şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 15 öğrenciden 9'u tutuklanmıştır. gözaltına alınan öğrencilerin 6'sı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

  ne olmuştu?

  (bkz: boğaziçi üniversitesi lokum olaylarının özeti)

  sebepleri:

  soruşturmayı yürüten savcılık, 15 öğrenciyi 'pkk, kck, ypg silahlı terör örgütünün propagandasını yapmakla' suçladı. savcılığın hazırladığı mahkemeye sevk yazısında, boğaziçi üniversitesi'nde islam araştırmaları kulübü organizesinde, suriye'nin afrin bölgesinde gerçekleştirilen zeytin dalı harekatı'nın tamamlanmasının ardından insani duygularla lokum dağıtımı etkinliği düzenleyen öğrencilere 'zanlıların saldırarak fiziksel şiddet uygulamaya çalıştıkları, bunun neticesinde meydana gelen arbede üzerine savcılıkça soruşturma başlatıldığı' ifade edildi.

  'zanlıların' olay gününde ''saray savaş, halklar barış istiyor'', ''savaşa hayır, barış hemen şimdi'' gibi sloganlar attıkları, ''işgalin, katliamın lokumu olmaz'' ifadesini taşıyan pankart açtıkları ve ''kürdistan faşizme mezar olacak'', ''okulumuzda öso'cu istemiyoruz'' yazılı afişleri duvarlara astıkları kaydedilen sevk yazısında, 'zanlıların sözkonusu olaya karışmadıklarını, oradan geçtiklerini söyledikleri, ama görüntü tespit tutanaklarına göre suçtan kaçmak için yalan beyanda bulundukları' dile getirildi.

  ''şüpheliler, pkk, kck, ypg silahlı terör örgütlerinin genel tavrı ve stratejisi doğrultusunda, türkiye cumhuriyeti devleti ve türk silahlı kuvvetleri'ni, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa ve terörle, terörist faaliyetlerle mücadele haklarını kullanan bir devlet değil de, bölgede işgal gerçekleştiren, şiddet uygulayan, bu suretle gayrimeşru faaliyette bulunan gayrimeşru bir güç olarak gösterme çabası içindeler'' denilen sevk yazısında, öğrencilerin bu örgütlerle organik bağ içerisinde oldukları savunuldu.

  http://t24.com.tr/…cililere-tutuklama-talebi,596933
 • fotoğraf gayrettepe'deki asayiş müdürlüğü'nün önünden..
  ortadaki sarışın boğaziçi üniversitesi öğrencisi..
  ters kelepçe yapılmış..
  tıpkı azılı suçlular gibi..
  2 yanında iki kadın polis
  polislerden biri türbanlı..
  türbanın üzerinde bere takmış..
  diğer kadın polisin başındaysa kep var var..
  10 sene önce bu fotoğraf hayal bile edilemezdi..

  nedir bu şüphelinin suçu?
  her üniversitede olabilecek karşıt görüşlü öğrenci tartışması..
  yaralana ya da ölen var mı yok..
  2 grup tartışıp ayrılmışlar
  konu orada kapanmış..
  ne zamanki reis hafta sonu kongrede kükredi
  işin rengi değişti..
  polis apar-topar 15 öğrenciyi gözaltına aldı..
  9'u tutuklandı..
  iddianamenin yazılması, mahkemeye çıkmaları derdini anlatmaları en iyi ihtimalle bir sene..
  cezaevi ortamında bu öğrenciler daha da bilenmiş çıkacak..
  bunların aynısı 80 darbesinden sonra da birebir yaşandı..
  büyük ihtimalle bu tutuklama öğrencilik hayatlarının da sonu demek..

  burası üniversite hem de türkiye'nin en iyi üniversitesi..
  herkes aynı düşünse üniversite olmaz askeri kışla olur..
  buraya giren insanlar da türkiye'nin en başarılı öğrencileri..
  sorarsım size basit bir tartışma sonrası bu öğrencilerin hayatlarının karartılması ne kadar doğru..

  işte o foto
 • başlık yanlış açılmış. başlığın 3 nisan 2018 boğaziçi üniversitesindeki pkklıların tutuklanması olacaktı. bunlar karşıt görüş altına sığınmaya kalkan türkiye cumhuriyeti düşmanlarıdır. destek verenler de aynı şekilde. beter olsunlar.
 • yetmez ama evet.
  git abd ya da rusya’da bir üniversitede isis (ışid, deaş her ne sikimse) propogandası yap, bak bakalım ecdadını kaç dakikada sikiyorlar.
  hain şerefsizler!
 • üzücü.
  tutuklananların kimisi o meşhur lokum olayına muhtemelen tanıdık gördüğü için uğrayacak bir politiklik seviyesinde. kimisi sadece savaş karşıtı. kimisi örgütlü sosyalist.
  hiçbirisi olduğunu sandığınız terörist değil.
  bu duruma sebep olana da, muhbirlik yapana da, bilmeden, ölçmeden, tartmadan hedef gösterip infial yaratana da yazıklar olsun. insanların hayatıyla oynamak çok ucuz hakkaten.
 • ingiltere'de ira, ispanya'da eta, abd'de ısıs yanlısı imalı bir propaganda yapın bakalım ananızı nasıl laciverte boyuyorlar..

  teröre karşı amerikan filmi izleyip 'hell yeah' çeken lavuklar , gelmiş burda duyar kasıyor ..

  yetmez ama evet dediğim tutuklamalardir. açılım safsatasıni unutturmak için bir eyyam olmamasını umar devamını beklerim . ülkede demokrat/ hümanist görüntüsu altında terör destekçisi ne kadar orospu çocuğu varsa hepsinin evinden, gece uykusundan alınması temennisi ile.
 • şehit askerlerimiz için lokum dağıtan öğrencilere saldıran pkklı teröristlerin tutuklanması olayıdır.
  ülkeye, vatana, şehite saygısı olmayan hainlerin gideceği yer bellidir. özgürlük, savaş karşıtlığı, kardeşlik gibi süslü kelimelerin arkasına saklanmanıza gerek yok. sizin ne olduğunuzu, ne için mücadele ettiğinizi hepimiz biliyoruz. hadi şimdi yallah mapusa siktirin gidin....
 • hukukun intiharıdır.
  mahkemeleri kapatabilirsiniz artık, ihtiyaç kalmadı.
 • bogazici universitesinde lokum dagitilarak kutlanmasi gereken olaydir.
 • karşıt görüşe mensup öğrenciler değil teröre destek veren öğrenciler tutuklanmıştır. kimse algı operasyonu yapmaya kalkışmasın.

  okulun zaten 3'te biri terörist gruplara ya üye ya da terör sempatizanı. okumaya değil bunların militanlığını yapmaya geliyor. türkiye'nin en zeki öğrencileri gibi nitelendirmeler ile de aklanamazlar.

  ihbar ve görüntülerden tutuklanıp gerçekten masum olanlar daha ilk günden salındı zaten. terör örgütü ile direkt bağ tespit edilenler ise tutuklananlar. dışarıdan bakıp atıp tutmanın alemi yok yani.