şükela:  tümü | bugün
 • rezalet değildir.

  haber sitelerinden tanıtım yazısı alarak toparlamaya çalışıyorlar galiba. milliyet'te tanıtımları var, 6 saat önce yayınlanmış. onca yıl emek verilen marka, google'ın bir hareketiyle yerle bir. işlerini iyi ya da kötü yaptıkları hakkında bir fikrim yok, kendileriyle hiç çalışmadık. geçmiş olsun diyelim, ne diyelim...

  milliyet değil, milli gazete olacak. bomcu onurun bomu uyardı sağolsun :)
 • (bkz: kaan gülten)

  güvenilir biridir degildir bilemem ama bu iste en iyisi oldugunu iddaa edip -tr ye seo'yu ögreten kisidir bana göre- karanlik yoldan gitmeyi denediyse yazik olmustur. sahsi fikrime göre backlinkleri kendisinin vermedigidir fakat temizlemesi uzun sürebilir.
 • kurumsal seviyede seo çalışmaları yürütmüş birisi olarak bazı bilgiler vermek istiyorum. öncelikle kimsenin elinde sihirli değnek yok. bir tuşa basınca 1. sırada olma kafasının olmadığını belirteyim. söz konusu firma üzerinden yorum yapmayacağım ama seo çalışmalarıyla ilgilenen veya yaptırmak isteyenlere bilgi vereyim.

  1- onpage seo : site iç optimizasyonunu kapsar. içerik, html düzeni gibi alanları kapsar. yani bir seo uzmanı siteniz üzerinde değişikler yapıyorsa bu iç optimizasyon ile ilgilidir. bu aslında çok önemli angular.js kullanıp herşeyi düzgün görüp google'ın göremediği kör noktalar olabiliyor. bu bölümde şöyle önemli bir nüans var. rekabeti yüksek kelimelerde bu alanda ne kadar iyi olursanız olun. sıralamaya bile giremediğiniz durumlar olabilir. kaldı ki bu bölümdeki ihtiyaçlar kullanıcı deneyimiyle doğru orantılıdır.

  2- backlink seo : filtreye girme durumlarının en büyük sebeplerinden birisi yanlış kurulan link mimarisidir. adam içeriğiyle farklı sitelerden anahtar kelime yoğunluğu çok fazla linkler alıyor. sonra birden sıralamalarda yükseliyorsunuz. işte seo böyle yapılır durumu oluyor ve sonunda ilk güncelleştirmede sıralama kaybı ve filtreler yaşıyorsunuz. ben bir çok üniversite sitesinde hacklink gördüm. bu tarz çalışmalar cidi uzmanlık gerektirir. en ufak yanlışta milyon dolarlık oluşumları bile batma noktasına getirebilrisiniz. özellikle profesyonellerle çalışmak büyük projeler için son derece önemlidir.

  seo hocası hakkında düşüncem ; muhtemelen analiz ekibi (var mı bilmiyorum) linklerini analiz ediyordur. yakın zamanda disallow yapacaktır. spam tecrübeleri varsa yakın zamanda konumlarına kavuşabilir. bu konu çok teknik olduğu için basit anlatmaya çalıştım. konu hakkında bilgi almak isteyen ö.m atabilir. soruları cevaplamaya çalışabilirim.
 • hiç üzülmedim. seo'nun tek ve kesin ölçütü kaliteli içerik olmalıdır. bu da başkaları tarafından verilen linklerin sayısı yerine daha iyi yapay zeka algoritmaları ile ölçülmelidir. her kim ki kurnazlıkla yükselmeye çalışır, sonu böyle olsundur
 • yakında haber sitelerini de vuracak cezaların ön habercisi.

  ey milliyet cortlaman yakındır. (bkz: inş)
 • 1-2 haftada hallederler. sonra aynı durumu yaşayan müşterilerine döner birer tur daha fatura keserler..ya nolacağdı deriz bizde.
  kaan gülten'den bi "anti-seo yapıldı" açıklaması da gelir o linklerle ilgili. zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış, adamlar seo diye bişey icat ediyorlar ve tarihini de bizzat yazıyorlar.

  zaten herşeyi uygun şekilde yapsanız ve adı anılır, sözü geçer bi yer/kurum/kişi olsanız gidip x ajanstan seo hizmeti alır mısınız? ya da kendi ekibinizi kurmak varken böyle bir risk için para öder misiniz?
 • acikcasi uzulmedim. adamlar her alanda agir spamci.

  haftada 5 defa linkedin'den burada calisan birileri ekleme talebi gonderiyor. illallah ettirdiler.

  seo aramasinda ilk sayfada seo teknikleri ile zeo kalmis.

  tanim: terzinin kendi sokugunu paramparca etmesi