şükela:  tümü | bugün
 • http://resmim.org/i/1687631204.png

  aziz yıldırım yaptığı açıklamada bu şahsı tanımadıklarını söylemiş: http://www.radikal.com.tr/…98/05/05/spor/02sup.html

  "öte yandan yıldırım, şekerspor teknik direktörü celal kıbrızlı'nın şike iddiaları konusunda ise "ismini dahi duymadığımız insanlar, bizim adımıza hareket edemez. biz onların yakaladıkları ve şike teklif ettiğini iddia ettikleri şahısı tanımıyoruz. hem neden şike yapalım ki? fenerbahçe şekerspor'u yenemiyorsa, şampiyonluğu da hak etmiyor demektir" dedi"

  13 yıl sonra yine aynı isim. bu sefer tanımıyoruz diyemezler ama çünkü şekip kendisi aramış, bir de ismiyle hitap ediyor :)))

  http://resmim.org/i/699876803.jpg

  ulan nasılsa cezası yok, adamlar yıllarca at koşturdu. haklarında verilmiş kesinleşmiş hapis cezası kararı olmasına rağmen hala da koşturuyorlar.
 • atatürkçülere yapılan bir başka saldırıdır. aziz başkan aslında kaleciye nutuk hediye ediyordu:((
 • yanlış hatırlamıyorsam gündüz oynanmıştı bu maç. çünkü güneşli bir havada mahalle maçı yapıyorduk ve birisi koşa koşa gelip, "şekerspor fener'e şekerleri yedirdi ehehehe" diyerek maçın özetini geçmişti. akşam da mahallede yumurta savaşı çıkmıştı fenerliler ve galatasaraylılar arasında. ne boktan maçmış bu böyle ya. zihnimi gereksiz yere işgal ediyor.
 • bu maçla ilgili bir durum da, eğer şekerspor kazansaydı, yerine düşecek takımın büyük ihtimalle gençlerbirliği olacak olmasıydı. hatta tamer bağlan, o dönemler gençler'in fener'e ankara'da sürekli kabus dolu maçlar yaşatmasına atıf yaparak, "fener madem maçı kazanamayacaktı, bari beraberlik golünü de atmasaydı da, gençlerbirliği'nden kurtulsaydı" diye hayıflanmıştı.
 • 1997-1998 sezonunun 33. haftasında oynanan ve şampiyonluğu doğrudan etkileyen maç. aynı gün galatasaray ali sami yen'de istanbulspor ile karşılaşmıştı. iki maçta gündüz saatlerinde oynanmış ankara'da iki puan kaybeden fenerbahçe, şampiyonluğu geriye düştüğü maçta istanbulspor'u farklı mağlup eden galatasaray'a yine kaptırmıştı. bu maçı ve cimbom'un maçını radyodan dönüşümlü olarak dinlemiştim. ligin sürpriz takımı son dakikalara hakan keleş'in golüyle önde girmişti. eğer maç bu şekilde bitseydi ligte kalma iddialarını son haftaya taşıyacaklardı. fakat şampiyonluğu kaçıran fenerbahçe, şekerspor'un ligte kalmasına da kemo'nun golüyle izin vermedi.
 • bu maç, kemalettin şentürk'ün beraberlik golünü atarak gençlerbirliği'ni küme düşmekten kurtardığı maç.
  ayrıca, galatasaray'ın 4 yıl üstüste şampiyonluklarında beşiktaş'tan başka bir takımın ikinci olduğu tek sene de bu senedir. diğer üçünde hep beşiktaş ikinci olmuştu.
 • bu maçta şekerspor'un kazanmaması halinde gençlerbirliği büyük ihtimalle kümede kalıyor. ama şike teklifini yapan, maçı kazanamayıp şampiyonluğu kaybeden fenerbahçe.

  nereden biliyoruz? 3 temmuz tapesinde, bu maçta şike teklif ettiği öne sürülen özcan üstüntaş'ın adı geçiyormuş. adı nasıl geçiyormuş? şekip mosturoğlu'yla konuşmuş abi. daha ne olsun? ne konuşmuş peki? olgun peker ve 7 diğer menajere sınav sorularının verilmesiyle ilgili. e şikeyle ne alakası var? konuşmuşlar abi. daha ne olsun.

  özcan üstüntaş denen arkadaş fatih tekke'nin, bilica'nın, ali turan'ın menajeri. başka futbolcular da vardır muhtemelen. adam sinan engin'le, serhat ulueren'le, olgun peker'le, şekip mosturoğlu'yla, ibrahim seten'le muhabbet halinde. bu sadece tapelerde gördüğümüz. galatasaray'la da ilişkileri fena değil anladığım kadarıyla. 3 temmuz'a dahil olma sebebi olgun peker'in menajerlik sınavı muhabbeti. 2 gün sonra, 5 temmuz'da serbest kalmış zaten.

  peki fenerbahçe için şike teklifinde bulunduğu kanaatine nasıl varıyoruz? çünkü fenerbahçe çok rerörerö.
 • arkadaşlar hala anlamıyor şike teklifi yapmak tek başına şuç. anlaşmanın olması yeterli. sen o maça şaibe bulaştırdın artık.
 • fenerlilerin pek umursamadığı maçlardan.
  bunlar 1943 ve 1951'de galatasaray şampiyon olmasın diye beşiktaşla yaptıkları işbirliklerini de bilmezler.
  1955'de -bak bu sefer de basketbolda- sahadan çekilmiş bir camiadır bu sembolü kanarya olan kulüp. yine galatasaray şampiyon olmasın diye.

  bu maçla ilgili olay açığa çıktığında dönemin federasyon başkanı haluk ulusoy, sözde galatasaray'ı kolluyor bu ulusoy kendilerinin demesine göre.

  ne biçim rakiplerle mücadele ediyoruz siz düşünün.
 • ilgili şahsın bahse konu başarısız şike girişimden ders aldığını ve şike konusunda daha iyi isini yapmak için çok çalıştığını gösteriyor bu maç. mükemmel şikeler yapamamış olsa da en azından dersini almış, kendini geliştirmiş.