şükela:  tümü | bugün
93 entry daha
 • temyize gittiği zaman allah’ın izniyle usülden de esastan da bozulacak olan karar. bak aptal kardeşim tekrar anlatayım:

  -teknik detaylarla, delillerle bir bir reza’nın ve savcıların iftiraları çürütüldü.
  - reza’ya çapraz sorguda çelişkileri bir bir açık ettirildi
  - hakan atilla tanık olarak çıktı, bir tek çelişki bile vermeden masumiyetini kanıtladı
  - reza’nın “ceza almamak için yapmadığım şeyleri bile yaptım diyeceğim” dediği ses kaydı dinletildi.
  - mahkemenin fetö üyesi terörist tanığı hüseyin korkmaz belgeleri gayrıresmi yollarla edinip, illegal yollarla kaçırdığını, pasaportta sahtecilik yaptığını ve fbi’ın kendisine para yardımı yaptığını itiraf etti.

  buna rağmen dava boyunca uyuklayan jüri hakan atilla’yı suçlu buldu. ister temyizde bu meseleyi paşa paşa çözerler ama yok çözmezlerse de anladıkları dilden konuşmaya başlarız. abd kendine bu kadar fazla düşman toplamakla hiç akıllıca bir iş yapmıyor.
 • kararın açıklandığı sırada bulunduğun ortamda abd ye yönelik tepkiler gelince, sazı elime alıp, abd nin nasıl kumpas kurucu bir devlet olduğunu tarihsel dokümanlarla anlatıp, bunun türkiye nin egemenlik haklarının ihlali olduğunu, davanın, ülkemize yönelik kurulan kumpasların bir parçası olduğu, abd den hesap sorulmaz ise daha kötü gunlerin geleceğini söyledim.

  abd büyükelçiliğine protestoya gidiyoruz, küçük bir sorun var bulunduğumuz yerde büyükelçilik yok, fanta falan dokecez yere! kimsede dolar yok.

  sosyal medyada buna sevinen vatan hainlerini de arıyoruz denk gelmeyin, bize
 • reza’yı nasıl göz hapsine almadığımızı sormamız gerekiyor hakimlere ve savcılara. bu kaçıncı vatan haini elimizden kaçan anlamıyorum. birisi plaket verir, öbürü röportaja çıkarır. al işte sonunda bembeyaz süt kadar temiz bir adama oldu olan. keşke hakan atilla yerine reza müebbet yeseydi de böyle namuslu kahraman adamların ceza aldığını görmeseydik.

  her şey bir yana hakan atilla ne kadar onurlu, haysiyetli ve vatansever bir adam olduğunu göstermiştir. ben şahsen adını hiç unutmayacağım ve bu destansı dirayetini de çocuklarıma anlatacağım. bu ülke kendisinin heykelini dikmelidir heykelini. bunu hakediyor bu adam.
 • yazık olmuştur. bu kadar kokuşmuşluğun içinde hapise en masum olan girecek. yazık. ailesi adına da çok üzüldüm.
 • resmi olmayan ambargonun üzerine resmi ambargo da geldiğinde olacakları tahmin ettiğim için söylüyorum, bu yıl akp yanlısı kitle daha çok zarar göreceği için sokaklarda olacak tahminimce.insanlar zararı doğrudan görmeden gerçekleri anlayamıyorlar maalesef, deneme yanılma yoluyla hayatı yaşayan kitlenin zekası tabii tartışılır ama çoğunluk olduklarında yutkunmak kalıyor, yine yutkunuyoruz işte.
 • reza davada kendi payinin tum rusvetler ve bank haraclari odendikten sonra binde 4 oldugunu soylemis.
  ayrica iran’la yapilan bu islemlerden 100 ila 150 milyon dolar civarinda cikar sagladigini belirtmis ki bu da 25 ila 37,5 milyar dolarlik islem (hayali ihracat) yaptigini belirtir.

  kaynak

  olay hakkında fazla bilgisi olmayn arkadaşlar için; abd iran’a ambargo koyduktan sonra türkiye’ye sen iran’dan ithalat yapabilirsin ama karşılığında para değil ihracat yapacaksın ki bu adamlar o parayı nükleere harcayamasın demiştir. fakat bizimkiler sıcak paraya kanıp rüşvet karşılığında yapılan ithalatların parasını ihracat yapmak yerine hayali ihracatla iran a ödetmiştir. bunların bütün belgeler ve itirafları birinci ağızdan yani zarrab tarafından dava boyunca anlatılmıştır.

  tum bunlardan sonra turk bankalarina 7-10 milyar dolar civarinda bir ceza gelmesi cok muhtemeldir.

  lakin yine aynı davada yargılanan zafer çağlayan gibi dönemim ak parti bakanlarına ne ceza gelir bilemem!
  öyle yada böyle bu davada tek rüşvet almamış kişiyi yargılamaları ve suçlu bılmaları ise adaletini sikeyim amerika dedirtmiştir!
 • üzücü durum. ulan bir bankanın genel müdür yardımcısısın, her yerde forsun var, internasyonal bir insansın, gangstalarla içeride ömrünü çürüteceksin. hadi türkiyede yatsa yine iyi, amerika lan. düşündükçe insanın aklı gidiyor.

  ancak şu da var;

  -hakan atilla para yemedi? bilmiyoruz diğerlerine dağıtılan rüşvetten payına bir şey düştü mü?

  -hakan atilla görevini yaptı? evet öyle, ben de baskı altında kaldığını düşünüyorum samimi olarak, ancak ortada reel bir durum var mı? var. biz buna iştirak edeceğiz demişler mi? demişler. etmişler mi? hayır. halkbank yöneticisi bir insan, bu pisliğin içinde bulunmayı reddedip istifa etse, aç kalacak değildi sanırım? önünde yapmama seçeneği her zaman vardı.

  -hakan atilladan daha suçlu insanlar var mı? kesinlikle!

  -bu bir tiyatro mu kumpas mı? hayır! sen devletin en yüksek kademelerine ne olduğu belirsiz, alnı secdeye değiyor diye insanları yerleştir, sonra bunlar senin ayağına bassın, yakalamaya çalış yakalayama! adam da her şeyi döksün amerikaya. ya amerika napacaktı? yarın bir x ülkesinden resmi görevli pkk belgelerini gelip önümüze dökse yok biz kullanmayız mı diyeceğiz? tabi kullanırsın! onlar da kullandı. adamların hemen hemen bütün delilleri 2013 öncesinden. ancak bu demek değildir ki, bunlar olmadı ve bunlar sahte.

  bu pisliklerin üzeri kapanmasaydı, bunlar başımıza gelmeyecekti. bu bir gerçek. yargının içini boşalttınız, ceremesini işte hakan atilla ve eğer kesilirse ceza türk halkı ödeyecek.

  ben açıkçası üzüldüm adama, keşke oralarda böyle perişan olmasaydı. suçu varsa da türk yargısı gereken cezayı kesseydi. ama maalesef kendi göbeğini kendin kesmezsen sonucu bu.

  başka davalar gelecek mi? bilemiyoruz. izleyip göreceğiz açıkçası merak ediyorum.

  edit: ayrıca 10 yıl yatacak diyenleri gördükçe şaşırıyorum. görünen o ki tekrar türkiyeye dönmesi zor atillanın. zarrab anlaşma karşılığında 10 yıl gibi bir ceza alacak diyorlar.
 • iran protestolarında az da olsa payı olandır.
 • 110 yıl azami ceza felan yazmıştık ama şimdi bir amerikan hukukçusu o maksimum cezadan çok büyük indirimler alır ve 10 yıl gibi bir şey yatar diyor....

  yine iyi bence. 10 yıl sonra tayyip hala hayatta kalırsa (bkz: allah göstermesin) kimseleri ele vermediği için, paşa paşa yaşar geri kalan hayatını
 • internethaber sitesinden görebildiğim kadarıyla aşağıdaki fiiller nedeniyle suçlu bulunmuş.

  abd'nin iran'a yönelik yaptırımlarını delmek,
  abd'yi aldatma suçuna iştirak etmek,
  abd bankalarını dolandırmak,
  abd bankalarını dolandırmaya iştirak etmek,

  şimdi bu olaya sevinen kişiye amerikan köpeği dediğimizde biz kabahatli oluyoruz.

  nerde ulan deniz gezmiş ruhunuz. bizim solcu tayfaya bir haller oldu, maklubecilerle şakirtlerle kolkola girdiklerinden beri bir haller oldu.

  amerika kendi menfaatlerine dokunduğu için bir ceza kesmiş, size ne oluyor. türkiyeye ceza gelecek diyen ödlekleri görüyorum. abd'ye bulaşmayalım yoksa ceza yeriz korkusuyla mı yaşayacaksın, senin ataların da böyle güçlüden korksaydı çanakkaleye savaşmaya gitmemesi lazımdı. biraz atalarını oku öğren de utan.

  biraz kendinize güveniniz olsun.

  tekrar soruyorum; nerde ulan o deniz gezmiş ruhunuz. nerde ulan "yurdumuza yanki dolmuş vurun kardaşlar vurun" diyen solcular. ha! duymadım, "aman vurmayalım bizim tatil planlarımız huzurumuz bozulmasın" mı diyorsunuz tatlı su solcuları sizi.

  çok gevşek var çok...
56 entry daha