• halen daha maçın tatil edilmesini şenol güneş'in kafasına atılan dikişlere bağlayan fenerbahçe taraftarı var. inanilmaz hakkaten.

arkadaşlar sizleri kandırmak, salak yerine koymak bu kadar kolay mı? yoksa takımınızin, siyasilerin de desteğiyle rakibinin hakkını yemesini kabullenemediğiniz için mi görmezden gelme savunma mekanizmasını kullanıyorsunuz?

ne kadar aptala yatarsanız yatın. bu maç fb tarihine kara bir leke olarak geçecektir. dönemin siyasilerinin desteğiyle, değil avrupa ülkeleri etiyopya sınırları içinde dahi deplasman takımı lehine tescil edilmesi gereken maç, bir ton oyunla devam ettirildi. sizler için şu an hersey normalse, mideniz bu yaşananları kaldırdıysa yapacak bir şey yok. azizle, şekiple yolunuza devam edebilirsiniz. bir gün gelecek ve bu maç hatırlanacak. işte o zaman anlayacaksınız neyin ne olduğunu.

edit: aşağıda benim cumlelerimle algı kasmaya çalışan bir fb taraftarı var. ona iyi bakın. o, tv ekranında şenol güneş'in kafasına gelen maddeleri görmesine rağmen "hayır kafasına bir şey gelmedi" diyebilen fb taraftarlarından bir tanesi. işte bunun gibi adamlara pek bir şey anlatılmıyor. fanatizm devreye girince gördüklerine değil duygularına inanıyorlar.
  • benim merak ettigim tek sey var:

aykut hoca sahaya cikmayacak rakibe karsi bile mehmet topal - souza ikilisiyle mi sahada olacak?

kendimi bu dusunceden alamiyorum..
  • maçın hakemi yine mete kalkavan olmuştur.

ulan mete kalkavan maçı tatil ederek yanlış karar verdiyse ve sen bu yüzden maçı kaldığı yerden oynatmaya kalkıyorsan o zaman niye aynı hakemi veriyorsun!!!

hakemin bu şartlar altında maç oynanmaz kararı doğruysa o zaman neden feneri hükmen yenik saymak yerine kaldığı yerden oynatmaya kalkıyorsun..

adamlar hem sıçıyor hem sıvıyor!! :)
  • denizlide sampiyonluk kaptirdilar.

bursadan 2-2 mi travmasi daha da beter yapti.

şike surecinde iyice dagildilar.

o surecten sonra camia olarak bir bütün sekilde ayni yalanlara inanmayi öğrendiler.

her sey duzeldi duzelcek derken uefadan cezalar gelmeye başladi.

biz cumhuriyetiz, devlet kadar zenginiz, bizde paranin siniri yoktur yalanlarina yillardir inandiklari halde ffp ile eller kollar baglaninca daha da travmatik oldular.

üstüne kaptanimizin anca formasini alirsiniz dediler ama gokhan gonul beşiktaşa gitti.

camia olarak ayni yalanlara inanma yetenekleri ile burdan gokhan gonulun uzerine sahte para atarak çiktilar. kendi yoneticileri gokhan para icin gitmedi dedi duymak dahi istemediler. yalanlar cok guzeldi.

sonra caner, lensi beşiktaş aldi. nefret dalgasi büyüdü.

acikcasi fenerbahce camiasinin total olarak travma yaşadigini dusunuyorum. son 10 yilda yaşadiklari seri dramalarin etkisi ile garip bi hal almis durumdalar.

olaylardan ortak yalanlara sarilarak, gercekleri gormezden gelerek kurtulma davranisinin iyice tutsagi olmus durumdalar .

ben acikcasi gercekten uzuluyorum fenere. kupa mupa bunlar gelir gecer.

2011 de bi süper kupa maçi vardi mesela noldu o? oynanmadi. 1 kupa tarihten silindi gitti. yani kupalar onemsiz aslinda.

kaybettigin degerler daha dramatik. fenerbahce kendisini kendi yapan butun degerleri kaybetti.

80 lerden hatirladigim o saygin fenerbahcenin yerinde boş küme var. fener diyince zihnimde şekip mosturoglunun suratindan başka bi imge canlanmaz oldu.

size iyi hayaller sevgili fenerliler. umarim ali koç gercekten gelir ve eski sayginliga tekrar kavusursunuz. cocukluk takimimdi fener, ailemde fenerden baska takim konusulmazdi. yazik ettiler sarı kanaryaya.

bugun oynanan maçta hepinize başarilar. umarim kolay bi galibiyet alirsiniz. bu akşam bu maçta tüm kalbim sizinle sevgili fenerbahce.
  • dünya üzerinde hükmen galip olup da bu kadar ağlayan başka taraftar var mıdır bilmiyorum. lan siz galip sayılacaksınız arkadaş!
  • muhteşem fener'li mantığını tekrar gözler önüne seren maç.
    fb taraftarı 3 gün önce: 8taşın cesareti yetmez maça çıkmamaya
    fb taraftarı bugün: 8taşın cesareti yetmedi maça çıkmaya.

ulan köftehorlar, yine güldürdünüz.
  • sahaya paf takımla çıkarım (çıkamadı)

istifa ederim ( edemedi)

aykut kocaman buraya gelemez (geldi)

havuzdan fenerbahçe’yi çıkarırım (çıkaramadı)

işin özü he anam he beşiktaş korktu. insan neyi eksikle onu diline dolarmış.
  • günlerdir beşiktaş sahaya çıkacak diye algı yapan yavşak aykut'a selam olsun! hükümetle, masa başı oyunlarla nereye kadar aykut?? hadi şimdi gidin tff ile kol kola girip kumda oynayın.
    (bkz: beşiktaş ağır taştır altında kalırsınız)
  • hakem sahaya atılan maddeler sebebiyle müsabakayı iki kez durduruyor mu? evet, durduruyor.
    ilave olarak misafir takım yedek kulübesine yaralayıcı madde atılıyor mu? evet atılıyor.

bunlar tiyatro falan değil herkesin gördüğü ve kimsenin inkar etmediği durumlar.

bunlar üzerine hakem maçı 19. maddeye göre kuralları uygulayarak tatil ediyor mu? evet ediyor.

tff yönetim kurulu, 19. maddeye göre ev sahibi takım aleyhine mağlubiyet kararı vermek zorunda mı? evet zorunda.

ancak başka bir durum ortaya çıkıyor. cumhurbaşkanı müsabakadaki olayların kumpas olduğu açıklaması yapıyor. devlet bahçeli tff'nin mihrakların oyununu bozması için müsabakayı kaldığı yerden devam ettirmesi gerektiğini söylüyor.

peki tüm bu yaşananlar sonrası tff ne yapıyor?
    öncelikle hakemin tatil kararını doğru buluyor, çünkü olaylar en ufak bir şekilde inkar edilemeyecek kadar gerçek (bu maça mete kalkavan'ın verilmesinin nedeni de budur). ancak skandal bir şekilde 20. maddeye göre karar vererek müsabakanın diğer haklı nedenler (kumpas?, mihrakların oyunu?) ile tatil edildiği sonucuna varıyor.

yürütülen soruşturma neticesinde ise olayların arkasında herhangi bir planlı eylem veya bir organizasyon bulamayan organize suçlarla mücadele ekipleri soruşturmadan çekiliyor.

tüm bunlar gösteriyor ki tff'nin aldığı bu karar hukuki altyapısı olmayan tamamen siyasi bir karardır. beşiktaş ise bu maça çıkmama kararı alarak onurlu bir duruş göstermiştir.
  • bazı beşiktaşlılar hala laf anlatmaya çalışıyor. adam fenerli lan birkaç saat önce mecbur çıkacaklar yemez derken şimdi kaçtılar diyor. ahlak olmadığı gibi kafa da yok.
hesabın var mı? giriş yap