şükela:  tümü | bugün
  • murat gezici tarafından paylaşılmış sonuçlardır.

--- spoiler ---

ilk turda

sn. erdoğan % 46 -47 aldığı,
    sn. akşenerin % 28 -29 aldığı
    sn. ince’nin ise 18-19
    sn. demirtaşın % 8-9
    sn. karamollaoğlu % 1-2 civarında olduğu görülüyor.
    --- spoiler ---

kaynağı düzeltip tekrar koyuyorum.
  • şu ana kadar düzenlenmiş en gerçekçi ve en doğru seçim anketi.
  • gezici'nin ince'nin adaylığına karşı algı yapmasıdır. artık diğer sağcı adaylar amcasının oğlu mu nedir bilemiyorum.

gezici, ilk tur önemli değil arkadaşım. seçim iki turlu. gidin bakın macron nasıl kazandı. ikinci tur için sadece iki aday var. ilk turda istersen %49 al, ikinci turda %51 alacak adayı koymazsan seçimi alamıyorsun.
  • biri de dememiş ki daha aday belirlenmeden nasıl anketini yapıyorsunuz...
  • minimumları toplayınca %102 eden çok başarılı anket. suriyeliler de oy verirse anca.
  • muharrem ince, meral akşener'in yüzde on gerisinde kalsın sözlük hesabını siler giderim.

büyük bir olay olmazsa arkasına bile düşmez. seçimi ikinci bitirir en kötü yüzde yirmi beş olarak. muharrem ince gibi bir yılların atatürkçüsü varken iki aydır tanıdığımız tam olarak ne olduğu belli olmayan bir kadına atatürkçü kitlenin kayacağını düşünen varsa yanılıyordur.
  • apolitik bir insan olarak muharrem ince'nin aday olacağı kesin değilken hatta bugün dillendirilmeye başlanmışken ne ara ankete eklendi de vatandaşa soruldu merak ettim.
  • muharrem ince her türlü meral akşener'den daha fazla oy alacak. chp'li dört kişiden biri falan ancak iyi parti'ye oy verir. iyi parti'nin alacağı oy %20'yi geçemez. iyi parti'nin muhtemelen %16-18 civarlarında oy alacağını düşünüyorum.