şükela:  tümü | bugün
 • 1997-1998 sezonunun 33. haftasında oynanan ve şampiyonluğu doğrudan etkileyen maç. aynı gün galatasaray ali sami yen'de istanbulspor ile karşılaşmıştı. iki maçta gündüz saatlerinde oynanmış ankara'da iki puan kaybeden fenerbahçe, şampiyonluğu geriye düştüğü maçta istanbulspor'u farklı mağlup eden galatasaray'a yine kaptırmıştı. bu maçı ve cimbom'un maçını radyodan dönüşümlü olarak dinlemiştim. ligin sürpriz takımı son dakikalara hakan keleş'in golüyle önde girmişti. eğer maç bu şekilde bitseydi ligte kalma iddialarını son haftaya taşıyacaklardı. fakat şampiyonluğu kaçıran fenerbahçe, şekerspor'un ligte kalmasına da kemo'nun golüyle izin vermedi.
 • şekerspor kalecisinin adamlığı sayesinde bir şike çantacısının soyunma odası kapısında kıskıvrak yakalandığı maçtır. şike o dönemde de sahaya yansımamış, örtbas edilmiştir. insan yedisinde neyse yetmişinde de o sözünün sağlaması bir kez daha yapılmıştır.

  http://resmim.org/i/1687631204.png

  http://i.imgur.com/kovwncu.png
 • yanlış hatırlamıyorsam gündüz oynanmıştı bu maç. çünkü güneşli bir havada mahalle maçı yapıyorduk ve birisi koşa koşa gelip, "şekerspor fener'e şekerleri yedirdi ehehehe" diyerek maçın özetini geçmişti. akşam da mahallede yumurta savaşı çıkmıştı fenerliler ve galatasaraylılar arasında. ne boktan maçmış bu böyle ya. zihnimi gereksiz yere işgal ediyor.
 • bu maçla ilgili bir durum da, eğer şekerspor kazansaydı, yerine düşecek takımın büyük ihtimalle gençlerbirliği olacak olmasıydı. hatta tamer bağlan, o dönemler gençler'in fener'e ankara'da sürekli kabus dolu maçlar yaşatmasına atıf yaparak, "fener madem maçı kazanamayacaktı, bari beraberlik golünü de atmasaydı da, gençlerbirliği'nden kurtulsaydı" diye hayıflanmıştı.
 • futbolseverleri şaşırtmayan olayların yaşandığı maçtır. benim anladığım üst düzey spor camiası aleni şekilde aziz ve ekibinin yıllardır yaptığı şikeleri biliyordu, baktılar aziz ve ekibi durulmuyor, en sonunda dayanamayıp olay yargıya taşındı. fenerbahçe'nin aziz sayesinde aldığı şampiyonlukların kaçı şike ile olmuş bilmiyoruz ama şikeye rağmen ne kadar basiretsiz bir yönetici olduğunu artık biliyoruz. fenerbahçe tarihinde galatasaray taraftarının fenerbahçe yönetimini bırakmamasını içten dilediği bir başka başkan yok. allah fener taraftarını takımlarını bu şekilde yönetip utanca sokan yönetimden kurtarsın.
 • http://resmim.org/i/1687631204.png

  aziz yıldırım yaptığı açıklamada bu şahsı tanımadıklarını söylemiş: http://www.radikal.com.tr/…98/05/05/spor/02sup.html

  "öte yandan yıldırım, şekerspor teknik direktörü celal kıbrızlı'nın şike iddiaları konusunda ise "ismini dahi duymadığımız insanlar, bizim adımıza hareket edemez. biz onların yakaladıkları ve şike teklif ettiğini iddia ettikleri şahısı tanımıyoruz. hem neden şike yapalım ki? fenerbahçe şekerspor'u yenemiyorsa, şampiyonluğu da hak etmiyor demektir" dedi"

  13 yıl sonra yine aynı isim. bu sefer tanımıyoruz diyemezler ama çünkü şekip kendisi aramış, bir de ismiyle hitap ediyor :)))

  http://resmim.org/i/699876803.jpg

  ulan nasılsa cezası yok, adamlar yıllarca at koşturdu. haklarında verilmiş kesinleşmiş hapis cezası kararı olmasına rağmen hala da koşturuyorlar.
 • namuslu şekerspor'un aynı sezon oynadığı başka namus dolu bir maç;

  (bkz: 12 nisan 1998 bursaspor şekerspor maçı)
 • tam anlamıyla alışmış kudurmuştan beterdir durumunun alışma safhasının yaşandığı maçtır. nasılsa şikeye ceza o zaman da yok bu zamanda e öyleyse koy götüne.
 • atatürkçülere yapılan bir başka saldırıdır. aziz başkan aslında kaleciye nutuk hediye ediyordu:((