• üst edit: maske kullanımına dair detaylı bir haber derlenmiş; buyrun

hem iban verip para isteyip hem de maske dağıtmadan maske takma zorunluluğu getirilmesi olayı.

edit: maske takmalı mıyız? sorusuna https://www.youtube.com/watch?v=gascbha2be4 şöyle bir yanıt mevcut... benzer türkçe kaynaklar da bulunabilir fakat oytun erbaş gibi yalan yanlış açıklamalarda bulunanlar yerine böyle yabancı kaynakları yeğlerim. maske konusunda farklı bilim insanlarının farklı yorumları mevcut. genel kanı maskenin sağlıklı kişiyi korumadığı, enfekte olan kişiyi çevresinden koruduğuna dair.

edit2: bir yazardan "n95 ffp2, ffp3, p100 maskeleri sadece covid+ hastaya yakın müdahalede bulunacak sağlık çalışanlarının takması gerekli. normal insanların cerrahi maske ile dolaşmaları yeterli olmakta." şeklinde bir bilgi geldi.

edit3: bir yazardan "maske ne sağlıyor?" sorusuna yanıt olarak https://www.youtube.com/…jvu81dkgk&feature=youtu.be şu video geldi, izleyiniz.
  • kimse de demiyor ki 1 maske olmuş 30 lira.
    padişahım çok yaşa.
  • maskeleri devlet mi dağıtacak nasıl olacak yine bir sürü soru.
  • eski mesajlarıma bakan baksın. defalarca dedim virusün yayılmasının önlenmesinin tek yolu maskesiz sokağa çıkma yasağı!!!
  • devlet maske dağıtmak zorundadır.

maskemi var lan ortalıkta.

1 aydır hasta olan taksın dediniz maske. hastaya kalsın diye almadık, depolamadık, stoklamadık.

ben nasıl bulacağım bu açıklamadan sonra?

ben nasıl para vereceğim maskeye?

herkesi zengin mi sanıyorsunuz?

belediyeler dağıtmaya başlamış- ankara ve istanbul - yetmez ama iyi adımlar. merkezi hükümette halkına hızlıca destek vermelidir.
  • 5 babayiğit maske işine girdi galiba xdxd
  • market ve pazar yerleri gibi insanların toplu olduğu yerlerde geçerli olan zorunluluktur.
  • bilim kurulu mensupları maske takan maldır, inektir diyordu. biz de nasıl olur diye şaşırıyorduk. kısa sürede bilgi dağarcıklarını genişleterek maske takmayan vatan hainidir, chp lidir noktasına çekmişler. evet.
  • maskeyi nereden bulacağız.
    getirsin versin.
  • artık kimsenin gerçek yüzünü göremeyeceğiz.
hesabın var mı? giriş yap