• bütün allah düşmanlarını bir araya toplamış twettir.

https://twitter.com/…tatus/1323528297612009475?s=20

" enkazdan 91 saat sonra çıkartılarak hastanemize getirilen ayla gezgin’i önce allah’a ardından da kendisini bekleyen sağlık çalışanlarımıza emanet ediyoruz. bizlere bu mucizeyi yaşatan rabbime şükürler olsun. #egeüniversitesi "

tweet'in altına kendini batılı ve elit zannedip, allaha inanmamayı pozitif bilimin bir gereği gibi gören binlerce şuursuz doldurmuş.

yarısından fazlası 18-20 yaşında çocuklar. hepsi "allaha emanet edeceğinize bana emanet etseydiniz ashdjasdasajd" falan yazmış. onlara pek takılmadım, allah yol göstersin. fakat koca koca adamlar/kadınlar da ağza alınmayacak şeyler yazmışlar.

ne var bunda ?

küçük bir yavrucağı allaha emanet etmek, doktorlara " siz hiçbir şeye karışmayın " demek mi ?

küçük bir yavrucağı allaha emanet etmek, akademisyenlere "bundan sonra bu okul çatısı altında bilim yapılmayacak, her şey allaha bırakılacak " demek mi ?

sabah akşam akp'ye ya da başka bir siyasi/sosyolojik oluşuma söverken ; kendinizin neye dönüştüğünüzün farkında mısınız ?

allah lafzından bu kadar rahatsız olup, bu kadar hassas bir konuya bile hiç çekinmeden " rabbiniz diğer çocukları niye öldürdü " gibi provokatif mesajlar ile pisliğini akıtan bu insanlar dinini yaşamaya çalışan bir insan olarak beni çok korkuttu.

bu ülkede dinden para kazanıp, dini siyasi malzeme haline getirip, allahın kelamını kötü emellerine alet edenler olduğu kadar ; eline fırsat geçse müslüman olduğunuz için sizi aşağılamaktan çekinmeyecek hatta daha fazlasını yapabilecek bir topluluğun da azımsanmayacak kadar çok olduğunu gördük.

küfür edip muhalefet ettiğiniz zihniyetten gram farkınız yok ; tek farkınız silahlarınızın markası farklı.

bakara 7 : " allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir; gözlerinin üzerinde perdeler vardır. büyük azab onlar içindir. "
  • üniversite hastanesi bile allah'a emanet ediyorsa...
  • laik bir ülkede devletin bir kurumunun böyle bir üslupla konuşması ancak ve ancak alay konusu olur. bu ülkede farklı dini inanca sahip veya inançsız insanlar bunu hakaret olarak algılayamaz mı kim çoğunluktaysa onun dinini geçerli sayan bir devlet olmaz olursa yarın ateistler çoğaldığında camileri kapatmayı kendisine hak görür o zaman bana saygı duyun diye ağlayamazsın. devletin dini olmaz, devletin hastanesi dini bir üslupla konuşamaz bu müslümanların kendi haklarına vurduğu bir darbe olur. laiklik inanançsızlardan çok inananların sigortasıdır.
  • allah galiba benim de kalbimi ve kulağımı mühürledi. üniversite sosyal medya hesabı profesyonelliğin dışına işte böyle itilebilir.
  • kimsenin allah lafından rahatsız olduğu yok arkadaşım. sizin bu en ufak olayda da mağdur müslümanı oynamanız gerçekten de komikleşmeye başladı.

kurumsal bir hesabın, bir üniversite hesabının bu tarz cümlelerle yaptığı bu paylaşımı doğru bulmuyorum. birilerine yaranmaya çalışıyorlar, ötesi yok.
  • hesabı rektörün imam hatibe giden torunu yönetiyor sanırım. başka bir açıklaması yok.
  • ılkokul mezunu komşu ayşe teyzemin yaptığı açıklamanın aynısı. o da "oyy kuzum, allah'a emanet olsun" diyordu. okulu ayşe teyzem yönetiyor demek ki.
  • çalıntı sorularla yerleşip, torpille yükselince, sorumluluğu kısmen allah'a yıkmak mecburiyetinde kalıyorlar herhalde.
  • yazıyorum yazıyorum siliyorum kendime yakıştıramıyorum. şunu anlamak çok mu zor herkes sizin inandıklarınıza inanmıyor sizin değer verdiğiniz şeylere değer vermiyor. niye sürekli herkesin yapması gerek bir şeymiş gibi kendi doğrularınızı herkese dayatıyorsunuz. ege üniversitesinde cuma günleri 11.30 dan 2.15 e kadar ders arası veriyoruz. sadece cuma günleri için geçerli bu. yakında sınıfa girerken de sağ ayakla girme kuralı falan gelecek diye korkuyorum. arkadaşım inandığınız şeylere herkesi alet etmeyin, bu karşı tarafa gösterdiğiniz bir saygıdır.

bu yazdıklarım daha önce olan şeylerin birikmesi, küçük yavruyu tenzih ederim.
  • peki ölen çocuklar?
hesabın var mı? giriş yap