şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: hükümet, avrupa'da yaşayan türkleri zora soktu)

  haberin başlığı bu.

  mevzuysa şu: “otomatik bilgi transferi" varılan anlaşmayla 01.ocak.2018 itibariyle

  -kısa spoiler-
  almanya’da sosyal yardım alan bir kişinin türkiye’de parası ya da mülkü olduğu belirlenirse önce yardımı kesilecek, ardından da aldığı sosyal yardım parası faiziyle geri istenebilecek.
  -kısa spoiler-

  çok değerli vatandaşlarımızı yurdumuza bekliyoruz. buralar çok güzel siz de gelsenize. özellikle "50 yıl önce sen olsan biz bugün burada olmazdık" diyen var ya sen özellikle gel... cennet buralar. şelale gibi ballar şaraplar akıyor. gel n'olur gel.

  kaynak

  bir ekleme yapmak ihtiyacından edit:

  sistemin adı otomatik bilgi transferi olduğuna göre, sanırım bu işlem bir entegrasyon ile gerçekleşecek. yani bilgi arz talep şeklinde yürümeyecek gibi görünüyor. dolayısıyla devletin bilgiyi aktarmaması gibi bir durum olamayacağını düşünüyorum. biz severiz de böyle katakulli işleri. eğer konu entegrasyon konusu olursa, o 2002 de kamu kurumlarının durumu, 2002 de hastanelerin durumu diye başlık açan zevatı burada görmeyi arzularım. 2002 bilgi-işlem dünyasıyla bugünkü arasındaki farkı görebilirler böylece...

  ayrıca 2. olarak da avrupa'da yaşayan ve namusuyla geçinen ekşici yazarların başlık altında toplanması sevindirici. ahlaklı olmak fazilettir biliyorsunuz.
 • (bkz: svihs)
 • çok değil 2 saat önce osmanlı tuğralı audisiyle evimizi şenlendiren gurbetçi kuzenimin dediğine göre gurbetçilerin içi vatan vatan diye yanıyomuş. e bu da bahaneleri olur işte amk.
 • malım mülküm olmadığı için, çokta sikimde olandır.

  malı mülkü olupta, sosyal yardım alanlar düşünsün. tayyip amcanız iyi sattı sizi gurbetçi arkadaşlar.
 • son yillarin en guzel haberi.
 • almanyada belki 5 sene çalışmış olmasına rağmen devletin tüm sosyal yardımlarını a dan z ye kadar sömüren, ben çalışamam abi ya diyip, o avm senin bu kahvehane benim asalak asalak gezen, üstelik tüm malını mülkünü memlekete yatıran, orda ticaret/ emlak alım satım yapıp dolarla eurolarla oynayıp, almanyada bileğinin hakkıyla yıllardır fabrikalarda köle gibi çalışmış ezilmiş arkadaşlarına caka satan sonradan görme gurbetçilere müstahak olan durumdur.
  gerçi o çakallar mutlaka eşeğini sağlam kaziğa bağlar, kendi adlarına mal mülk bırakmazlar memlekette ama olur da bi açıkları bulunup haksız yere aldıkları paracıkları paşa paşa iade etmek zorunda kalırlarsa o zaman yediler naneyi

  einigkeit und recht und freiheit für das deutsche vaterland yavrum
 • şu alamancı ampullerin vatan hasretine son verip gerisin geri evine postalayacak tüm gavurun ellerinden öperim. gönderin şu ibneleri buraya doğru da zırlamalarını izleyip keyiflenelim.
 • ciddi ciddi var böyle bişey. senelerdir sistemi sömüren sülüklere kapak oldu. çalışmıyorsan yallah memleketine. bunun harici türk bankalarında parası olanlar da vergiye tabi bildiğim kadarıyla.
 • ulan benim eniştenin dünya kadar malı var burada hâlâ emekli maaşı alır. adamın burada apartmanı var amk almanya'da sığınma evi gibi bir yerde kalıyorlarmış. kodumun malı ya. toprağı bol olsun halam öldü de kurtuldu.