şükela:  tümü | bugün
 • blonde redhead' in 4 şarkıdan -21 dk.- oluşan yeni ep'si.

  1. 3 o'clock
  2. golden light
  3. where your mind wants to go
  4. give give

  birbirinden güzel, nevroz uyarılı, eyvallahlık şarkılar.
 • blonde redhead'in 3 mart 2017 tarihinde çıkan ep'si. şarkılarından kapağına tek kelimeyle enfes.

  ilk olarak 3 o'clock ile başlıyor. başlarken kendini ve ep'nin genel hatlarını da belli ediyor. arada top rank'i hatırlatan sesler, çok güzel bir çello melodisi, bazen geriden gelen gitarı duyup "yok aslında hüzünlendirmiyor" diyesim geldiğinde, kazu'nun "i'm just like anyone" demesiyle bazı vizyonlar beliriyor. çaresizlikle bayağılık arasında. kendime hiç yakıştıramasam da. bu üç herhalde gece üçtür.

  golden light ikinci parça, çello burada da var, hafif bir senfonimsilik, 03:10'da başlayan kısımda geceleyin soğuk bir göl kenarında, sazlıklarla birlikte öne arkaya sallanıyormuşum hissi veriyor rüzgarla. galiba benim ep'de en beğendiğim şarkı bu oldu. çünkü sözlerin bittiği yerde müzikle uzun uzun düşünmeye fırsat veriyor. arkadan gelen yaylılar da her şeye trajik bir hava katıyor. ha bir de bu parça ödüllü bir video klibe sahip üstelik.

  üçüncü güzellik where your mind wants to go ise amedeo tarafından seslendiriliyor, perküsyon barındırıyor, trompet, zamana atfedilmiş. yaşlanmaya.

  dördüncü ve son şarkı give give'i de amedeo söylemiş. burada da hafif bir senfonimsilik, arada yağmurun suya düşmesini ya da kadeh tokuşturmayı andıran sesler geliyor kulağıma, yutkunmaya da benziyror. kesinlikle derin. 02:54'lerde korku, kaygı falan da katılıyor. hepsi daha önce blonde redhead şarkılarında saliselere sıkıştırılmış şeyler.

  nihayetinde tüm ep, bir çok şey hissettiriyor. sözlerden bağımsız olarak bir sürü şey canlandı gözümde, bir sürü duygu peydahlandı. sonra hepsi bitince spotify kendisi dr strangeluv'ı çalmaya başladı. bu grubu ne kadar sevdiğimi bir kere daha anladım, ne kadar değerli şeyler kattıklarını bana, odak ya da fon olarak, hiç gitmesinler. güzel şeylere ihtiyacım var. güzel ve mutlu ya da güzel ve hüzünlü. ama samimi ve derin, bu nedenle verdiği her hisse baştan bir eyvallah var.

  not: kıyı müzik'ten güzel bir değerlendirme.
 • niye 3 acaba
  teomanın şarkısı var "saat 3.00"
  mısırlı ahmetin de "kahirede sabah 3" diye parçası var
  https://www.youtube.com/…5mg3scic-10tq14atcdlplafrk

  de niye 3