şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu macı galatasaraylılar 2000 yılında tüm kupaların alınması (türkiye rekorudur, bir daha bir takım avrupa kupası ve super kupa alana dek) ve türkiye kupasına bir kupa eklenmesi dışında pek hatırlamazken, antalyaspor taraftarı için unutulmazdır. hem final olması hem de bir kupaya bu kadar yaklasıp o kupayı sehre götürememek. galatasaraylılar unutsa da antalya taraftarı unutmayacaktır, sonucu üzüntü olsa da. zaten futbolun güzel tarafı budur. bazen sevinclerden değil, üzüntülerden zevk alırsınız.

  bonus: mac öncesi ve devre arasında galatasaray soyunma odasında fatih terim'in futbolculara konusması (azar) için.
  http://www.youtube.com/…v7tmehk6mjq&feature=related
 • yanlış hatırlamıyorsam mehmet yozgatlı o zamanlar çok formdaydı ve maç uzatmaya gidince, içimden 'hoca al şu adamı oyuna da kaldıralım şu kupayı!' dediğimi hatırlıyorum. fatih hoca da mehmet yozgatlı'yı oyuna almıştı tam bunlar aklımdan geçerken ve uzatmada ilk golü attı, ikinci golün de asistini yaptı. * bana altıncı hislerimin kuvvetini gösteren maçtır, evet.
 • diyarbakır'da oynanan 1999-2000 türkiye kupası final maçı. yanlış hatırlamıyorsam bir gündüz maçıydı. galatasaray, maça fazla forma şansı bulamayan oyuncularla çıkmış normal süresi 2-2 biten maç uzatmalara kalmıştı. uzatma dakikalarında karşılaşmaya ağırlığını koyan sarı kırmızılılar sezonun ilk kupasını müzelerine götürmüş yine mayıs ayı içinde kazanacakları lig ve uefa kupasının provasını diyarbakır'da yaparak diyarbakır - istanbul - kopenhag hattının diyarbakır ayağını kayıpsız geçmişti.
 • bu maçta galatasaray'ın kalesini o sıralar yirmisini yeni dolduran kerem inan korumuş olup üç gol yemiş olmasına akıl almaz derecede iyi performans sergileyip maçın uzatmaya götürülmesinde baş aktör olmuştu. antalyaspor tarafında ise adnan karahan bilindik performansıyla maçı galatasaray'a getiren önemli faktörlerden biri olmuştu.
  bir de ne alakaysa bu karşılaşmayı brt yayınlamıştı.
 • yamulmuyorsam türkiye kupası finali olarak diyarbakır'da oynanmış ve galatasaray 5-3 kazanmıştı (penaltılara kalmadan üstelik, normal skor oydu)
 • maçın diyarbakır'da oynanması antalyaspor taraftarina büyük bir ayıptır
 • brt tv 'de yayınlanmıştır.