şükela:  tümü | bugün
 • ingiltere'nin 3-1'lik bir galibiyetle adını çeyrek finale yazdıracağını düşündüğüm maç.
 • kolombiya'nın rahat bir şekilde geçeceği maç.
 • şanlı ingiltere'mizin 2018 rusya dünya kupası boyunca oynayacağı 7 maçtan dördüncüsü.
  (bkz: bir umuttu yaşatan insanı)

  (bkz: #78397108)
 • kolombiya tokatlar geçer. ingilterenin tokatlanacağı maç.
 • bahisciler için naçizane önerim iki takım da gol atar bahsidir. ilk yarı beraberliği de one çıkıyor. kadro kalitesi olarak ve şimdiye kadar gözlemlediğim kadarıyla ingiltere bir adım önde. uzatmaya gitme ihtimali olduğundan maç sonucuna girmeyi pek tavsiye etmem. macera arayan iki takım da gol atar ve ingiltere kazanır bahsini yönelin. sanırım 6 civarı oranı vardır.
 • sıra sende falcao ve saz arkadaşları...
  klişe dünya kupası eşleşmelerine inat emeğin,yeteneğin ve takımdaşlığın var(caps lock açık) olduğu adamlarla dolu milli takımımızın hiç olmadığı nice dünya kupalarına...
 • kalite farkıyla ingiltere'nin galip geleceğini düşündüğüm maç.

  pekerman kolombiya'yı defans çizgisini dengeli tuttuğu ve hatların birbirine çok yakın oynadığı, beklerin fazla bindirme yapmadığı, ön liberolardan biri olan uribe'nin zaman zaman ileri çıkıp destek vermeye çalıştığı ama esas işin james-quintero-cuadrado üçlüsüne yüklendiği çift ön liberolu 4-2-3-1 oynatıyor. james'in sakatlığı nedeniyle muriel oynayacak sanırım.

  kolombiya her ne kadar yükselişte olsa da james'in yokluğuyla iş duran toplara kalacak gibi, ama bu da pek işe yarayacak gibi gözükmüyor zira ingiltere hava toplarına hakim boy ortalaması yüksek bir takım. aksine ingiltere duran toplarda daha tehlikeli olacak.

  bu turnuvada son zamanların en derli toplu ingiltere'sini izliyoruz, southgate başta çok tartışılan kontrollü ama tempolu 3-5-2'sini oturttu. takımın en kritik bölgesi lingard ve dele alli*'den oluşan orta göbek. bu ikili hem rakip yarı sahada pres yapıyor hem ceza sahasına sızıyor hem de kane ve sterling'in sürekli yer değiştirerek beklere alan açtığı halfspace'leri besliyor. dele alli'nin iyileştiği söyleniyor, tek soru işareti sol bekte hücumu düşünüp young mı oynar yoksa cuadrado'ya önlem için rose mu oynar? bence young başlar.

  yine de ingiltere golü zor bulan ve bulduğu anda korumaya geçen bir takım. bugün de kolombiya'nın dinamik savunmasını öyle kolay aşamayacaklardır, ama nihayetinde bir şekilde o golü atacaklarını ve sonrasında iyice çözülecek olan kolombiya karşısında 90 dakikada işi bitireceklerini düşünüyorum, skor tahminim 2-0 veya 2-1.
 • escobar reisin sahadaki ruhu james rodriguez önderliğinde kolombiyamızın çilli ingiliz bebelerine küsküyü basacaktır
 • kazananın çeyrek finalde isveç ile karşılaşacağı maç.