şükela:  tümü | bugün
 • inonu stadi'nda saat 20.00'de başlayacak olan turkcell super lig 2008 2009 sezonu 30. hafta karşılaşması.
 • beşiktaşın son bir kaç yılda inönüde yenilip şampiyonluk yarışına havlu atmasına neden olan fenerbahçeyi bu sefer eze eze * yeneceği maç olacaktır.şampiyonluk yolunu sonuna kadar açıp, tezgah altı oyunlarına gerekli cevabı sahada verecektir.

  çocuklar inanın inanın çocuklar
  güzel günler göreceğiz güneşli günler
  inönüde fenerbahçeyi devireceğiz
  şampiyonluk şarkıları söyleyeceğiz

  (bkz: işte beşiktaş sike sike şampiyon)
 • doğum günümü, inönü'de, fener tribününe pasta fırlatarak kutlamama neden olucak müsabaka. *

  zamanın ötesinden buz gibi gelen edit: tam karmayı toparlıyordum, yapılır mı lan bu bana ? atmıycam mınısikim pasta falan.. üzerlerine işiycem.
 • çok güzel olacaktır.
 • başlama saati 20:00'a alınmıştır. maçla ilgili birkaç istatistik ekleyelim de boş bir entry olmasın bari.

  iki takım arasındaki maçlarda fenerbahçe 119-116 önde. ligde de 36-34 fenerbahçe'nin galibiyet üstünlüğü var. iki takımın inönü'deki maçlarında toplamda beşiktaş 58-55 önde. ligdeyse iki takım da bu stattan 24 kez galip ayrılmış.

  maçın oynanacağı tarih itibariyle beşiktaş fenerbahçe'yi ligde 1483 gündür yenemiyor. inönü'deki son lig galibiyetini de 1646 gün önce almış. beşiktaş'ın fenerbahçe'yi yendiği son resmi/özel maçtan bu yana da 753 gün geçmiş. ligdeki son 10 maçta fenerbahçe 6 beşiktaş 2 galibiyet almış. inönü'deki son 10 lig maçında da fenerbahçe'nin 6-4 üstünlüğü var. iki takımın 1997'den bu yana inönü'de oynadığı hiçbir lig maçı berabere bitmemiş. bir de yanılmıyorsam beşiktaş 6 sezondur ilk defa inönü'deki bir fenerbahçe maçına puan olarak rakibininin önünde çıkacak.
 • 2 mayıs cumartesi günü olsaydı daha bir bayram havasında geçecekti ama pazar günü olması aylardır bu maçı düşleyen istanbul dışından gelecek kartal yürekleri biraz zorlayacak.
 • daha önce beşiktaş fenerbahçe maçı görmemiş olsak fenerlilerin gelip inönü'yü inleteceğinden korkacağımız maç. bırak bu işleri cicim çok maç izledik kadıköy'de.
 • sonucunu tahmin etmenin çok zor olduğu bir maçtır.

  fenerbahçe'nin maça iddiasız ve rahat çıkması en büyük avantajıdır. beşiktaş'ın stresli olması ve taraftar baskısınında çok fazla olacağı tahmini, fenerbahçe lehine görünmektedir.
  beşiktaş açısından ise fenerbahçe'nin eksikleri büyük bir avantajdır. eksik olmayan futbolcuların ise form düşüklüğü (mesela güiza) bu avantaja eklenebilir.
  bir derbi maç değilde sıradan bir maç olsaydı beşiktaş kazanırı rahatlıkla söyleyebilirdik ama futbolda özellikle de bu tarz maçlarda ne olacağı belli olmaz.
  aklım ve yüreğim beşiktaş diyor. bekleyip göreceğiz.
 • ısrarla;

  (bkz: japon bayrağı/#11935807)