şükela:  tümü | bugün
  • az önce dinlenme tesisinde başıma gelen durum. malum oruçluyuz otobüs iftar saatinde kalkıyordu, ilk molada oturup bir şeyler yiyeyim dedim. bir et yemeği 2 kaşık pilav(adam o kadar koyuyor) ve bir cacığa da 43 tl istediler, bıraktım geri. porsiyonlar azıcık zaten gördüğünüz gibi. başka bi yerde çok güzel güveç ramazan menüsüne 43 tl vermiştim her şey dahil. bu menüye 43 tl istemek gerçekten ayıp. fiyatlar da bir yerde yazmıyor, çoğu insan zorunda kaldıkları için ya da kasaya kadar gelip ayıp olmasın diye ödüyor.

işte o 43 tl'lik menü
  • dinlenme tesislerinde nasıl yemek yiyorsunuz ben onu bile anlamıyorum. çubuk kraker dışında bir şey yememeye çalışırım. iftar olunca biraz durum ayrı ama keşke sandviç falan yapsaydın.

pahalı bir menü.
  • 43 lira yazinca cok gorunebilir ama kendisi yalnizca 8 euro etmektedir. yemek pahali degil, bence siz cok fakirsiniz.
  • 43 diye gördüğün paranın nominal değeri, seçimlerden sonra göe bakalım 43tl 'ye ekmek alabilecek misin?
  • hela ucretleri de pahali. 1 delik kullanimi 1 lira.
  • ekonomimizin ne kadar kıskanılası ve dış güçleri çıldırtası olduğunun kanıtıdır. bir kaç sene önce aynı yemeği en az %30 daha az ücret olarak yemek mümkündür. belki de yarı yarıya az ödemek söz konusudur ancak ekonomimiz o kadar büyüyor ki işte bununla beraber 3 tas yemek fiyatı da böyle oluyor. vakit tabldot vakti.
  • otobuslere bindiğimde ve havaalanlarina gittiğimde yaşamsal ihtiyaçlarımi minimuma indiririm. disarida 75 kurusa satilan poaca size bu yerlerde 4 liraya itelenir. iğrenç ötesi yiyecekleri sirf 23 saat yolculuk yapıyorsunuz diye ve aç kalmamak adina fahiş fiyatlara almaya mecbur ediliyorsunuz. bu tür şeyler yüzünden insanlar araç sahibi olup yolculuklarini kendi araciyla yapiyor zaten. öndeki yolcu tarafından sıkıştırılmak, horlamalarla uyanmak, gereksiz yan koltuk yolcusu muhabbetleri, uçuk ama rezil tesis yemekleri olmayınca yolculuk daha çekilir oluyor.
    eskiden uçak bileti ve otobüs bileti almak için maddi hesap yapmak zorunda kaldığımda şunu düşünürdüm: otobüsle gidersem yiyecegim ortalama yemek fiyatlari, tuvalet, çay, yolculuk süresi, bilet fiyati toplami sehir ici ulaşım dahil ucak bileti fiyatindan ne kadar az. aradaki miktar 100 lirayi gecmiyorsa ve otobus yolculugu 10 saati buluyorsa tercihim ucak bileti almak olurdu.
    yani kısacası bu politikalarıyla insanları otobüs yolculuklarindan sogutuyorlar. yahut baştan "bu tesislerde beni s...erler" korkusuyla insanlar kendine beslenme çantası hazirliyor
  • pilavla cacığı yemek grubuna dahil etsek bile kurtarmayan durum. o menü olsa olsa 23 tl olur. (bkz: iftar kisvesi altında yenen kazıklar)
  • soygun resmen şu parayı istemek ayıp ya.
  • otobüsteki bedava kekleri yiyip 43 tl verilmemesi gerek yemek.