şükela:  tümü | bugün soru sor
 • new york’ta bir kafede oturuyordum. birden, 3 hürel'in eski şarkılarından biri çalmaya başladı. new york’ta kim gider müzik kutusuna 3 hürel koyar, kim gider 3 hürel şarkısı ister diye düşünüp şaşırdım. hemen müzik kutusuna baktım, 3 hürel yoktu. orada bir çalışanın yanına gittim. "şimdi radyo mu çalıyor?" diye sordum. "hayır, kendi playlist’imi çalıyorum" dedi. bunun üzerine daha da şaşırarak sordum:

  - bu şarkı hangi grubun biliyor musun?
  - evet... "three hurels"
  - peki bu "three hurels" hangi ülkenin grubu biliyor musun?
  - sanırım türkiye.
  - bu şarkılarını türkiye’de bile senin yaşındaki insanlar bilmez. sen nereden biliyorsun?
  - müzik severim ben, bir yerlerden elime geçti, çok beğendim, bütün şarkılarını indirdim.

  daha sonra, 3 hürel’in yeni albümlerinden birini koydu. new york’ta “birkaç mektupla bir sararmış resme / bakıp da seni anmaya değmez” sözleri eşliğinde biramı yudumladım...
 • zamanında imkansızlıklara rağmen led zeppelin kalitesinde şarkılar yapmış grup.emre aydını rockstar zanneden gençler dinlesin bunları.
 • bir sevmek bin defa ölmek demekmiş gibi 1000 abartmiim 100 defa dinlenilirliğe sahip olan şarkıyı yapmış olan grup
 • zamanında yaptıkları muziğe oldum olası saygı duyduğum, plaklarını toplamayı arzu ettiğim topluluk.
 • "coğrafya kitabı alacak paramız yoktu ama evde piyano vardı"
 • plak kabının arkasında şunlar yazmakta:
  (1973 yılında çıkan ilk albüm)

  onur hürel:
  1 ocak 1948 trabzon doğumludur. halen d. güzel sanatlar akademisi heykel bölümünde öğrencidir. bekârdır. bas gitar çalar. müziğe akordeon çalarak başlayan onur hürel, sinirli bir mizaca sahiptir. yağmurda yürümekten, denizden ve sinemadan hoşlanır.

  haldun hürel:
  8 mayıs 1949 trabzon doğumludur. d. güzel sanatlar akademisi seramik bölümünde öğrencidir. bekârdır. vurgulu sazları çlan haldun hürel'in en büyük tutkus sinemadır. şimdiye kadar 2 fotoroman, 2 de sinema için olmak üzere 4 senaryo yazmıştır.

  feridun hürel:
  30 nisan 1951 trabzon doğumlu ve d. güzel sanatlar akademisi grafik bölümünde öğrencidir. bekârdır. topluluğun şarkıcısı ve saz-gitaristidir. aynı zamanda şarkıların söz ve müziğini de yazan feridun hürel'in en büyük hobisi fotoğrafçılıktır.
 • şarkılarından en azından bir tanesini bile ben yapmış olsaydım daha da müzik yapmazdım. tüm şarkılarında abilerin müziklerini gerçekten severek ve büyük bir saygıyla yaptıkları o kadar aşikar ki, bu erdemlerden anlamayan türk müzik dinleyicisinden görmediği saygıyı daha çok ecnebilerden görüyorlar.
 • soy isimleri hürel olan üc kardes tarafindan kurulmus türkiyede ilk grup müziginin yaraticisi olan müzik toplulugu. www.hurelonline.com.
 • türk müziğine güzel eserler ve yorumlar bırakmış kendilerine has tarzlarıyla kendilerini sevdirmiş gruptur.
  kıymeti bilinmeyenler kervanına katılmışlar. oysa eserleri ve yaptıkları müzik biraz içtenlikle dinlenince daha da dinleyesi gelir insanın. hele ki sevenler ağlarmış şarkısını onlardan dinleyince ve şarkının sonunda yaptıkları doğaçlamayı görünce aslında kaliteli bir grup oldukları ve kıymetlerinin bilinmediği gün gibi su yüzüne çıkar.
 • beklenen albümleri "sonsuza kadar" adı ile çıkmıştır.

  ne akla hizmetse bir şarkıyı beyaz'a söyletmişler ve olmamıştır. hatta kötü olmuştur.

  en güzel şarkıyı (bkz: bir sevmek bin defa ölmek demekmiş) -yavuz bingöl’e okutmuşlar; o da hiç üşenmemiş şarkının içine etmiştir.

  sesine uyan bir şarkı seçerse albümün parlayanı olacak diye düşünülen hayko cepkın “ehh işte ile iyi arası” kıvamında kalmıştır ne yazık ki.

  özcan deniz söylediği şarkının hakkını vermiştir ama "keşke şiveyi tam tutturabilseydi" diye düşündürmüştür. *

  15 parçada 2 parça ıskarta ama gerisi tamamdır, alınası dinlenesi bir albümdür.