şükela:  tümü | bugün
 • dünya en son böyle bir karambolü normandiya çıkarmasında görmüştü.
 • (bkz: hazreti cenk gönen)

  edit: havada durdu lan şahitleri var.
 • o kadar uzun sürdü ki, ilk şutun veli'nin elinden dönmesine itiraz etmeyi düşünen kiev'li futbolcular pozisyon bittiğinde bunu unuttular.
 • mahalle maçında öyle karambol olsa, mahallenin büyüğü elimizden topu alır "skerim sizin oynıycanız topu lan" derdi... "öyle karambole maç mı olur, herkes mevkiini bilecek! kaleci sen ne skimi arıyon orda" diye de azar çekerdi...
 • son saniyede yaşanan karamboller karambolüdür. o neydi lan öyle. kaleci falan bi yerlerden uçtu metrekarede 55 kişi vardı. çizgilerden çıktı. böyle pozisyonlara çok ender rastlanır.
 • kiev kalecisi oleksandr shovkovskiy nin angry birds deki sarı kuş olduğunu gösteren karamboldür.
 • öyle bi karamboldü ki bi ara sabri'yi bile gördüm oralarda.
 • karamboldeki her pozisyonu tek tek montajlasan 5 dakikalık özet çıkar mına koyim. 15 saniyelik karambolde o nasıl şey demeyin. 22 oyuncunun tamamının topla oynadığı dünyadaki tek karambol olabilir, topa değmeyen kalmadı mına koyim.
 • pozisyonu, 16 saatlik otobüs yolculuğumun son saatlerinde göt kadar ekrandan yaşamış biri olarak söylüyorum; karambol bittikten sonra kendimi, yanımdaki hiç tanımadığım adama sarılmış halde buldum. gözlerimizde yaş, beynimizde; ulan beşiktaş hayatımı siktin düşüncesi vardı...
 • şimdi indirip montaj programına attım ve yavaşlatarak bütün karambolü tek tek izledim.

  kornerin kullanılması ve son topun dışarı gitmesi dahil toplamda topa 19 saniyede 11 farklı kişi 19 defa dokunuyor. işin en ilginç yanı, bir kişi topa maksimum 3 defa değebilmiş.

  kaleci cenk, 2 defa değiyor.
  korneri kullanan arkadaş 2 defa değiyor.
  çizgide tsubasa misali topa beraber vuran beşiktaşlı 2 defa değiyor.
  sadece kiev'in zenci forveti topa 3 defa değiyor ki biri istemsizce oluyor, top şolkovski'nin uçan kafası ile ensesine çarpıyor.

  topa değebilen 11 farklı kişinin 6'sı kievli, 5'i beşiktaşlı.

  pozisyonun en ilginç yanlarından biri de, çizgide kör dövüşü gerçekleşirken köşeden izleyen ernst'in top uzaklaşınca bir anda hareketlenmesi ve gelen şutu engellemesi.

  cenk'in çizgideki pozisyonda olayları yatarak izlemesi de şahane. o da ernst gibi sonradan olaylara karışma kararı alıyor.

  gelelim beşiktaş'ta topa değemeyen kişiler kim?

  beşiktaş'ta, son kiev'in şutuna koşan bir arkadaş var. sanırsam holosko. numarası tam çözülmüyor ama 23 gibi. karambolün başında şolkovski'yi tutuyor. içeride dönüyor dolaşıyor bir kere bile topa vuramıyor ve karambol yaşanmaya devam ederken ceza sahası dışına çıkıyor. yine de içeride bir mücadele veriyor.

  33 numara ile edu, korner kullanıldığında pozisyonun tam ortasındayken sonrasında neredeyse tüm karambolü yakın çekim izleme kararı alıyor.

  13 numara hilbert de pozisyon içinde olmasına rağmen topa hiç değmeyenler arasında.

  quaresma zaten yok ortalarda.

  sivok da arada takılıyor. işe yarayacakmış gibi kendini şutun önüne atıyor ama onu da ernst çıkarttığı için sivok da topa hiç değmeden pozisyonu kapatıyor.

  topa değmeyen son kişi kim peki? tabii ki vasıfsız necip. hatta necip'in durum diğerlerinden daha vahim. elini beline götürmeye yelteniyor ahaha! götürüyor çekiyor götürüyor çekiyor. gol olsa da elimi belime koysam diye bekliyor ama top bir türlü içeri girmeyince napayım deyip kendini topun önüne atıyor.

  aslında biraz daha kurcalasam çok şey bulurum. poziyonda sol-sağ ayak, sol el, göğüs, kafa, ense, baldır ne ararsanız var.