şükela:  tümü | bugün
 • hintliler'in ne değişik kafalarda olduklarını bir kez daha gösteren bir rajkumar hirani filmi. hirani, hint eğitim sistemini bollywood tarzında sorguluyor. ironik mi desem, değişik mi desem bilemedim. hiçbir şeye gülünmese bile, adamların güldükleri şeylere gülünebilir, eğlenceli hint dansları da cabası... biraz uzun sürse de* eğlenceli bir filmdir.

  ha bir de unutmadan, filmde hasan şaş oynuyor.

  http://tinypic.com/view.php?pic=1ffj80&s=5

  http://tinypic.com/view.php?pic=103zaqx&s=5
 • aamir khanin baska bir eglenceli filmi. filmi hindi bilmeden de izleyebiliyorsunuz bunu kesfettim, hindi'deki turkce'de kullanilan ve ingilizce kelimeler size yetiyor.
  ayrica o koseli çeneli hatunu nasil esas kiz yapmislar dusunmeden de edemiyorum. oryantal bir çekiciligi var ama ondan ote degil.
  (bkz: all is well)
 • bitimine kaç dakika kaldığına bir kez olsun baktırtmayan film.
 • bulunmaz hint kumaşı gibi bir film. al biranı, çerezini...vs geç bu filmin karşısına. iki küsür saat nasıl geçmiş anlarsan, gel, ben iade etcem filmin parasını. film bittiğinde "vay amına koyim, böyle hint filmi olur mu lan" derseniz, bi paket marlboro borcunuz olsun bana.
 • "bir dersten kalmanızdan daha kötüsü o dersten en iyi notu en yakın arkadaşınızın almasıdır."

  :))

  çok eğlenceli aamir khan filmi. şahanedir defalarca izleyebilirsiniz.
 • dostluk kavramını en güzel şekilde ortaya koyan film. bir filmin hem çerez misali tadından yenmeyip, hem de aynı anda dolu dolu mesajlar verebileceğine kanıt niteliğinde. izlerken zaman nasıl akıp gidiyor anlamak mümkün değil.

  ana karakter rancho'ya gelince, bu filmi izleyene dek gelmiş geçmiş en favori kurgu karakterim ayn rand'ın the fountainhead romanındaki howard roark karakteriydi. aslında özünde çok benziyor rancho ve howard roark, hayatı algılayış tarzları çok benziyor. roark ukala, küstah bir tipti, tabi bu -duruşu gereği- insanda hayranlık uyandırabilen cinsten well deserved arrogance'tı, cooldu, karizmaydı, biraz da asosyaldi ve tanrısaldı; zaten romanın sonunda kullanılan sembolizmde de bu tanrısallık vurgulanıyordu. rancho ise roman boyunca roark'un en çok saygıyı hak eden yönlerinin hepsine sahip olmakla birlikte well deserved'ü fazlasıyla olup arrogance'ı olmayan* biri... arkadaş canlısı, mütevazi, merhametli, sıcakkanlı, iyi, eğlenceli, şapşal, zıpır, afacan ve tanrısal değil, insani. empatiyi roark'tan daha fazla hak ediyor bence. çok güzel sımsıcak bir film olmuş. izleyin, izletin, belki bu vesileyle dünya daha hoş bi yer olur.
 • sabaha karşı 04:00 civarı filmlere bakarken içinde tek alt yazı olan film olması nedeni ile seçtim.hani insanın hayatta ballı seçimleri olur ya benim için öyle bir seçim oldu bu film.güzel olması bir yana izlediğim en doyurucu filmlerden biri olarak film belleğimin top onuna hızlı bir giriş yaptı.filmi birde şuan vatani görevini yapmakta olan arkadaşlarımla izlersem bünyede ağır tahribat yapacaktır.
 • izlerken bünyeye her duyguyu sonuna kadar yaşatan muhteşem film.
 • rancho'yu bulma serüvenine çıkarken çalan parça behti hawa sa tha woh çok güzel.

  http://www.youtube.com/watch?v=goyhnvptlmy
 • klişe hint müzikallerinden gayet uzak seyrediyor diyebilmek için pia ve ranço'nun danslı sahnesini görmezden gelmek gerekir en başta. geri kalan her dakikasında gayet de güzel bir film olduğunu hissedebiliyorsunuz. gülmek üzereyken hoop göz yaşartan filmler nadirdir diye biliyorum ben.
  tabi bi kapıcılar kralı değil...