• her günümün en az 1 saatini alan mobilden ekşisözlük üzerinden gündemi takip etme alışkanlığımı bitirecek yenilik. kimseye bir yararı dokunmayacak bunun, acilen geri dönülmesi gerek.
  • sözlüğe üye olmayıp her gün düzenli olarak girip başlıkları ve girdileri okuyan ve bundan keyif alan o kadar insan tanıyorum ki ister istemez onlar açısından düşünmek zorunda kalıyorum..
    çok saçma bir uygulamadır..
    mutlaka düzeltilmesi gerek..

kimse bir iki yorum okuyacak diye bir yere üye olmaz, çok merak ettiğim şeylerin araştırmasını yaparken bile üye şartı arandığında hevesim kaçıyor başka yerlere yöneliyorum şahsen..

ek: nasıl acaba diye, çıkış yaptım bir baktım da görsel olarak da çok kötü olmuş..
  • ilk gördüğümde hayretler içinde kaldığım, akabinde dün akşam sözlüğü gündemde bırakıp çıktığımı düşündüğüm ama sonra geçmişi silme alışkanlığım aklıma gelince herhalde bir şeyler değişmiş diye düşündüğüm ve sözlüğe giriş yapıp sol frame'de bu başlığı görmemle beraber konuya hakim olduğum yeniliktir.

açıkçası, sözlük hitini düşüreceğini ve özellikle sözlüğe girenlerin büyük çoğunluğunu oluşturan kayıtsız ziyaretçilerde önemli bir azalma olacağını ve buna bağlı olarak reklam gelirlerinde sıkıntı yaratacağını düşünüyorum. belki sözlüğe yine girişler sık oranda olabilir fakat özellikle başlıklar arası geçişte sıkıntı yaratacaktır. bir diğer sıkıntısı ise kesinlikle sözlükle tanışma hikayelerini azaltması ve buna bağlı olarak gelecek yeni yazar sayısındaki azalma olması olacaktır.

son olarak benim fikrim;

kısa sürede vazgeçilecek uygulama. tabi öyle olmaya da bilir*.
  • sol frame'i görmek icin yapılması gerekenler:

(bkz: #43924092)
  • olmuş dediğim uygulama.

sözlüğü okumak için girecek insan gündemde nelerin konuşulduğuna ihtiyaç duyar. boş başlıklar içinde kaybolup zamanını öldürmez.

dışarıdan sözlük hakkında bilgisi olmayan ya da sadece okur olarak katılmak isteyenler için oldukça faydalı. çöp başlıkları görmeyerek kaliteli ve gerçek gündeme ulaşabilirler kolaylıkla. sevdim.

işte gerçek bilgi kaynağı bu
  • saçma bir uygulama. halihazırda zaten başlık içinde arama yapabilmek için üye olmak gerekiyor. bu da en az arama yapamamak kadar kötü ve saçma bir uygulama. insanlar zorla üye olunca ne olacak ki çok merak ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap