• hemen evlenip herhangi bi tribünden izlemem gereken maç.
  • kadıköyde ligteki tüm takımlarla maçını izledim fenerbahçenin. iyi oynayıp fenerbahceyi zorlayanlarını da gördüm kötülerini de. büyük takımları da gördüm küçük takımları da.

ama ben böyle maça karaktersiz çıkan bir takım görmedim.

hakem hatalarıymış filan onlar ayrı konu ama bir takımın tüm oyuncusu maçı ilk dakikadan itibaren soğutmaya rakibinin performansını bu yolla düşürmeye çalışıldığını hiç bu kadar bariz bir şekilde görmedim. her faulde sahaya sağlık görevlilerini sedyeyi sokmanın manası nedir? 5 ten sonrasını ben sayamadım. önündeki topa dokunmamak kalecinin out kullanıcak diye 8 defa gidip gelip topa vurmadığını hiç dile getirmiyorum.
    yeri gelince top ta saklarsın yavaş ta yürürsün ama ilk dakikadan itibaren senin maçı kazanmada asıl taktiğin buysa ben yalnış anonsla sahaya koşarımda bursasporun taraftarı olduğum kadar utanmam.

ne galatasaray ne beşiktaş maçları izledim ama bu kadar ucuz yolla galibiyet peşinde hiç bir sefil takım görmedim.

büyük takım olmak için şampiyonluk yetmiyormuş arkadaş.
  • penaltı yok denilen pozisyon

http://img215.imageshack.us/i/77274588.jpg/

http://img145.imageshack.us/…g145/1200/31960440.jpg

her iki takım için de rezil ediyor maçı hakem.

edit: yuh iki açıdan verdik resmen.
  • erdoğan'ı ıslıklayanların değil, şu maçın sonucuna sevinen galatasaraylı'ların arena'ya alınmaması gereken maçtır. şu zihniyet yüzünden fenerbahçe'nin şampiyon olmasını istiyorum. yani galatasaray 15. bile olsa, fenerbahçe şampiyon olmadığı sürece sorun yok. fenerbahçe öyle yada böyle 34. haftaya şampiyonluk iddiası ile girecek biz ise eylül ayında lige havlu atmışız, adamların derdi fenerin yenilmesi. hay kafanızdaki şu zihniyete be, sizler galatasaraylı değil anti-fenerlisiniz ibneler. sizin kafanıza göre yaşasak, galatasaray hiç bir maç oynamasın, fenerbahçe yenilince, 2-2 diye bağırınca sevinelim, oynayalım. futbolda rakibinle dalga geçersin, espri yaparsın ama şu akşam fener'in berabere kalmasını keyifle izleyen adamı kabullenmiyorum.

galatasaray'ın kardeş kulübü var, beylerbeyispor. boğaziçi köprüsü'nün yanında stadları, antreman tesisleri falan var, o takımın bayrağına ''nkfvas'' harflerini ekleyelim, fenerbahçe şampiyonluğu kaçırınca oleyyyy diye bağırırsınız. galatasaray'ın galatasaraylı'lara ihtiyacı var.
  • bu maç bana sözlükte futbolla alakalı yazılan entrylerden uzak durmanın gerekliliğini göstermiştir.
    (bkz: bu ne lan)
  • maç sonuçlandıktan sonra yazıp çizen onca insana tek bir şey söylemek istiyorum; beyler sakin. bitime haftalar var. trabzonspor'un fikstürü, fenerbahçe'yi iki maç geriden takip ediyor. puan kaybı yaşamaları olası.

ayriyeten; sevgili galatasaray ve beşiktaş taraftarı arkadaşlar, tahmin ediyorum ki tuttuğunuz takımların desteğe daha çok ihtiyacı var. şu aralar sizi meşgul eden işlerle ilgilenen bir trabzonspor taraftar kitlesi mevcut zaten. lütfen trabzonspor ve fenerbahçe'nin mücadelesine saygı gösteriniz.

sayın bursaspor taraftarları, statlara meşale sokmak bildiğim kadarıyla bu ülkede yasak. illa yakacağız diyorsanız, kendi sahanızda yapın bunu lütfen. bizler istanbul'da takımımız ceza almasın diye meşale yakmıyoruz, küfür dahi etmiyoruz. biliyorum, teksas diyorsunuz kendinize, tribün faaliyetleriniz başarılı fakat yanan meşaleyi rakip tribüne atmak da delikanlı imajınıza aykırı. şampiyon takım taraftarının yapacağı işler değil. şunu da belirtmeliyim ki, bu ülke bugüne kadar tribünün kralını istanbul'un asırlık takımlarında gördü, şu yasaklar olmasa hep beraber gene görürdük, şüpheniz olmasın.

saygılar.
  • neden bu kadar küfürün havada uçuştuğunu anlayamadığım maç. kardeşler sakin ya. maç bu futbol, spor, game. zeki, çevik ve ahlaklı. atatürk falan. remember ?

penaltı verilmedi doğrudur, lugano miller'ın bacağını koparmaya çalıştı o da doğrudur, hakem kötü o da doğrudur. neden kötü peki ? sizin gibiler yüzünden. hangi adam maçı izleyenlerin sizin gibi tipler olduğunu bildiği halde sağlıklı bir kafayla o maçı yönetebilirki. mümkün değil yani. sıkıntı var.

lütfen annelerimize küfretmeyelim.
  • kuddusi müftüoğlunun hakemlik kariyerinin mihenk taşlarından biri olacak maçtır zannımca. semihin pozisyonuna vermediği penaltı ile ilgili yıllar sonra o penaltıyı verseydim kariyerim bitebilirdi diyecektir. o kadar net bi pozisyonu vermemesinin arkasında ancak art niyet vardır. ötesi yok!!

edit: özellikle tam yayın kesilmeden önce ters açıdan bi tekrarı var ki pozisyonun, adam bildiğin semihin boynuna dolamış kolunu. yuh ulan yuh!!
  • elimle birlikte digiturk'ten izleyeceğim maçtır.
  • yedek oyunculari ogrenmek icin sabah, hurriyet, haberturk gazetelerinin internet sitesine basvurmamla bu gazetelerimizin aslinda sadece haber salatasi verdigini tekrardan hatirlamama sebep olan mac. ana sayfada kocaman basliklarla "mac merkezi" vs seklinde link var. buraya tikladiginizda da acilan sayfada canli anlatim, istatistik, gol goruntuleri, oylama gibi cok guzel yeni linkler var- ama en onemli sey olan takim kadrolari yok. belki gazetenin herhangi bir kosesinde bir yerlerde veriliyordur, ama burada yok. oyuncularin tam listesi olmadan ben "macin adami"'ni ne yapayim ? gazetenin ana gorevi haber (ya da bilgi) vermek degil mi ?
hesabın var mı? giriş yap