şükela:  tümü | bugün
 • enerji bakanının seçime az süre kala verdiği haber:

  bakan müjde verdi

  yorum yazmıyorum.
  evet, şimdi söz sözlük yazarlarında. avantajları ve dezavantajları alalım..
 • trakyada nukleer santrala gerek yok aslinda, oradakiler zaten organik nukleer enerji santrali gibi geziyor.
 • durun tahmin edelim: iğneada?
  koruma altında olan başka neresi var bilmiyorum.
 • nükleer mi? yapabiliyordunuz madem mersin'dekini neden ruslara yapıtıyorsunuz o zaman? burası 49 yılığına rusya'da, hatta rus toprağı sayılıyor. inanmayan varsa girmek istesin. vize veya pasaport istiyorlar. neden acaba?

  bu arada şu an ki akkuyu nükleeri 49 yıl boyunca rusya yapacak- işleticek- satacak. bunu buraya bırakalımda akdavarlar istismar etmesin biz yabdık diyerek. yapacağınız icraatı...

  edit: mesaj ile sorulmuş 15 yıllık alım tahhütünüz var sonrasında %50 oranında kalan sürede alım tahhütü devlet ile anlaşılarak verilecek. santral kesim rusların kesin bilgi yayalım.

  60 yıl faaliyette kalacağı ön görülüyor. yani fransa 30 sene sonunda santral kapatti diye buraninda ömrü 30 yıl demek değil.

  akp'li olduğunu düşündüğüm imam hatipli arkadaşta bana sizin zihniyetiniz buna sebep oldu yazmış. doğru kardeşim doğma büyüme isviçreli biri olarak elimden geleni yaptım. hatta annem babam uranyum çiğneyip tükürerek türkiyenin nükleer enerjiye ulaşmasına engel olmaya çalıştı. hepimizin dişleri bu yüzden fosforlu yeşil.
 • ee amk sonunda erdiniz muradınıza,yok trakya şüle yok trakya büle rakı buz kavun bal gibi gelir tabi elin adamı çadır da kurar nükleer de kurar.ama kızanlar bakın burda rakı varken kimseciklere satamazsınız siz u nükleeri,gidin başka yere beyaaa yer mi kalmadı başka amk yerinde.
 • trakya'ya nükleer santral yok.

  çocuklarımız radyasyon ile öleceğine, dozerlerin, greyderlerin önüne yatar,bir kere de biz ölürüz.

  kolay değil bu işler.

  ekleme : trakya'da, özellikle çorlu-çerkezköy-lüleburgaz üçgeninde kanser vakaları türkiye ortalamasının kat be kat üzerindedir. hükümet daha organize sanayi bölge planlaması yapmaktan, sanayi tesislerinin atıklarını havaya, suya, toprağa atmasını engelleyemezken, kirlenmiş ergene'yi temizleyemezken,bu bölgeye yapılacak nükleer, toprağı kenara koyun, burada ki insanların ölüm fermanını imzalamak demektir.

  özellikle kışları, insanlar pahalı olduğu için doğalgaz yerine kömür yakmakta, keşan ülkenin havası en kirli yerleşimi olmaktadır. fakat çorlu, lüleburgaz, çerkezköy ve hatta saray'ın havasının da aşağı kalır tarafı yokken, hava ıslah projeleri yerine, nükleer deyip, trakya tamamen öldürülmektedir.

  kendi adıma, gerçekleşmesi halinde, o anda ki iktidardan bağımsız, sonuna kadar direneceğimi beyan ederim.
 • (bkz: nükleer enerji zararsızdır) diyen sığırlar gelmeden yazayım.aç youtube'u çernobil yaz.bak bakayım,zararsız mı ?32 yıldır çekilen acılara,dramlara bak bakayım bir.ulan iş ahlakı,güvenlik konusunda bizden 100 yıl ileri olan japonlarda bile patlama olmadı mı 7 sene önce?biz ne yapıyoruz.avrupa'nın apaçisi ruslara nükleer santral yaptırıyoruz.bütün enerjimizi onlara bağımlı kılıyoruz.

  mesela uçaklar çok güvenli,arabalar da öyle ama kaza oluyor.neden?çünkü evrenin en sorunlu canlısı insan faktörü var içinde.siz hiç patladığında o bölgedeki milyonlarca insanı,doğayı,toprağı,çevreyi,hayvanları yüzyıllarca zehirleyen güneş paneli gördünüz mü ya da rüzgâr türbini?aklınızı kullanın aklınızı,sırf devletler ucuz enerji istiyor diye geleceğinizi satmayın.yıllarca doktorlar tarafından sigara önerilmedi mi bu gezegende?
  not:rusya'nın yapacağı santrallerin şebekeye satacağı elektriğin de normalden çok çok pahalı olacağını söyleyelim.
  haber dolar kuru 2.50 iken bu arada bu fiyat şu an 4.60
  bu da birim fiyatla ilgili haber
 • nedense bu nükleer santraller de memleketin çorak değil, en güzel yerlerine yapılıyor.

  madem o kadar iyi bir şey, bakan bey gitsin kendi memleketine of'a yapsın o santrali. trakya'da istemiyoruz! ihtiyaç da yok. teşekkürler.

  edit: çorak kelimesine takılanlar oldu. çorak arazi %100 susuz arazi değildir. çölde dahi su bulunur. ancak derindedir. çorak araziden de su basit sondaj işlemleri ile çıkarılabilir.

  durduk yere cennet köşelerimizi nükleer cehenneme çevirmenin gereği yok.
 • ''a sik amını be'' diye cevap bulacak proje
 • kırklarelili olarak kesinlikle istemediğim ve karşı çıkacağım eylemdir.