şükela:  tümü | bugün
  • olay sevgili kavgasıymış polis beni çağırıp kız ve kaçırılan arkadaşlarla görüştürdü. kaçırdığını sandığım şahıslar sevgilisi ve kuzeniymiş. bu arkadaşlar evime giderken yolumu çevirip karakolda kızın tehtid edilme ihtimalini dillendirmemden dolayı biraz atar yaptılar. etraftakilerin müdehaleleriyle sakinleştiler. zaten ordaki barlardan birinde çalışıyorlarmış. işin ilginci polis ihbarımdan sonra bunları arabadayken çevirmiş ve polise durumu anlattıktan sonra yollarına devam etmişler.
    herkes olayı internete yazıp bu kadar büyütmemden şikayetçiydi. olan beylikdüzü karakolundaki görevinden uzaklaştırılıp soruşturma açılan polise oldu.
    kaçırıldığını iddia ettiğim kızda burda yazarmış söylediğine göre.
    kıssadan hisse sevgili gençler minimal dimağlar, alkollü olduğunuzu söyleyip sokakta böyle şeyler yapmayın.
    ayrıca artık böyle durumlara şahit olursanız önce kendinizi düşünün ve susun. görevli polisler 155 merkezdeki ve diğer polisin benden şikayetçi olup başımın ağrıyabileceğini söyledi. kadının sevgilisi ve kuzenine de burdan selam söylüyorum. beni tanıdıklarını söylemişler ben tanıyamadım, biraz az içsinler, çok düşünsünler, kocaman adamlar olsunlar.
    içişleri bakanlığı müsteşarına ve ilçe emniyet müdürü niyazi bey'e teşekkürlerimi sunup olayı kapatıyorum.

edit4: bugün 4'e doğru karakola tekrar gittim. görevli memurla beraber medicana'nın kameralarından aracı tespit ettim fakat görüntü çok kötü olduğu için arabanın modeli bile gözükmüyor. sadece olayın yaşandığı saatlerde oradan geçebilecek tek araba o. araç ayı ve wolf'un önünden geçiyor sonrasında nereye gittiği henüz bilinmiyor etraftaki diğer kameralarında incelenmesi lazım. ayrıca barış tekel'in kamerasından aracın kaçırma olayından önceki görüntülerini elde etti memurlar(plaka gözükmüyor). olayı yan apartmanımda oturan yazar arkadaş ta duymuş, umarım en yakın zamanda gidip ifadesini verecektir. olayda ihmali olan polisin teşhisini fotoğraftan yaptım, hakkındaki işlem başladı hem idari hem adli. henüz bir kayıp veya kaçırma ihbarı yok ortalama 2 gün içinde yapılırmış bu ihbarlar. böyle bi ihbar gelmezse çok büyük ihtimalle bir şey çıkmayacak. olayın son hali bu. mesaj atan arkadaşlara dönüş yapacak zamanım yok kendinize iyi bakın.

edit3: arkadaşlar içişleri bakanının olaydan haberi var. çok önemli bürokratlardan telefonlar alıyorum. sesimizi duyurduğumuz için çok memnunum. gelişmelerden haberdar edeceğim. ayrıca bana ulaşmak isteyen stk temsilcileri ve medyaya dönüş yapamadım. olayın gidişatına göre iletişim kurmayı planlıyorum teşekkürler.

edit2: arkadaşlar polisle öğleden sonra kameralara tekrar bakacağımızı söylemiştim. açıkçası polisler duruma tam ikna olmuş değiller ve ortada büyük bir olayın olabileceği ihtimalini gözardı ediyorlar. kamera olayına benim zorumla tamam dediler. eğer aranızda olayla ilgilenen varsa saat 4'te büyükşehir karakolunun önündeki atatürk büstünün altında buluşalım. kameralara beraber bakıp bir sonuç alabiliriz.

edit:
    arkadaşlar sabah 8.30' da büyükçekmece adliyesine gittim ve savcılığa dilekçe verdim.
    sayın cumhuriyet savcısı kemal durmaz olayla yakınen ilgilendi ve olayda ihmali olan polisler hakkında yasal işlemlerin başlatılmasını ve olayın detaylı incelenmesini istedi.

[https://i.hizliresim.com/zjwnnd.jpg https://i.hizliresim.com/zjwnnd.jpg]

karakola tekrar gittim ve memurlar ifademi aldı, bazı kameralara baktık ve kalan bir kaç kameraya da öğleden sonra bakacağız. şuana kadar olayla ilgili başka ihbar yok ve kameralardan görüntü alınması düşük ihtimal. ilgi gösterenlere teşekkürler. savcılık ve ilçe emniyette sayenizde herkes olaydan haberdardı.

--------------------
    saat 2'den beri olayla uğraştığım için eve yeni geldim. polisin hiçbir konuda yardımcı olmaması nedeniyle bu başlığı açıyorum.

beylikdüzü'nde medicana hastanesinin yakınında oturuyorum. evimiz barış manço parkı'na bakıyor. saat 2 civarları odamda yatarken bir çığlık sesi duydum fakat etraftaki mekanlardan çıkan insanların kavgası olarak düşünüp çok üstüne düşmedim. 5 dakika sonra sigara içmek için balkona çıktığımda parkın karanlık köşelerindeki bir çalının arkasında bir hareket farkettim. ışıklı bölgede bir kişi olaya bakıyordu sonrasında o kişinin gözcü olduğunu anladım. kadınla çalı arkasında benim şahit olduğum 3 dakika boyunca oyalanan adam, daha sonrasında kadını kucaklayıp başka bir bölgeye götürdü. 2 dakika sonra parkın yanındaki karanlık sokaktan bir araba gelip kornaya bastı. adam kadını taşıyıp zorla arabaya bindirdi. bu sırada kadın çırpınıyor ve bağırmaya çalışıyordu. arabaya bindirildikten sonra kadın hala çırpındığı için kapıyı zorla kapattılar. araba gri renkli hatchback bir arabaydı. medicana hastanesinin önünden geçti ve nereye gittiğini sonrasında görmedim.

olaya şahit olduktan sonra derhal polisi aradım. 155' i ilk arama saatim 2:08
    2820 numaralarıyla biten telefonumla 155 hattındaki kişiyle 58 saniye görüştüm ve bana ihbarın oluşturulduğu söylendi.
    ardından dışarıya çıktım. 2:32 'de 155'i tekrar arayıp olayın akıbetini öğrenmek istediğimde böyle bir ihbarın bulunmadığı söylendi.
    yani suçluların yakalanması için en kritik zamanlarda bir görevlinin işgüzarlığı ya da bilinçli ihmali sebebiyle, herhangi bir çalışma başlatılmamıştı. çıkan kişiye durumun ne kadar abes olduğunu anlatıp cumhuriyet savcılığına şikayet edeceğimi söylerken, bana terslenip git nereye şikayet ediyorsan et dedi ve kapattı.
    çok sinirlendim fakat daha sonrasında en azından ihbarın oluşturulması için 2:35 te 155' i tekrar aradım. 3 dakikalık görüşme sonunda bana ihbarın oluşturulduğu söylendi.

en son görüşmemden sonra arabaya binip çağlayan adalet sarayı'na gittim. amacım bu ihmalkar görevliler hakkında suç duyurusunda bulunmak ve durum hakkında ne yapabileceğimi öğrenmekti. tam bu sırada 9438'le biten telefon numarasından bir arama geldi. olayın polis tarafından araştırılıp herhangi bir sonuç alınamadığını anlattı ve karakola gidip tutanak tutturmamı söyledi. yani ihbar kayıdını yaptıktan 10 dakika sonra olay araştırılmış ve sonuç alınamamıştı.

çağlayan'a gittiğimde nöbetçi savcıların 9-10 gibi ayrıldığı ve sadece cinayet gibi suçlara bakan savcıların kaldığı güvenlik tarafından bana iletildi.

tekrar beylikdüzü 'ne dönüp karakolda durumu anlatmaya karar verdim. bu arada olayın yaşandığı park ile karakol arası maksimum 150 metre.

karakolda durumu anlattığım insanlar arka binadaki asayiş büroya gitmemi söyledi.
    dediklerini yapıp büroya gittiğimde uyuyan sivil giyinimli sakallı ve esmer polisi uyandırıp durumu anlattım. arabanın plakası soruldu fakat görmediğim için bilgi veremedim. böyle bir durumda herhangi bir tutanağın tutulamayacağını ve ihbar alındıysa bunun yeterli olduğunu söyledi. 3 saattir bu olayı polislere anlatmak için uğraştığımı söyleyip, yaptıkları işi eleştirince de beni kaba bir dille tehdit etti. o adın ve ailesi bile şikayet etmiyormuş bana ne oluyormuş!

her neyse şuan evdeyim o kadın şuan tecavüze mi uğradı ya da öldürüldü mü bilmiyorum tc' nin kolluk güçleri olay hakkında herhangi bir ilgi göstermedi. bu entry' yi buraya bırakıyorum. yakınları vs. gören olursa detaylı bilgi verebilirim.
  • yakınlarının görebilmesi için mutlaka yukarıda tutulması gereken bir başlık. polis yine şaşırtmadı tabi ki. artık "polise gittim ilgilenmedi hatta azarladı" gibi cümleleri okuyup hiç tepkisiz sonraki cümleye geçiyorum. o kadar alıştırdılar ki.
  • polise simit sat onurlu yaşa dedik taşak tartmaya başlamış bi arasını bulun be
  • biri kaçırılıyor ve ne polis ne savcı bulunabiliyor.

olm bildiğin can güvenliğimiz yok lan bu nasıl iş?

belki de kadın şu an birilerinin yanında işkence görüyor, belki de öldürülüp bir köşeye atıldı ve peşinden giden kimse yok. eğer yazar haklıysa, hepimiz boku yemişiz.

edit: buraya bir kaç kadın hakları derneği telefonu ekleyeceğim, koşarsa onlar koşar.

0216 391 79 77
    0212- 252 36 30
    (0 212) 6611650 (bu kadın avukat yardımcı olabilir)

edit 2: alkollüydüm faydalı bir şey yapmak istedim bu kadar oldu, yanlarına isim misim yazmamışım.

kadın hakları derneği dedin mi hepsi üstüne alınıyor zaten daha önce birisi için de koşturmuştuk oradan hatırlıyorum.

3. numaraya da kadın hakları derneği avukatı denebilir mesela. hiç itiraz etmiyorlar.
  • muhtemelen çok kısa zamanda kötü haberini sol frame'de görürüz maalesef.

polislerin genel tutumlarıyla alakalı ise söylenecek bir şey yok, onlar belli bir kesimin polisi artık bu ülkede.
  • (bkz: ailesi bile şikayet etmiyormuş ona ne oluyormuş!)

bu cümlenin üzerine kurabileceğim en terbiyeli cümle bile gg olabileceği için susuyorum, kendi alt dudağımı ısırıyorum.

nasıl insanlardan bizi korumasını bekliyoruz.. yazık, çok yazık..
  • hiç uzun uzadıya yazmaya gerek yok. biran önce terkedin bu ülkeyi. osmanlı’nın yıkılışında bile bu kadar yoz ve geri bir ülke yoktu.

(bkz: leş kokulu ortadoğu coğrafyası)
  • ortada planlı bir şekilde kaçırılmış bir kadın var ve bu olayı gören *arkadaş kolluk güçlerine '' araçla kadın kaçırıldı'' diye ihbar ediyor ama polisler bunu iplemiyor. insan kaçırılıyor ama polis iplemiyor. şaka gibi. kamu spotlarında bile ''görmezden gelmeyin, şüpheniz varsa polisi arayın'' temalı yayınlar varken hazır yaşanmış bir ihbar nasıl takibe alınmaz?

bu arkadaşın gösterdiği azmin 10'da 1'ini emniyet gösterseydi belki kadın kurtulacaktı veya olayın gerçek yüzü belli olacaktı ama yok.

gecenin leyli yarısında polislerden çare bulamayınca tee çağlayan'a kadar savcı bulmaya giden arkadaşı da canı gönülden tebrik ediyorum. iyi ki varsınız abi. o polislerden de şikayetçi ol. sakın peşini bırakma! helal sana. adamsın.
  • çok rahatsız edici olay ve de silsilesidir.

sözlük yazarları, lütfen başlığın görünür olması için yardım edin.
  • bunlar meslekleriyle ilgili en ufak bir şey söylendiğinde "biz sizin için canımızı tehlikeye atıyoruz" diye dellenen kahraman türk polisleri değil mi? ha benim tosunlarıma.
267 entry daha