şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle çıkmasına saatler kalmıştır. o kadar tatlı bir kapağı var ki şarkının kötü olma ihtimalini düşünemiyorum. şu anda havada bi gök gürültüsü var baktım hava durumuna bugün bir aksilik olmazsa akşam 8-9 gibi yağmur yağacak. everything at once çıktığı gün de yağmur yağmıştı çünkü travis geri dönmüştü. umuyorum ki bugün yağmurlu güzel bir akşamda güzel bi travis şarkısı dinliyor oluyoruz saatler sonra.

bir de yalvarırım artık bir klipte daha fran healyye eziyet etmeyin ben burada üzülüyorum. adamı en son resmen mancınıkla da fırlattınız bence artık yeter daha da çekmesin. mümkünse en güzelinden moving tarzı bol gülümsemeli bir klip olsun.

https://twitter.com/…band/status/686608174909157376
  • klibi, cocukluktan celeb crush'im asiri yakisikli ve cool sahis fran healy'nin bembeyaz sac ve sakallariyla aldigi yaslarin guzelliginden bir sey kaybettirmedigini kanitliyor. her zamanki travis absurditesi de mevcut zaten. sarki zaten on numero. ee daha ne istiyorduk?

o ye!
  • şu anda yağmur yağıyor hafif gribim başımda bi ağrı var yarın ise çok önemli bir sınavım var tam olarak çok yorgunum. ama şu anda sırtımı duvara dayayıp pencereyi de açıp yağmurun sesi ile dinliyorum ve kendimi çok daha iyi hissetmemi sağlıyor. teşekkürler travis teşekkürler fran healy...
  • travis'in o karamsar havasına geri döndüğünü gösteren, yeni albüme dair umutlarımı yeşerten yepisyeni şarkıları. klibiyle aynı anda duyurdular bize sağ olsunlar, klip de albüme eşlik edecek bir filmin parçası imiş. 29 nisanı dört gözle bekleme nedenimiz oldular canlar.
  • travis ne yapsa güzel oluyor. dinlerken biraz daha sürmesini istediğimi fark ettim, yine şahane bir şarkı yapmışlar.
  • fran healy'nin saçının sakalının ağardığını görünce uzaklara daldım; why does it always rain on me şarkısını dinleyip evrenin bize düşman olduğunu düşündüğümüz ergen zamanlara gittim. vay be! travis'le birlikte ben de yaşlanmışım. ama değişen çok bir şey yok. üzerimde hala çoğu zaman kara bulutlar dolaşıyor*; onlar hala absürt sempatik klipler çekiyorlar.

her neyse. side şarkısına benzemiş biraz. didaktik bir havası var. çok güzel olmuş. yıllar sonra aynı kişilerden tanıdık melodileri duymak gibisi var mı?
  • hayret kimse yazmamış. sözlerini de yazayım tam olsun:

every cloud has a silver line
    but you still need the moon to shine
    and we don't care about it

ıs there something that you forgot
    and you wish you could stop the clock
    because you can't live without it

we don't have a clue
    cause we're three miles high
    and we'd rather as dust and feathers fly
    and we can't climb down
    cause we'd burst our little bubble on the ground

everyone has a wall to climb
    but we don't really have the time
    to give a who-how about it

and your life is a russian doll
    you were given when you were small
    and they'll all inside you

but we don't have a clue
    and we can't climb down

and we won't come down
    till we hit the groun

and we can't climb down

edit: sağolsun konunun uzmanı farafarafilli uyardı. nakarattaki "and we'd rather as dust and feathers fly" kısmı "and around us dust and feathers fly", "to give a who-how about it" kısmı da "to give a hoo haa about it" olacakmış.
  • komikli klibinin linki de budur:

https://www.youtube.com/watch?v=w45_dsxlhng