şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray'ın 4-1 üstünlüğü ile sona eren maç. galatasaray tribünlerinde müslüm gürses, istanbulspor tarafındaysa ben. nereden baksan kahpece.

  istanbul engin'in (uzun saçlı, iyi niyetli bir çocuk) penaltıdan golüyle 1-0 öne geçince müslüm baba hemen arazi oluyor:

  müslüm baba nerde
  hani nerde
  sami yen'de
  yooookk...

  gözüm bu maçta olsa da kulağım ankara'da. şimdi de mikrofonlarımız cebeci stadyumu'nda:

  ankara'da değişen bir şey yok. maç başladığı gibi devam ediyor. her iki takımın da karşılıklı atakları var.

  ali sami yen'de ikinci yarı başlıyor. galatasaray inanılmaz bir şekilde bastırıyor. baskılarının neticesini okan'ın 56. dakikada gelen golüyle alıyor. mikrofonlarımız tekrar ankara'da:

  "durum 0-0. gol olunca haberiniz olur zati."

  ankara'ya bağlanmışken hakan'ın golünü kaçırmışız. ikinci golden sonra tribünlerde tam bir bayram havası var. üzerimize açılmamış konfetiler yağıyor. düşman ordusuna ateşli ok atarcasına bir şehvet var insanların suratlarında.

  bu arada müslüm baba tekrar gelmiş, yerini bulmuş. iyi gün dostu böyle olur işte!

  maçlar bu skorlarla biterse yaklaşık yarım saat sonra şampiyonluk turu izlemek durumunda kalacağız. hadi fenerim bir gol at da bize bu rezilliği yaşatma. tur son haftaya kalsın.

  derken.. aarif... 3-1.
  arif'in golünden hemen sonra tribünleri coşturan bir olay daha oluyor: şekerspor 1-0 öne geçiyor.

  son olarak hakan bir gol daha atıyor ve maç bu skorla bitiyor. (rivayet o ki kemalettin ankara'da bir gol atıp durumu 1-1 yapmış da bir işe yaramamış.)

  galatasaray bir hafta önceden şampiyonluğunu ilan ediyor. fenerbahçe ise 2001'deki samsunspor maçına kadar şampiyon olamayacak.