le aynı.
  • binali yıldırım: seçim kampanyasında söylediklerimiz yalan

--- spoiler ---

seçim kanpanyalarında söylenenle, sorumluluk omuzlarınıza yüklenince, söylemleriniz hiçbir zaman aynı olmaz. hiçbir ülkede de aynı olmaz. bu siyasetin gereğidir, siyasetle hakikat, her zaman birbiriyle örtüşmez.
    --- spoiler ---
  • 10gb interneti verecek olan turkcell, turkcell’e parayı aktaracak olan ensar, ensar’a bütçeyi veren ise vergilerimizi cemaatlere ve vakıflara dağıtan ibb.

gençler gidin internetinizi kendiniz alın, oyu da imamova verin; emin olun cebinizden daha az para çıkacaktır.
  • hatta ve hatta herkese 2 anahtar vereceklermiş, bir ev bir araba.

(bkz: yersen)
  • patron çıldırdı
  • ben merkezci zihniyet ve politikalarına bir yenisini daha eklediler. ulan benim paramla maaş alıyorsun, artistliğin kralını bana yapıyorsunuz.. allah yarına bırakır, yanına bırakmaz..

edit:sinirden ben merkez yerine merkez benci yazıp yazım hataları yapmışım.
    edit2: uyarı üzerine ben merkez yerine ben merkezci olarak düzelttim.( bir daha bu kadar sinirlenmicem, editlemek yorucu.) :)