22 entry daha
  • başlığı okurken bile iq'mun yükseldiğini hissettiren maç. izleyenlere neler olmuştur, tahayyül edemiyorum.

bak tahayyül kelimesini kullandım, hesap et.
  • nakamura o kadar saçma hatalar yaptı ki ilk maçlarda,karşısında hata yapmayınca carlsen bir bir maçları kaybetti,derken 1+1 de tamamen dağıldı,bu kadar kötü bir sonuç beklemiyordum açıkçası 18-8 gibi korkunç bir fark oluştu,tek tek saymadım ama farkın 5'i carlsen'in mahareti,5'i de nakamura'nın hataları diyelim.
  • nakamura’ya taziyeye gitmemiz lazım. blitz/bulletın sözde kralı özde kralını görünce perişan oldu. valla 18-9 çok ağır bir skor ya. koca kafamız magnus’a helal nakamura’ya da geçmiş olsun.

edit:imla
  • kaç gündür beklediğime değdi ve carlsen ezici bi üstünlükle kazandı. naka kötü günündeydi belki ama o kadar üstün pozisyonlarda girdiği oyun sonlarını galibiyete çevirememesi pek kötü günle açıklanamaz. carlsenin oyun sonlarının üstadı olduğu bir kez daha tescillendi. ayrıca herkes bulletta nakanın kazanmasını beklerken, dünyanın en iyi bullet oyuncusu olarak gösteriliyor, carlsenin en çok ezdiği zaman kontrolünün bullet olması da ayrı bi şey.
  • oldukça güzel geçip geceye renk katan satranç maçıdır.*
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap