şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bitimine kaç dakika kaldığına bir kez olsun baktırtmayan film.
 • yukarıda gördüğünüz tarzda ezberci insanları ve eğitim türünü eleştiren bir film. formatın amına koydum ama zaruriydi.

  içeriğiyle, mesajıyla, oyunculuğuyla, müziğiyle taş gibi bir filmdir. hele bir bitireydin.
 • "bir dersten kalmanızdan daha kötüsü o dersten en iyi notu en yakın arkadaşınızın almasıdır."

  :))

  çok eğlenceli aamir khan filmi. şahanedir defalarca izleyebilirsiniz.
 • hintliler ve türklerin espri anlayışı, dertleri, memleket meseleleri, eğitim sistemleri, çocuk yetiştirme stilleri hep hep ne kadar da aynıymış dedirten filmdir. iki saniyede bir güldürmüş ardından iki saniye göz yaşartmıştır. kendi içimizden bir hikaye... hangimiz mühendisliği bırakıp fotoğrafçı olmak istemedik ki.
 • bütün öğretmenlere özel gösterimi yapılması gereken film.
 • türk aile yapısına ve türk filmlerine fazlaca benzeyen film.

  --- az çok spoiler ---

  farhan'ın babası "oğlum rahat ders çalışsın" diye durumu müsait olmasa da oğlunun odasına klima taktırıyor. orta halli bir aileden gelen insan bu ayrıntıyı enteresan bulabilir. ben buldum gibi. bu tip fedakarlıklar çoğumuzun ailesinde vardır diye düşünüyorum. zira bizim de önümüze konulan bir üniversiteyi kazan da... mantığı mevcut. bu yolda yapılan ekstra masraflar da ailemize karşı bazı şeyleri söyleyememize neden oluyor. oldu.

  açık söyleyeyim filmin çoğu yerinde anlık espriler dışında pek gülmemiştim. ama yine farhan'ın babasının oğlu okulu bitiriyor diye yaptığı leptop jestine hem çok güldüm, hem de çok duygulandım. bi de farhan'ın fotoğrafçı olmak istediğini öğrenince "git sor bakalım leptopla fotoğraf makinesini değiştirebiliyo muyuz?" diye soruşu direkt benim babam yav.

  --- az çok spoiler ---

  uzun lafın kısası, var yani böyle şeyler. bu film biraz bizdenci.
 • sayesinde hindistan'da erkeklerin değil kızların başlık parası verdiğini öğrenmiş olduk.
 • 107 dakikalık, 2019 yapımı film.

  9 / 10.

  rajkumar hirani'nin yönettiği ve ayrıca senaryosunu kaleme aldığı, gökkuşağı gibi bir film, neredeyse her anında tadından yenmez yığınla renk var.

  hint sinemasının yükselişini de simgelemekle beraber, sağlam bir zeka ürünüdür. gelişmekte olan birçok ülkenin "geliştirmek" konusunda çok büyük sıkıntılar çektiği eğitim konusunda da iyi fikirler içerir. farklı, renkli ve orijinal komedi arayanlara kesinlikle tavsiyedir.

  her eve imdb
 • bulunmaz hint kumaşı gibi bir film. al biranı, çerezini...vs geç bu filmin karşısına. iki küsür saat nasıl geçmiş anlarsan, gel, ben iade etcem filmin parasını. film bittiğinde "vay amına koyim, böyle hint filmi olur mu lan" derseniz, bi paket marlboro borcunuz olsun bana.
 • mühendislik fakültelerinde özel gösterimi yapılması gereken film.