şükela:  tümü | bugün
  • yaşama gayesini bir türlü anlayamadığım insandır kendileri. bunun bir üst modeli de mimar olmasına, "sanatçıyız abi biz yea" ayağı yapmasına rağmen 3 tane heykeltıraş sayamayan insandır.

ya bu yaşına kadar hiç mi merak etmedin ortalıkta bu kadar heykel varken kim yapmış acaba bunları diye?

bu kadar konuşuluyor bu adam, bir bakayım şu michelangelo neler yapmış diye insan hiç merak etmez mi yahu. sallasan leonardo da vinci diye illaki yapmıştır mesela. puh.
  • daha ilginci tarihten bugüne 1 adet kadın ressam sayılamayacak olmasıdır.

edit: hadi 2 olsun, frida kahlo diyenleri görür gibi oluyorum.
  • frida kahlo'dan bi haber olan yazarları ortaya çıkarmış başlık. ne denilebilir ki yazıklar olsun...
  • (bkz: ninja kaplumbağalar)

al sana dört
  • aklına böyle bir şey geldiğine göre başlığı açan kişinin de bu insanlardan biri olduğunu düşündürendir. zaten entrysinde de iki tane saymış.
  • 3 demis ben de 1 bile yok. trabzonsporun kadrosunu saysam olur mu?
  • benim ve açıkcası umrumda değil.
  • burhan alkar.
    dayım olur kendileri.
  • sayabilenden pek bir farkı olmayan insandır. ben 6-7 tane(!)* de sayarım ama bir faydasını görmedim bunca yıldır. kaldı ki babam hiç sayamaz ama 2 ihtilal yaşanan dönemde yaşamış, çalışmış, aile kurmuş, çocuk büyütmüş ve çocuğunun vizyonunu genişletmek için elinden geleni yapmıştır mesela... ne yapacağız şimdi?!... babamı cehaletle mi suçlayayım mesela, yoksa onu ayrı mı tutayım... bence bu başlığı açan zihniyeti ayrı bir yere koyayım...

yettiniz lan artık mına koduğumun artisleri... 3 heykeltraş saymayı bir bok sanırsınız ama ilkokul mezunu kadınların takır takır kullandığı çamaşır makinasını kullanamazsınız. hayat hakkında hiç bir fikriniz yoktur. varsa yoksa ezberlediğiniz isimler, tarihler, eserler. başkalarının başarılarıyla ve vizyonlarıyla övünür, onların berbat taklitlerini yapmaya çalışarak para kazanır bir de saygı, ihtimam falan beklersiniz. siktirin oradan asalak sürüleri sizi. önce insan olmaya çalışın, insanlığınızla övünün ezberinizle değil!...