şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle yeni türkiye'ye hoşgelmişiz arkadaşlar;

bu yazacak olduklarım sıcağı sıcağına daha 10 dakika önce yaşanmış olup
    ankara emniyet müdürlüğünün zerre umursamadığı ve şehir magandalığına prim verilmesi durumudur.
    ankara gülpınar mahallesi doğu caddesi üzerinde oturan bir vatandaşım ve evimiz protokol yoluna 20 – 30 metre uzaklıkta , her devlet büyükleri geçişinde bildiğimiz gibi uzun polis ve özel kuvvet askerlerinden oluşan koruma konvoyları , sokak aralarına dizilen polis araçları,her üst geçitte bekleyen polis memurları,
    vızır vızır uçan devriye helikopterleri ile gayet güzel hoş emniyet ve güvenlik sağlanıyor değil mi ?

peki ya vatandaşın güvenliği huzuru nerede sayın emniyet yetkilileri ? soruyorum sizlere , sizler türk polisi misiniz ? yoksa sadece iktidarın koruması ve baskı gücü müsünüz ?

olaya gelecek olursak evimizin 4-5 bina yukarısında artık kız verme olayı mıdır ne boktur bilemem , bir sebepten dolayı gelen ve yaklaşık 20 araçtan oluşan konvoyun yolu kapatarak hemen hemen 45 dakika boyunca 7-8 farklı silah türü ile (kastım tüfekler) havaya seri şekilde ateş açılmış olması ve mahalle sakinlerinin hayatlarını tehlikeye atması durumudur.
    hadi bu olaya alıştık artık problem bunda değil , problemim 155’ı arayıp ilk görüştüğüm hanımefendiye ilettiğim şikayette “silahlı bir grup var ateş açıyorlar” demem ile “havaya mı ?” sorusuna “evet” cevabım ile hanımefendinin “size emniyete aktarıyorum” demesi ile 5 dakika boyunca hatta beklememe ragmen kimsenin bu bekleyişe cevap vermemesi durumudur buradaki problem.

özet:insan hayatının ( normal vatandaş olarak) hiçbir öneminin olmadığı bu dönemde ne yaparsak yapalım her hareketimizde ve kararımızda çok dikkatli olmamız gerekiyor yoksa bu ülkede hukuk sistemi ve güvenlik güçlerine kaldıysak zaten bitmişiz demektir.

edit:dk1 gol 1 beyin yoksunu bir arkadaş damlamış hemen ve demiş ki "5dk telefonda bekletmişler olay bu " aynen kardeş olay bu yazıyı nerenle okuduysan artık bir şey anlamamışsın ama bezelye beynin bile yeterliydi halbuki burdan mantıklı bir sonuç çıkarman için.
    adamlar mahallede çatışma ortamı yarattı diyoruz bu müptezelin derdi hala salak salak enrtyler girip popi olmak...
    git inci sözlükte yaz sen en iyisi, senin ergen zihniyetine daha uygun orası, aynı zamanda cansu derenin göğüs resimlerini de orada paylaşırsın artık.
  • okumaya üşenenler için: 5 dk telefonda bekletmişler. olay bu.
  • bak saydın ya o kadar, onu koruyorlar, bunu koruyorlar, çok yoğunlar. adam kalmamış emniyette, biraz anlayış lütfen.
  • ankara'da hatrı sayılır sayıda polis görevlendirmesi yapılmış durumda. ayrancıdan ulusa gittim. neredeyse 100 metre aralıklarla her yere polis yerleştirilmiş. ne ayak?
  • sadece 5 dakika telefonda bekletildiğini düşünen andavalları gösteren rezalet.

bu ülkede herhangi bir eğlencede havaya sıkmak suretiyle silah kullananlar yüzünden kaç insan öldü haberin var mı? bu magandalığa son vermeyi geçtim bu olaya şikayet eden birisini kayde almayıp dalga geçmek nasıl bir kafadır anlamıyorum? senin o magandalardan ne farkın kalıyor?
  • havaya sıkılan kurşunlardan birinin olası bir meraklı çocuğa, 2-3 yaşlarında bir bebeğe, henüz ergenlik çağındaki bir genç delikanlıya, balkonda komşusu ile çay içen teyzeye anlının taa çatından 9mm'lik bir mermi çekirdeği ile canından olamaması ve adli tıp raporunda "kaza", kayıtlara ise yanlışlık olarak eklenmemesi için vatandaşlık görevini yerine getirip devletin ilgili birimlerini uyarmak istemiş, fakat emniyet pek kayda değer bulmayıp telefonu şutlamış.