şükela:  tümü | bugün
  • her sözlük yazarı bir gün rezalet başlığı açacaktır. maalesef sıra bendeymiş.

3 mart 2018 günü bir yakınımın düğünü için araç kiralamam gerekti. damat bir numara verdi burdan kirala diye, aradım ve şişli'de ofisi olan tts rent a car diye bir şirket çıktı. ellerinde 2 adet boşta araç olduğunu, birisi renault clio 100 tl den, diğeri audi a4 280 tl den verebileceklerini söylediler. ayrıca clio için 1500, a4 için 5000 tl depozito çekeceklerini söylediler.

sıklıkla araç kiraladığım için bu depozito olayına takılmadım, zira her firma arkadan gelebilecek trafik cezaları veya ufak tefek zararlar için çekiyorlar belli bir miktar ve provizyonda bekleyen tutar hemen iade ediliyor. olaydan bir hafta sonra budget'ten izmir'de scoda superb kiraladım, 2018 model araç için 750 tl depozit çektiler, iki gün provizyonda bekleyip kayboldu bile, ödemedim yani. 5000 tl yi çok bulduğum için ve sadece 1 gün işim olduğu için clio yu istedim. telefonda aracı ertesi gün sabiha gökçen'de teslim etmek istediğimi söyledim ve karşıdaki adam sorun olmayacağını söyledi.

araç 15.00 gibi bulunduğum libadiye dsi misafirhanesine geldi, ön camı kocaman çatlak, sağı solu çizik, ezik bir araç. hemen fotoğraflarını çektim teslim almadan ve elimde mevcut bunlar.

neyse uzatmayalım, aracı ertesi gün sabiha gökçende teslim etmek için aradım, elemanın birini yolladılar havaalanına. giriş kapısında aracı teslim ettiğim eleman kendisine vale parası vermem gerektiğini söyledi, bana kimse böyle bir bilgi vermedi diyerek reddettim ve aracı teslim edip gittim.

bu arada kredi kartımdan 100 tl kiralama ve 1500 tl depozit olarak 2 kalemde çekim yaptılar.

ara ara kredi kartını kontrol ettiğimde 1500 tl iadenin yapılmadığını gördüm. 3 hafta sonra telefonla 4443034 numarayı aradım, eleman trafik ceza bilgilerinin emniyetten gelmediğini ve o yüzden iade yapamadıklarını bildirdi. her çarşamba geliyor bilgiler haftaya çarşamba arayın dedi.

dediği gibi yapıp tekrar aradığımda yine haftaya dedi, haftaya tekrar arayınca mırın kırın etmeye başladı. aradan 33 gün geçmişti ve ben sinirlenerek siz dolandırıcı mısınız kardeşim iade edin paramı dedim. bunun üzerine karşıdaki adam da sinirlendi ve sen kime dolandırıcı diyosun bizim ofisin kapısındaki totem sırf 2 milyon dedi. ben de herkese böyle 1500 taksam ben de alırım o totemden dedim. biraz böyle atıştık ve adam parayı ödemeyeceklerini istediğim yere şikayet edebileceğimi söyledi.

aslında sözlüğe taşımayı düşünmüyordum bu olayı ama en azından birileri google da arama yaptığında falan görsün bu tts denen firmayı diye yazmaya karar verdim.

bu arada 33. gün vakıfbanka kredi kartı itirazı gerçekleştirdim ve geçenlerde de tüketici hakem heyetine şikayette bulundum.

işte sözleşme, pek net okunmuyor ama
    https://i.hizliresim.com/8yvqpr.jpg

bu da kredi kartı slipleri

https://i.hizliresim.com/lom93l.jpg

bu arada depozitoyu ödememe sebepleri yok, yani aracın çatlak camını falan bana yıkmaya çalışmadı adamlar, zaten öyle bir şey yapsalar dediğim gibi teslim almadan önce fotoğraflarını çekmiştim, yıkamazlar üstüme.

ödememe olayı tamamen keyfi. 60 küsür gün oldu, şu anda bir sonuç alabilmiş değilim. yapabileceğim başka bir şey varsa fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

http://ttsrentacar.com/
    444 30 34
    0530 290 05 95
  • bilinmeyen kurumsal olmayan firmalardan araç kiralama yaparsanız böyle olur. bırakın bu tip firmaları, kapısına yaklaşmayın.
    rezalet puanım:6.67/10
  • kurumsal olmayan firmalardan kesinlikle araba kiralanmaması gerektiğini gösteren bir rezalet. bence rezalet puanı 9/10.

millet şehir eşkiyası olmuş. paranı illa ki alırsın ama uğraştığına, sıkıntına, stresine yazık. başka bir arkadaşımın başına gelmişti, mahkeme sonucunda 1.5 sene sonra parasını almıştı.

geçmiş olsun.
  • hala bu tip şekilde milletten götürüp rahat uyuyan insanlar olması garip, eğitim birşeyi öğretebilir ama asıl öğrenilmesi gereken şeyi öğretmiyor
  • bilinmeyen kurumsal olmayan firma bile olsa vatandaşın hakkını savunacak bir merci illaki olması gerekir ben sonuna kadar gidilmesi taraftarıyım geçmiş olsun
  • olaya sosyolojik açıdan yaklaşmak istiyorum. mabeynihumayun isimli yazarın karşılaşmış olduğu mağduriyet, aslında bir nevi türk toplumunun oportünist yapısını ortaya koymakta. bu durumun özellikle son yıllarda giderek artan hukuka olan güvensizliğin bir yansıması olduğu da oldukça açıkca bir gerçek. keza ohal durumunda yönetilen bir ülkede yaşıyoruz. dolayısıyla kişisel hakların rafa kaldırıldığı bir yönetim şeklinde, böyle şerefsiz esnafların ortaya çıkması gayet anlaşılabilir bir durum olarak karşımıza çıkmakta.
    yazara tavsiyem, sonunda başarısız olacağını bilse bile hukuki yollara başvurması gerektiğidir. keza günümüzde, başta ülke anayasası olmak üzere, mevcut hukuk sistemimiz askıya alınmış olsa da, bu kurnaz anadolu çomarlarına verilebilecek en güzel yanıt, yine ülke kanunlarından gelmekte. rezalet puanım= 10/10
    geçmiş olsun...
  • adam öğrenmiştir artık kurumsal olmayan yerden araba kiralamaması gerektiğini. bunu söyleyip durmayın.

tanım: derhal savcılığa giderek hakkında şikayetçi olunması gereken rezalet.
  • tts rent a car ney lan! koskoca kurumsal firmalar bu yüzden senden 10-15 tl fazla lıyorlar işte. dua et sadece 1500 le kurtulmuşsun, bu işin sonundan dayak yemek, alıkonulmak,gasp edilmek hatta öldürülmek bile olabilirdi. rezalet puanım=1/10, olmamış, bizımle deilsın!
  • ilgili firmanın google yorumlarında aynı dolandiriciliktan muzdarip insanların yorumları bulunuyor. bunu is edinmişler sanırım.

ülkede adalet yok ki. hırsızlar, dolandiricilar da biliyor bunu. hiçbir şeyden korkmuyorlar.
  • geçmiş olsun dediğim olaydır. koca koca kurumsal firmalar varken neden buradan alındığına da şaşırmadım değil, insan 1500 tl depozito istediklerinde de bir şüphelenmeli ayrıca. yine de geçmiş olsun, sokak arası yerlere elini verdin mi kolunu kaptırıyorsun bu da bir gerçek.