şükela:  tümü | bugün
  • biri de dese ki "o köprünün orda işi ne?"... ki dedi, ne oldu diktiler köprüyü.
  • atatürk'ün her ilçede bile, adını taşıyan birden fazla bulvar, kavşak, lise, cd, ve birçok heykel-büst vs olduğu için gereksiz bir kampanya.

ha atatürk'ü damga olarak kullanıp, yapılan bir esere kendi damganızı vurmaya bu kadar alıştıysanız, iktidara geleceksiniz, yapacaksınız bi köprü, adını atatürk mü koyarsınız, hendekteki arkadaşlar mı koyarsınız, yoksa asdfğılışjdar mı koyarsınız orasını bilemem.

doğmamış çocuğa don biçmek adet olmuş. o değil, çocuk da başkasının, senin iktidarının eseri mi? adını emine erdoğan koysunlar diyen sizler, şimdi atatürk koyulsun deyince insan döşemeden edemiyor lafı.
  • otta bokta illaki "atatürk" ismini görmek isteyen kemalistlerin hayali.
    lan olm az aşın artık şu üçüncü dünya ülkesi âdetlerini.

edit: ben 10 kasım'da ağlayıp "atam atam sen kalkta ben yatam" diyenlerden değilim. ilke ve inkılaplarını benimseyip hayata bu gözle bakan bir atatürkçüyüm. ayrıca kemalistlerin aksine hatalarının olduğunu, eleştirilebileceğini de düşünüyorum. bu daha insani bir bakış açısı bana göre, aksi halde kemalistler gibi atatürk'e tanrı rolünü vermek gibi bir hataya düşerim. atatürk'e en büyük sitemim çok erken ölmüş olması, zira şu an ortadoğu'dan bir tık yukarıdayız sayesinde ama biraz daha uzun yaşayıp devrimlerini güçlendirseydi ileri medeniyetler arasına bizde girebilirdik.

şimdi bu yüzden sevgili aktroll'ler, caanım muhalif troller, dost hewaller şukelalarını geri alabilirler.
  • evet ama yetmez. bence ülkenin adını atatürk koyalım olsun bitsin bu iş.
  • önceden yapımına karşı çıkıp , sonradan ismini koyma hakkını kendinde görenlerin kampanyası. ben bir şeyi reddediyorsam, artık o nesneye isim verme hakkım kalmaz ki!

"olmasın" ile başlayıp "adı x olsun" demek, biraz da çaresizliğin resmidir. kabullenmenin.

(bkz: oksimoron)
  • ahahah köprüyü yıkacakmış :)) agresif bıdık. zamanında karşı çıktığın fsm'yi yıksana mesela, 15 milyon kişi ters yatırıp düz siker aman diyeyim.
  • istanbul boğazı'nda halihazırda iki köprü mevcuttur.
    birinci köprü ve ikinci köprü.
    yeni yapılacak köprüye de istediğiniz ismi verin, onun adı üçüncü köprü olacaktır.

not: unkapanı'na geçerken kullandığınız için unkapanı köprüsü dediğiniz köprünün asıl adı atatürk köprüsü, ama kullanmıyorsunuz. isimlere takılıp kendinizi paralamayın yani, isim koyarak falan olmuyor o iş.
  • 3.havalimanının adı atatürk kalsın, ben ona razıyım dediğim kampanya.