şükela:  tümü | bugün
  • adamlar halıya sıçsa, bunu sanat diye yedirecek, o derece arsız ve hayasızlar.

devalüasyon'un adını rekabetçi türklirası koydular amk...
  • maaşımın 1000 doların altına doğru gidişini korkulu gözlerle izliyorum. amerika'daki asgari ücretin altında şu an. robert kolej ve koç üniversitesi mezunu bir avukat olarak bu ülkenin bana reva gördüğü de buymuş. marketten peynir alırken bile kafada fiyat/performans analizi yapmakmış. aileden kalacak olan evler olmasa ömür boyu bir ev alacak parayı biriktirememekmiş. 12 saatlik mesaiden sonra dışarıda bir bira patates yaparken bile korkudan menüye bakamamakmış.
  • hayatı boyunca okumamış, çalışmamış ve bu yüzden de başarılı olamamış insanların başarılı olanların hayatını kıskanarak onları da aynı noktaya çekmeye çalıştığı ve başarılı olduğunu belli eden kurdur.

evet dayılar, teyzeler artık sevinebilirsiniz, kimse yeni arabalara binmeyecek, yeni telefonlar almayacak, yurt dışlarına tatile gitmeyecek, herkes sadece evine yemek alıp o yemeği yemeye ve yaşamaya çalışacak tıpkı sizin boktan hayatınız gibi artık tüm ülke boktanlığa mahkum olacak. aferin size. doğrulanlarını siktiklerim.

edit: bir tane çaylak arkadaş şu mesajım sonrası şöyle bir şeyler yazmış mesaj kutuma: "amk şöyle ağlayıp insanları hakir görüyorsunuz ya sırf sizin got yangininizin dinmemesi için gozyaslarinizi içmeye devam etmek için akp ye ve reise oy verecegim"

açıklama yapmak istedim, kimseyi hakir gördüğüm yok. bu yukarıda bahsettiğim gibi akrabalarım var benim. bu nasıl bir nefret anlamadım. üzüldüm de açıkçası. yarasına bastım herhalde.
  • bu günleri arayacagız. 13-15’ler çok yakın.
    bilerek ve isteyerek halkı fakirleştiriyorlar.
    orta sınıfı yok edip avrupa ve modern dünya ile bağını koparmak istiyorlar. bop’un son aşamasındayız.
  • - yaa verin diyorum su kardesinize yetkiyi, gorun bakin nasil mucadele ediliyor amk!

al amk :)
  • 6 lira dan 7 lira dan dolar alanların gara gara düşündüğü kur.
  • sürekli bir bahaneniz var ama asla sorumlumuz yok. türkiye’de herbokologların sayısı gün geçtikçe artıyor.

deprem olur, bugün sırası değil.

ekonomik buhran olur, dış güçler.

tren kazası olur, siyaset yapmayalım.

maden ocağı çöker, acıları yarıştırmayalım.

kur artar, amerikan seçimleri vs vs..

yahu sen 20 senedir bir şirkette genel müdür olacaksın, şirket sürekli zarar açıklayacak, çalışanlar kaçıp gidecek, çalışan profili düşecek, şirket içi yolsuzluk, rüşvet pik yapacak, herkes para çalacak, çalıştığın bina kaçak olacak, çürük olacak, internet kaliten düşük olacak, şirket içi eğitim bitecek, işe hep akrabalarını, arkadaşlarını dolduracaksın, malzemeleri amcaoğlundan alacaksın sonra hiçbir şeyden sorumlu olmayacaksın.

üstelik çalışanların maaşları düşerken, kesintiye uğrarken, sen maaşına zam alacaksın...

bunlardan herhangi biri, değil 20 gün, yalnızca 1 gün bile gerçek olsa, o şirket sizi ödüllendirir mi, cezalandırır mı ? soruşturma mı yapılır, yoksa görevden mi alınır ?

soruyorum o siz olsanız, o koltukta gevşek gevşek oturup çay için iyi gelir mi dersiniz yoksa istifa mı edersiniz ?

bu girdiye karşı argümanınız nedir ? hiç göreve gelmemiş bir genel müdür adayına, “o gelse daha kötü olur” diyerek hikaye mi satarsınız ?

bu mudur ülkemizin hakettiği yönetim ? bu mudur ?
  • 3 kasım 2002 dolar kuru = 1,687,268

3 kasım 2020 dolar kuru = 8,48 (eski para ile 8,480,000)

(bkz: milletin iktidara gelişinin 18. yılı kutlu olsun)
  • hareketli geçecek olsa da asıl hareket 4 kasım 2020 dolar kurunda gerçekleşecektir.
    (bkz: bir cisim yaklaşıyor)

ekonomiden anlamaz, sıfatından belli,
    dolar kuru olmuş, kemiksiz sekiz elli,
    kayın babadan torpilli, titri afilli,
    tarihe not düşün; keyifler çokomelli...
  • biraz önce tv'ye bakarken sağ altta 8.42'yi saat sandım yemin ediyorum. sonra saatin 8.48 olduğunu fark edince dumur oldum diyeceğim de, ne dumuru amk ne bekliyordum ki.