şükela:  tümü | bugün
139 entry daha
  • hahahaha felsefe bitti şimdi de sosyolojiye el atmaya başlamış yeni ateistler herhalde. ciddiye alınmaması gereken iddia, sonuçta bu adamın sosyoloji üzerine bir eğitimi ya da literatür okumuşlugu yok. fizik yapıp film izleyen bir abimiz. dolayısıyla bu iddiasının ciddiyeti sokaktaki abinin "osmanlı kurulacak" hüsn-ü kuruntusuyla aynı seviyede.
  • muhafazakar bir ailede büyümüş sonradan dinleri reddeden bir birey olarak söylüyorum, ciddiye alınması gereken iddia. yakın çevremden örnek vereyim size. çocukken beraber kuran kursuna gittiğim adamlar artık dinlere inanmıyor.
    millet okuyor kardeşim sorguluyor. okudukça,sorguladıkca dinden uzaklaşıyor durum bu kısaca.
  • tesadüfen ne alakaysa din dersi öğretmenlerinin olduğu bir whatsapp grubuna dahil etmişler beni.

çıkmadım gruptan, sessize aldım ve neler konuşuluyor diye arada bakıyorum.

din öğretmenleri bile sorgulamaya başlamışlar bazı şeyleri. ateist forumlarda 10 sene önce tartışılan şeyleri kendi aralarında tartışıp, dinin bugüne uygun olmayan emir ve yasaklarını nasıl modernize ederiz de bugüne göre yorumlarız diye epeyce çaba sarfediyorlar.

neredeyse bütün öğretmenler, öğrencilerinin din hakkında sordukları sorulara cevap veremediklerinden, öğrencilerin sosyal medyayı ve google'ı kullana kullana bir sürü şeyden haberdar olduklarından, dini çok sorguladığından, yakınıyorlar.

bunlara dayanarak, sanırım doğru çıkacak bir iddiadır.