şükela:  tümü | bugün
 • afrin kuzeydoğusu şeyh horoz bölgesinde türk tankına terör örgütü pkk/pyd/ypg tarafından yapılan saldırıda 5 askerimiz şehit olmuştur. başımız sağolsun.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…tankimiz_vuruldu.html

  edit1: afrin'de terör örgütü pyd/pkk üyeleri türk tankına saldırıda bulundu. saldırıda 6 asker şehit oldu. zeytin dalı harekatı'nda çatışmada 1, kilis'e yapılan saldırıda da 1 asker şehit düştü.

  başlığın ''3 şubat 2018 afrin harekatı 8 askerin şehit olması'' diye değiştirilmesini rica ediyorum..

  https://www.ntv.com.tr/…ehit,e4w7gphk0ek11n95gl4c6w
 • allah ailesine sabır versin .bizim için orada olduklarını unutmayacağız
 • bu yüksek teknoloji silahları ypg ve diğer terör örgütlerine sağlayanlara yaranmak için hala 'terörist esed' diyen bir hükümet oldukça daha çok canımız acır bizim. hayatını kaybeden askerimiz nurlar içinde uyusun, şehadetleri kabul olsun inşallah.

  tanım: alçakça bir saldırı.
 • leopard tankını delen silahı pkk nereden aldı, bu silahlar hani ışid’e karşı kullanılıyordu?

  şehit olan askerlerimizin ruhları şad olsun, intikamları alınacak, afrin, menbiç, suriye ve hatta ırak tüm teröristlere mezar olacak.

  mezar eşmek korkutmuyor beni pek, ne mezarlar eştim bu günlere dek.
  kırım’a, musul’a, kerkük’e tek tek ay yıldızı döşüyorum şu anda.
 • bolucu teror orgutu pkk tarafindan gerceklesen hain saldiridir. allah rahmet eylesin.
 • isabet alan tank bir leopard2a4.

  şimdi sırf yandaş para kazansın diye:
  1. aselsan'ın (riski ve ihtiyacı görüp) hazır kit entegrasyonu şeklinde girişilip tecrübe kazanımı amaçlı başlanıp 2013 yılında ssik (savunma sanayii icra komitesi) kararıyla reddedilen leopard-2 modernizasyon projesi next generation (leo2ng) sırf oradan para girmeyeceği için öteleyen (çünkü bmc henüz kan kokusunu alan köpek balığı gibi bu işlere uzaktı, fabrikasını aceleyle kurmaya başlamamıştı - ne alaka: tank adedi ortalama 5 milyon dolar),

  2. 1 yıldan uzun süredir seri üretime hazır olan altay tankını, sırf koç grubuna vermemek için her türlü taklayı atıp, hiçbir paletli araç tecrübesi olmayan ama altay ihalesine teklif veren bmc firmasına paslamak için projeyi hala bekleten,

  3. bmc paletli araç yapmayı bilmediği için alman rheinmetall firmasıyla ortaklık yoluna gittiği ve hazır buradan parayı gömerken bir de m60a3tts tanklarının modern mühimmatlara karşı savunmasını arttırmak amacıyla roketsan'ın zırh plakalarıyla önerdiği aktif koruma sistemli hazır projeyi görmezden gelen,

  4. zaten papaz olduğu alman hükümetinin insafına sadece altay tankını değil, leopard2a4 tanklarını da teslim eden, haliyle şuan duyulan her tank hasarı haberinde doğrudan katkısı olan bademler.

  bunların hepsinin hesabı birgün sorulacak bilesiniz...

  ek: nedir bu bekletme, bmc, tank modernizasyonu ve süreç diye merak eden olursa şurada yazdım.

  ek 2: altay gibi bir tank üretilmemiş, güney kore'den lisansı alınmış, yani rotem'le otokar arasındaki ilişki "paletli araç nasıl yapılır" danışmanlığı değilse, altay'dan yani paletli araç nasıl üretilir bilgisinden hemen sonra otokar'ın tasarladığı tulpar nedir? *

  tamam benim gibi muhalifsiniz, güzel okullarda okudunuz ve bazı şeyler canınızı sıkıyor olabilir ama dandik iki bilgi ezberleyip ahkam eylemeyin lütfen. bunu da detaylıca yazmak şart oldu, yoksa o k2, bu kt1, şu bilmem ne diye devam edecek... öyle değil işte.
 • özgür suriye ordusu denen radikal islamcı cihatçı terörist yamyam sürüsü ve erdoğan'ın eseridir.

  başımız sağ olsun.
 • allah rahmet eylesin. kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için.
 • bizim de 20 civarında 25 kadar şehidimiz var ifadesini bizim de 25 civarında 30 kadar şehidimiz var ifadesine dönüştürecek üzücü olay.

  allah rahmet eylesin, şehitlerimizin mekanı cennet olsun.
 • bu ülkenin, bu coğrafyanın ızdırabını!..
  bugün 5, 6, 7?
  yarın kaç, peki ya sonraki gün?

  bu kansız adı her bok olan pkk/pyd/ypg teröristlerin yedi sülalesini sikim. bunlara dün, bugün ve yarın maddi-manevi destek olanların da ta amk!..

  olum mahluksunuz, aşağılıksınız, iğrençsiniz, boksunuz, dünyaya gelmeyi nefes almayı hak etmeyen orospu çocuğusunuz, dünyadaki canlı cansız varlıklar içerisindeki en aşağılık yaratıksınız, cehennem odunusunuz!

  kahrolun kahpeler!