şükela:  tümü | bugün
19 entry daha
  • hareketli geçecek olsa da asıl hareket 4 kasım 2020 dolar kurunda gerçekleşecektir.
    (bkz: bir cisim yaklaşıyor)

ekonomiden anlamaz, sıfatından belli,
    dolar kuru olmuş, kemiksiz sekiz elli,
    kayın babadan torpilli, titri afilli,
    tarihe not düşün; keyifler çokomelli...
  • devletin kur üzerinde hiçbir politikası yok, bunu anladık. resmen dört nala soluksuz ilerliyor.türkiyede vatandaşın bile hükümete güveni yok. bankadaki mevduatlarin çoğu döviz kurunda.

ekonomiden sorumlu bakan o tarafa bakmasa da bizim gece uykularımız bölünüyor çünkü ülkedeki çoğu ürün ( yakıt dahil ) ithal.

sadece bir hafta içinde cebimizdeki para %10 eridi. yakında zamlar peşpeşe gelecektir. yaa hak !
  • iyi tarafından bakarsak:

0 dolar = 0 lira

kötü tarafından bakarsak:

ııı.. bakmayalım bence :(
  • bu sefer de dolara bir sıfır ekleyelim artık. hep türk lirasından atacak değiliz ya!
  • biraz önce tv'ye bakarken sağ altta 8.42'yi saat sandım yemin ediyorum. sonra saatin 8.48 olduğunu fark edince dumur oldum diyeceğim de, ne dumuru amk ne bekliyordum ki.
  • rekor seviyede seyreden, her küçük hareketi yeni rekor olan kur.
  • adamlar halıya sıçsa, bunu sanat diye yedirecek, o derece arsız ve hayasızlar.

devalüasyon'un adını rekabetçi türklirası koydular amk...
  • 8.4588'dir. borusan'a girmiş çalışıyor

8.5238 bu saatten sonra tl'de kalan ve parasını bankadan tutan enayidir. ytd
  • ülkenin başında liyakatsız, kendi cebini düşünen, lüks içinde yüzen, eşine dostuna devlet malını peşkev ( doğrusu peşkeşmiş ) çeken, demokrasi, insan hakları, eğitim, modern yaşam adına hiçbir şey bilemeyen bir diktatör olsaydı dolar 15 lirayı bulurdu. şükür tayyip gibi bir liderimiz var da doları 8.48 de tutabiliyoruz. tanrı ondan ve donanımlı modern akp seçmeninden razı olsun.
  • ben akp li siyasilerimizi dinliyorum ve paramı tl ye çevirmeye gidiyorum, hepiniz yaya kalın kurudur. amk! 8,49065 vakıfbank olala

siz de dinleyin bakın neler demişler

"yastık altında dövizi olanlar parasını altına, tl'ye dönüştürsün."

"yastığın altında doları olan kardeşlerim paranızı gidin tl'ye yatırın."

"birileri türkiye ekonomisi batacak. dolar, 7 lira, 8 lira, 10 lira olacak diye hayal kurdu"

"ağustos, eylül, ekim aylarında bol bol döviz alıp 6 liradan, 7 liradan… niye? dolar 10 lira olacak ya, 15 lira olacak ya… '6 liradan, 7 liradan toplayalım dolarları…' haa? '10-15'e satarız.' e sonra ne oldu? dolar düştü 5 liraya. şimdi bunlar kara kara düşünüyor; 'eyvah eyvah, ne yapacağız? şöyle bir kriz çıksa da füze yağsa da şu olsa da bu olsa da bir dolar yükselse de bir satsak da bir kâr etsek'. çok beklersiniz. hele de seçimden sonra daha çok beklersiniz."
350 entry daha