• (bkz: svihs)
  • malım mülküm olmadığı için, çokta sikimde olandır.

malı mülkü olupta, sosyal yardım alanlar düşünsün. tayyip amcanız iyi sattı sizi gurbetçi arkadaşlar.
  • türkiyede parası ve mülkü olanların bunları başkasına -annesine,babasına,abisine vb.-devretmesi çok zor olmasa gerek.yani oradan gelmemek için her yolu deneyeceklerdir.ayrıca gurbetçilerimiz yaşadıkları yerdeki hükümetler kendilerini sınırdışı etmedikçe oraları terk etmeyeceklerdir.baskı filan hikaye gelir onlara.
  • son yillarin en guzel haberi.
  • istanbulda almanyada kazandıklarıyla 1 ay geçinsinler ben saygı duyarım onlara.

4 yıldır yaşıyorum almanyada ve kendileriyle karşılaştım mı yolumu değiştiriyorum. abartmayın bunları. kaybolurlar vatan diye güya ağladıkları yerde. hepsi şark kurnazı.

almanyada yıllar yılı rahat yaşamak götlerine son zamanlarda çok batmaya başladı.
    adamın her sene 3 haftalığına memleket hasreti diye hava atmaya gittiği köyünde asfalt yok, transit geçiş için kullandığı istanbula yapılan köprülerle kasılıyor almanlara sağda solda.
    çocuklarını okutmazlar almanlaşırlar diye, hemen meslek okuluna yollarlar bir an önce para kazansın da hayatını kurtarsın bahanesiyle.
  • almanyada belki 5 sene çalışmış olmasına rağmen devletin tüm sosyal yardımlarını a dan z ye kadar sömüren, ben çalışamam abi ya diyip, o avm senin bu kahvehane benim asalak asalak gezen, üstelik tüm malını mülkünü memlekete yatıran, orda ticaret/ emlak alım satım yapıp dolarla eurolarla oynayıp, almanyada bileğinin hakkıyla yıllardır fabrikalarda köle gibi çalışmış ezilmiş arkadaşlarına caka satan sonradan görme gurbetçilere müstahak olan durumdur.
    gerçi o çakallar mutlaka eşeğini sağlam kaziğa bağlar, kendi adlarına mal mülk bırakmazlar memlekette ama olur da bi açıkları bulunup haksız yere aldıkları paracıkları paşa paşa iade etmek zorunda kalırlarsa o zaman yediler naneyi

einigkeit und recht und freiheit für das deutsche vaterland yavrum
  • şu alamancı ampullerin vatan hasretine son verip gerisin geri evine postalayacak tüm gavurun ellerinden öperim. gönderin şu ibneleri buraya doğru da zırlamalarını izleyip keyiflenelim.
  • ciddi ciddi var böyle bişey. senelerdir sistemi sömüren sülüklere kapak oldu. çalışmıyorsan yallah memleketine. bunun harici türk bankalarında parası olanlar da vergiye tabi bildiğim kadarıyla.
  • ulan benim eniştenin dünya kadar malı var burada hâlâ emekli maaşı alır. adamın burada apartmanı var amk almanya'da sığınma evi gibi bir yerde kalıyorlarmış. kodumun malı ya. toprağı bol olsun halam öldü de kurtuldu.
hesabın var mı? giriş yap