şükela:  tümü | bugün
  • bu bir kışkırtmadır.

“başımız sağolsun” deyip atlatılacak mevzu da değildir. bu dakikadan sonra idlib’i de dümdüz edemeyeceğimize göre ki bu rusya’yı da karşımıza almak olur... sineye çekeceğiz, yöneticilerimiz kızgın halkın gazını alacaklar, şehit diyecekler, “cennete gitti ne güzel işte” laflarını bile işitebiliriz

en başından beri yürütülen yanlış politika ve verilen her yanlış kararın sonunda geldiğimiz nokta bu şehit haberleri olacaktır... eğer suriye sınırları içinde kalmaya devam edersek daha da kötüleşecektir.

sahada ne yaptığını bilmeyen bir biz vardık, kaşar kızlar gibi bir ona bir buna yanaşmamızın bedelini yangının tam ortasında, milyonlarca mülteciyle, şehitler ile ödüyoruz.

beraber denizde yüzdüğümüz mütteğimiz esad... bir anda oldu esed rejimi. önce uçağını düşürdüğümüz ve tehditler savurduğumuz... oldu dostum putin. köktendinci teröristleri silahlandıran keza yine biz...

acaba oradan bakıldığında güvenilir bir müttefik gibi görünüyoruz güdük beyinlerde?

osmanlı dürtüleriyle kendimizi suriye bataklığına atarken planımız yada bir stratejimiz mi var?

bir ülke nasıl olur da her şeyi yüzüne gözüne bulaştırmak da üst seviye bir beceri sahibidir?
  • bizler sizden razıyız sizlerde bizden razı olun ey şehidim. allah rahmet eylesin.
  • rusya'nın düsmanı ukrayna'ya yardım yaparsan bedelini askerlerin öder. ınsallah en sert şekilde cevap verilir.
  • asıl soru şu: idlib'de türk askerinin işi ne?
  • yine sonu olmayan siyasi emeller yüzünden insanlar öldü yazık.
  • idlib'te türkiye'nin işi ne söyleyeyim çomar: orada türkiye astana anlaşması gereği bulunuyor. kafamıza göre bir yere girmiş değiliz yani.

yıllardır güya "çatışmasızlık bölgesi" ilan edilen yerlerde hastanelerden fırınlara kadar her yeri kasti olarak vurup onbinlerin ölmesine, milyonların da türkiye'ye kaçmasına, böylece demografinin değişmesine çalışan, adım adım sınırlarımızı pkk'ya, iran'a, rusya'ya teslim eden bir rejim var.

bir olayda da düşmanla değil türkiye ile saf tutun be, çok şey istemiyorum. sadece biraz vatan sevgisi.

türkiye geri adım atmamalı, içimizdeki mezhepçi ve baasçılara rağmen, arap milliyetçisi baas rejimi taş devrine yollanmalıdır.

edit: tsk'nın verdiği karşılık saatlerdir devam ediyor. bu iş devamlı bir çatışmaya dönerse montrö boğazlar sözleşmesi gereği türkiye'ye boğazları kapatma hakkı doğar. bu da rejim ve rusya için kabus senaryosudur. elimiz güçsüz değil, şu ana kadar gerilimi artıran da türkiye. daha dün batı halep'te 4 rus özel kuvvet mensubu öldürüldü.
  • suriye ordusu'nun nusra cephesi, yani suriye el kaide'sinden temizlemeye calistigi idlib'te gerceklesmistir.
  • mesele mültecilerin girmesini engellemek ise sınıra mayın döşensin türk askeri htş,ukc gibi cihadcılara kalkan olamaz. !!
  • allah rahmet eylesin. sebep olanların da allah belasını versin.
  • yazık, pis ve yanlış siyasi hesaplar uğruna yitirilen canlarımız. türkiye'de hesap da verilmez, bir beyan yeter:
    "aziz şehitlerimize allah'tan rahmet, kederli ailelerine, türk silahlı kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz."
    bkz. fehim taştekin'in ilgili yazısı
319 entry daha