şükela:  tümü | bugün
 • 26 ağustosta açılması beklenen köprünün açıklanan fiyatı. 3 dolar + kdv olarak belirlenmiş. diğer 2 köprüden pahalı olsa da, osmangazi köprüsünün yanında fiyatı bayağı uygun olmuş.

  http://m.milliyet.com.tr/…ti-belli-ekonomi-2294647/
 • "neden para birimi türk lirası değil" dedirten ifadedir.
 • evet osmangazi köprüsüne göre bayağı ucuz. işte bu devlet politikasıdır, ölümü gösterip sıtmaya razı etmek.

  edit: şununla pekiştirelim; sözlükten alıntı ama kimden olduğunu hatırlamıyorum.

  hindistan'da filleri evcilleştirmek için ilginç bir yöntem kullanılır. ormanda yere filin içine düşebileceği büyüklükte bir çukur kazılır ve üzeri dallarla örtülür. yavru fil gelip dallara bastığında çukurun içine düşer. ama şanssızlığı bununla bitmez. fil avcıları yüzlerini de kapatan tümüyle simsiyah giysiler içinde, ellerinde sopalarla gelip fili bir de eşek sudan gelinceye kadar döverler. hayvan yediği sopalardan, çukura düşmesi nedeniyle yaşadığı acıdan ve korkudan hayatında görmediği bir bunalım yaşar birkaç saat içinde.

  sonra aynı avcılar ağaçların arkasına gider ve üzerlerindeki siyah elbiseleri tümüyle çıkarıp, baştan aşağı beyaz elbiselerle, ellerinde çeşit çeşit meyve sepetleriyle geri gelirler. fili besler, yaralarına pansuman yaparlar, onu düştüğü çukurdan çıkarırlar. fil bu beyaz giysili kurtarıcılarının ona gösterdiği karşılıksız sevgi ve ilgiden dolayı o kadar minnettar kalır ki o andan itibaren her istediklerini yapar ve sözlerinden çıkmaz. onların kendisini az önce döven siyah giysili adamlar olabileceği aklına dahi gelmez. filimiz artık evcilleştirilmiştir.

  şimdi yukarıdaki sahneden filleri çıkarıp yerine kendinizi koyun. bizim siyasetçiler de her yıl önce ekonomik kriz, zamlar, işsizlik gibi yığınla belayı başımıza sarar, sonra da aynen fil avcıları gibi beyazlar içinde gelip bizi bu pislikten kurtarırlar. bizim de o fillerden pek farkımız olmadığı için her seferinde bu numarayı yutarız.
 • niye dolar, köprüyü abd'li şirket mi işletecek?
 • bu da demektir ki 4. köprü 4 dolar. hmm...
 • fiyatın tl hali 10? falan ediyor. bizim millet 10'u görünce laf eder diye dolar olarak veriyorlar. şark kurnazlığı değil bu tertemiz bir zeka örneği.
 • sterlin hesabı yapılsaydı daha iyi olurdu dediğim ve zaten istanbulda yaşamıyorum banane diyerek umursamadığım ücretlendirmedir.
 • pahalı olmasını geçtim.

  ekonomi çökmesin diye dolarları bozun, tl' ye borsaya dönün, yatırım yapın diyen devletin, köprü ücretini usd cinsinden belirlemesidir.

  iyice tüccar oldu artık devlet. kur farkı riskini bile vatandaşa yükler oldu. ekonominin içine sıç, kur yükselsin, kur farkını vatandaşa yasla.

  suyundan da koy dedirten durumdur.
 • ab derken abd'ye mi girdik "dedirten olay".