• dünya en son böyle bir karambolü normandiya çıkarmasında görmüştü.
  • o kadar uzun sürdü ki, ilk şutun veli'nin elinden dönmesine itiraz etmeyi düşünen kiev'li futbolcular pozisyon bittiğinde bunu unuttular.
  • (bkz: hazreti cenk gönen)

edit: havada durdu lan şahitleri var.
  • mahalle maçında öyle karambol olsa, mahallenin büyüğü elimizden topu alır "skerim sizin oynıycanız topu lan" derdi... "öyle karambole maç mı olur, herkes mevkiini bilecek! kaleci sen ne skimi arıyon orda" diye de azar çekerdi...
  • son saniyede yaşanan karamboller karambolüdür. o neydi lan öyle. kaleci falan bi yerlerden uçtu metrekarede 55 kişi vardı. çizgilerden çıktı. böyle pozisyonlara çok ender rastlanır.
  • karamboldeki her pozisyonu tek tek montajlasan 5 dakikalık özet çıkar mına koyim. 15 saniyelik karambolde o nasıl şey demeyin. 22 oyuncunun tamamının topla oynadığı dünyadaki tek karambol olabilir, topa değmeyen kalmadı.
  • kiev kalecisi oleksandr shovkovskiy nin angry birds deki sarı kuş olduğunu gösteren karamboldür.
  • öyle bi karamboldü ki bi ara sabri'yi bile gördüm oralarda.
  • pozisyonu, 16 saatlik otobüs yolculuğumun son saatlerinde göt kadar ekrandan yaşamış biri olarak söylüyorum; karambol bittikten sonra kendimi, yanımdaki hiç tanımadığım adama sarılmış halde buldum. gözlerimizde yaş, beynimizde; ulan beşiktaş hayatımı siktin düşüncesi vardı...
  • ilk pozisyonda cenk oturdu gol diye bekledi... baktı dinamo kiev kalecisi topu içeri sokamadı bi' inanç geldi ona... kalktı... göğsünü siper etti...

*yıllar sonra bu pozisyon anlatılır*

- sahaya inen sarıklı - sakallı ermişlerin de takımımıza yardım ettiği söylenir halk arasında... bu öyle bi' savunmaydı işte çocuklar... havada kurşunlar çarpışırmış... hatta karşı takımın kalecisi bizim kalenin önünde uçarak kafa vurmuş da onların oyuncusunun sırtından dönmüş top... yaa işte biz böyle bir milletin evlatlarıyız çocuklar...

- dede bi' sktir yaaa...
hesabın var mı? giriş yap