şükela:  tümü | bugün soru sor
 • söylentilere göre ordu daha üç temmuz olmadan ulusal tv kanalı ile havaalanlarında kontrolü ele almış bile. bu dönemki protestoların simgesi olan "kırmızı kart gösterme" eylemine polisler de katılmış bu arada. öğrendiğime göre polis ilk kez bu protestolarda taraf oluyor. ayrıca bir diğer bilgi de fayoum'da, ordu'nun valiliği ele geçirip valiyi görevden aldığı yönünde.
 • başbakanın çıkıp cehape zihniyeti yorumu yapmasından korktuğum hadise.
 • yıllardır olayı eksik olmayan bir coğrafyanın yaşadığı son olaydır.

  orta doğu halklarının çektikleri roman olsa, dünya'dan aya kadar kalın bir kitap olurdu.
 • (bkz: ordu kılıcını çekti)

  neyse ki bizim başkanın türk siyasal hayatı hakkındaki bilgisi tek partili dönemin yanlı bir perspektifinden ibaret olduğundan, işte bazıları 12 mart'ı da alkışlıyordu falan gibisinden başarılı bir laf sokma girişiminde de bulunamayacaktır.
 • ortadoğu'nun norveç'i kıvamındaki aydınlık mısır'ı karanlık dönemlere götürecek elem verici hadise.

  toplu
 • mısır'ın önümüzdeki 35 yılını sikip atan darbe. bundan iki dönem sonraki çok alakasız bir hükümet, "çok mağdur olduk" diye yaklaşık bi 20 yıl falan ibretlik işler yapacak.
 • gelir dağılımında eşitlik sağlanmadığı, özgürlüklerin yok sayıldığı her ülkenin kaçınılmaz sonudur.

  demokrasi sizin kim olduğunu dahi bilmediğiniz insanları sözde "seçerek" bugünü ve geleceğinizi ipotek ettirdiğiniz bir süreç değildir. o süreç sözde demokrasinin şekil şartından başka bir şey değildir.

  fransadan ispanyaya, brezilyadan mısıra ve pek çok ülkeye yayılan bu yeni yüzyılın eylem dalgasının temel karekteristiği insanların bilgiye kolay ulaşması ve bunun eyleme geçme konusunda yarattığı bilinçtir. sen istediğin kadar toz pembe rüyalardan bahset, insanlar yemiyor, hissediyor ve bilgiyi doğru kaynaklardan edinebiliyor. özgürlüğü ve gelir dağılımındaki adaletsizliği gidermediğiniz sürece de bir devrim, diğerini izleyecektir. düz ovalara ulaşıncaya kadar her türlü tepe, engel, çıkıntı dümdüz edilecektir.
 • faiz lobisinin gazına gelen mısır halkı uygun ortamı hazırlamıştır. dış mihrakların etkiside göz ardı edilemez. çünkü türkiye gibi önemli bir dış mihrağın tüm televizyon kanalları meydandan görüntülerle canlı yayın yapıyorlar(!). sahi bu kanallar değilmiydi gezi parkını görmezden gelen ?
 • an itibariyle gerçekleşmektedir.

  mursi'nin danışmanı essal al-hadded'in facebook sayfasına yazdığı açıklama "bu satırları yazarken, bunların yazdığım son satırlar olabileceğinin farkındayım" cümlesiyle başlıyor. hadded açıklamasında "mısır ve tarihi hususlar adına tüm bu olanların adını koyalım: askeri darbe" dedi.

  mısır'daki özel el hayat televizyonu müslüman kardeşler'in lider kadrosundan isam el uryan ve isam sultan'ın, ürdün'ün başkenti amman'a giden ürdün havayolları'na ait bir uçağa binmesine izin verilmediğini duyurdu.

  kaynak: http://www.bbc.co.uk/…sir_krizi_canli_anlatim.shtml
 • canli yayinda gordugumuz uzere tahrir meydaninda halk tarafindan havai fiseklerle kutlanan sözüm ona ''darbe''

  cocuk tecavuzculeri, yamyamlar, amerikan dolariyla silah kusanan parali askerler yapınca ''ihtilal'', halk yapınca ''darbe''

  yersen..

  benim tesetturlu devemi yerlerde sürükleyip üstüne işediler :(