• işbu entry'nin içeriği; olayın vahametinin ilgili tüm yetkililere ulaştırılmasına karşın, sapığın tutuklanmasının sağlanamaması sebebiyle silinmiştir.

destek olmak için çaba sarfeden, arayan soran, mesaj atan tüm duyarlı arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler...

sağlıcakla...

28.02.2018 tarihli edit: merak eden ve bana mesaj gönderen güzel kalpli insanların isteği üzerine, -hiç içimden gelmese de- bir güncelleme yazıyorum. hiç içimden gelmiyor diyorum çünkü bu ülkede adalet aramak hakikaten çok zor. polisine savcısına ayrı ayrı laf anlatmaya çalışmak çok zor... istediğiniz kadar kanunda yazan hakkınızı hukukunuzu bilin, onların insaf ve anlayışıyla sınırlı haklarınız. efkarlandım şu saatte ondan yazıyorum bunları...

neyse, daha fazla sosyal mesaj verme diyenler için yazayım mevcut durumu;

daha önceki yazıklarımı okuyanlar hatırlar; sapığın kız kardeşime attığı annesinin gizlice çekilmiş videoları üzerine, artık annemin korkacak bişeyi kalmadı. nitekim sapığın tehdit edebileceği bişey kalmadığından, adamın şantaj zoruyla yaptığı tecavüzler sebebiyle, sapık hakkında nitelikli cinsel saldırı suçu sebebiyle suç duyurusunda bulunacağımı da söylemiştim sizlere o yazıda. (bu şantaj zoruyla tecavüz fiillerinin de sağlam delilleri var bu arada)

neyse adamın tutuklanmasına yönelik talebimizin dikkate dahi alınmaması bir yana, soruşturmanın ankara cumhuriyet başsavcılığı'nda görevli kadın savcısı ferhan özdemir, sapık hakkında şantajdan ve hakaretten açılmış ceza davası var diyerek takipsizlik kararı verdi:) türkçesi adam tecavüz etmiş ama hakaretten/şantajdan cezalandırılacak zaten, başkaca cezalandırılmasına gerek yok dedi. şaka gibi...

biz suç duyurusu dilekçemizde, büyük puntolarla bold şekilde bastıra bastıra "bu ayrı dosya, bak kızına şantaja konu videoları gönderdiği için kadın üzerinde baskı kalktı, ondan farklı suç duyurusu yazıyoruz" dememize rağmen verdi bu hukuk katliamı kararı. düşünün biz tutuklama hayal ederken, cezalandırılmasına dahi gerek adamın denildi...

hakkaten şaka gibi dimi?

üstelik dosyayı dahi okumadan verdiği karardan savcının kendisinin de haberi yok. nasıl mı? izah edeyim;

takipsizlik kararından 9 gün sonra avukatımız cinsel saldırı fiilinin tanıklarını ve cinsel saldırı üzerine vakıf nezdinde açılan dosya içeriğini sunmak için, delil listesi dilekçesini savcılığa götürüyor. avukatın haberi yok, zira takipsizlik kararının dosyanın avukatına tebliğe çıkarılması zahmetinde bulunulmamış. nitekim bizzat kararı veren kadın savcı ferhan özdemir tarafından havale ediliyor ve açık zannedilen dosyaya kabul ediliyor bu dilekçe. hatta köşeye not alınıyor, şu şu tanıklar dinlenecek diye. dediğim gibi haberi dahi yok karardan...

itiraz ettik tabi sulh ceza hakimliğine ama itirazı inceleyecek olanın da dosyayı okuyarak karar vereceğinden emin değilim....

kardeşime atılan iğrenç videolara gelince.

kardeşime sapık tarafından atılan mesajlar ayrı bir şantaj suçu oluşturuyordu. biliyorum yukarıdaki entrydeki tüm mesaj kayıtlarını sildim sinirden, teyit etmeniz zor. ama açıkça annene ulaşmazsan yeni videolar göndereceğim diyordu bu mesajlarda. neyse şantaj suçu da kural olarak şikayete tabi değil (ya da biz hukukta böyle öğrendik) o yüzden kız kardeşime yapılanlar sebebiyle de şantaj suçu sebebiyle ceza dosyası açılması gerekiyordu normal şartlarda. zira suçun mağduru farklı olduğundan bu başka bir suç ve savcılığa dilekçeyle sunduk bu mesajları da.

evet tahmin ettiğiniz gibi takipsizlik çıktı ordan da. özetle "annenin ceza davası var, bunda soruşturmaya yer yok denildi takipsizlik kararında". kız kardeşimin adı dahi geçmiyor kararda tabi. ee dedik bu suçun mağduru başka, ayrı bir şantaj suçu oluşturuyor bu mesajlar. itiraz ettik, onu da reddettiler, hakim ben nerden bileyim kardeşine atıldığını. ben sadece savcının kararını okurum dedi:)

özetle gelişmeler bunlar arkadaşlar, sıradan vatandaşlar olarak devletin umrunda değiliz yani. hakikaten kendimi geçtim, aynı duruma düşen kadınlarımıza üzülüyorum. ulan nereye sığınacak bu insanlar siz böyle yaparsanız?
  • adalet, devlet bunlar bu ülke vatandaşı için geçerli olan şeyler değil..

senin yapman gereken bu adamı cezalandırmak.
    öldürme öldürmekten beter et, ama bunu zamana yay anneni dediğin gibi uzak tut ortalığın soğumasini bekle.
    ve yapman gerekeni yap zaten adamın suratında meymenet yok memlekete hayrin dokunur en azindan.

ne için yaşıyoruz bu memlekette gurur için namus için.
  • çok sıkıntılı dönem geçiren yazar arkadaşa destek olunması gerekmektedir. hukuken yapılacak bir şey kalmamış, fiziken yapılacak işlere sıra gelmiştir. orospu çocuğunun ciddi darp edilmesi gerekmektedir. ankara da yaşayan bir kardeşin olarak darp günü yanında olmak isterim.
  • oncelikle buyuk gecmis olsun dedigim felaket.

bu tarz vakalarda devletin mudahale etmedigi herkesce bilinmekte ve islenen kadin cinayetlerinden de bellidir.
    bir hukukcunun ailesinin boyle bir hukuksuzluga maruz kalmasi ayri bir trajedi olup feto ihraclarindan dolayi koltugu kapan sozde savcilarin keyfi tavirlari insani ayrica cileden cikariyor. olan savcinin ailesine olsaydi bakalim ayni rahatlikta cevap verir miydi merak konusu...ama dert etmeyin gerek bu platformda gerekse sosyal hayatta orgutlenen yuzlerce hukukcu meslektasiniz bu vakalarla mucadeler etmektedir. isterseniz ankaradan kadin dayanismasi avukat grubuna durumu iletir sizinle iletisime gecmelerini saglariz. bu konuda sozlukteki arkadaslarin da destegi onemli.
    insan haklari alaninda mucadele veren kisi ya da kisilerin olay el atmasi gerekiyor. bir seyler yapmak icin magdurun olmesi gerekmiyor.
  • (bkz: 3 ocak 2018 beylikdüzü'nde kadının kaçırılması)

ülkemizde insan hayatının değersizliği iki başlıkta ortada.. kadın cinayetleri neden arttı merak ediliyorsa okusunlar..
    herkes başına bir olay geldiğinde kendi başının çaresine bakmak zorunda.

''türkiye cumhuriyeti sosyal bir hukuk devletidir'' der anayasamız. unutmuş olanlara sosyal devlet ilkelerini hatırlatalım..

*güçsüzler güçlülerin karşısında devlet tarafından korunur ve kollanır.
    *sosyal olarak adaletin ve düzenini sağlanması en temel politika olarak benimsenir.
  • bir avukatın işlemlerini ışık hızında yapan mahkemelerimiz, bu adam annesi için o kadar emek ederken, bir ayyaşı hala dışarıda tutuyorsunuz ya ne desem gg.

fetöcü diye ihbar etsek ertesi gün alırsınız.

edit : uyarılar üzerine başlığın silinebilme ihtimaline karşı o avukatın sıfatı kaldırıldı. ama siz anladınız * hiçbir şey bu konudan önemli değil.
  • bir namussuzun, devletin de yardımıyla bir insanı katil edebileceğini gösteren olaylar zinciridir.

allah dayanma gücü versin. işini yapması gerekenler de yapsın artık. yoksa biri bu şerefsizin boğazını sıkıverir, "çok işimiz var" diye ilgilenmediğiniz dosya cinayete dönüşür, o zaman paşa paşa bakarsınız.
  • (bkz: idam)
  • an itibari ile o adam yarrağı yemiş bulunmaktadır.
    dünyanın en sosyal duyarlı kitlesi olan ekşisözlük ahalisine direk hedef göstererek adamın canından bezmesini sağladınız. bundan sonra o bahsedilen papaz kılıklı adamın iki yakası bir araya gelmeyecektir.
  • bir avukatı bile çaresiz bırakan bir hukuk sistemi. umarım o adam tutuklanır ve cezasını bulur.
    edit: ekleme
hesabın var mı? giriş yap