şükela:  tümü | bugün
 • atatürkçü kesim için konuşuyorum; eğer erdoğan harici bedhahsa, bu da dahili bedhah. ne kadar ulu bir insanmış atatürk; söylediği sözleri kes, biç; heryere uydurabilirsin.
 • bu ülkede solcular kadar kendi ayağına sıkan bir başka kesim daha yok; yılmaz özdil, seni seviyoruz ama yeter; muharrem ince, sol kesimin son zamanlarda çıkardığı, topluma umut veren önemli bir lider; her insan hata yapar, bu adamın üzerine gitmekten artık vazgeç; sevapları, günahlarından fazla; nihat genç, iyi parti'yi diline doladı, ali türkşen'den cevabını aldı, sen de cevabını ince'den aldın, yeter uzatma.
 • bu adam da ismail küçükkaya’nın bir değişiği olmuş, kendini deli etmiş ince diye sayıklıyor. bir şey biliyorsan çat diye orta yere koyacaksın, yoksa böyle yemediğin laf kalmaz.

  ince’nin seçim sonrası geçirdiği 12 saati anlatan gazeteciye akit’te bile yazsa arayıp teşekkür edeceğim. o raddeye geldik.

  tanım: gazete köşesini ağlama duvarına çeviren yazıdır.
 • çok canımı sıkan olaylar silsilesinin devamı.
 • çok garip çok.. yılmaz abi seni gerçekten görüş farklılıklarımız olsa dahi seviyor ve takıp ediyorum. ikitelli de gazetede sohbet etmiştik seninle.. buraları okuduğunu da biliyorum.. babana allah rahmet eylesin, eskilerin %99 u zaten namuslu, ahlaklı kişilerdi. eğer öyle olmasaydı bu ülke zor zamanlarını atlatamazdı zaten.. lakin yazıya katılmıyorum. " siyaset ile hiç isim olmadı, olmayacak , olmaz " vs yazmışsın.. hırsızları bir eve sokmaya yardımcı olmaz ile o eve giren hırsızlar arasında fark var mıdır? bana göre hepsi hırsızlık yapmıştır. yahut cinayete azmettiren ile cinayeti işleyen arasında fark var mıdır? velhasıl abi, sen siyasetin tam da gobegindesin.. eskiden daha doğru ve mantıklıydı. müjdat gezen ve uğur dündar ile yaptığın programlar geliyor aklıma, orada kurduğun cümleler, doğrularını savunma tarzın gerçekten hoş idi.. lakin belli ki yavaş yavaş siyasete adım arıyorsun sende. dilediğince " siyasetle isim olmaz" cümlesi kur.. bu yazı bildiğin " siyasete merhaba" yazısı.. olmaz abi olmaz.. muharrem ince de olmaz , sende olmazsın. muharrem ince nin siyasi hayati hdp başkanını ziyaret edip, apolet soktuğu gün bitti.. ve içerden duydugum kadarı ile iyi parti içinde bu davranışlar yüzünden meral akşener e baskı başlamış. velhasıl bundan sonra ki secimde sanmıyorum ittifak için yanasacaklarini.. hep söyledim, yine yazıyorum; bu ülkede 77 adet sol parti ittifak kursa dahi %51 alamaz.. almaları için darbeleri unutturmalari gerekiyor. yani nesil değişmeli. belki bir 20 yıl sonra olabilir lakin su an olanaksız.
 • oy yuzdesi ve anadolu ajansi iddialarina gayet hakli ve gecerli cevaplari alinca iddialarini revize etmek veya geri cekmek yerine magdur edebiyatina gecis yapildigini gordugumuz yazidir.
  kursunkalem de bunun sembolu.

  durustlugunden, soylediginin arkasinda duracagindan bahsetmis. e hakssiz cikti iste soylediklerin, ince curuttu. buna cevap versene.

  tam turkiye'ye uygun bir kose yazari gercekten, takdir ettim.
 • yılmaz özdil’in erdoğanın adamı olduğunu anladım. ekmeleddin’den az oy aldı hesabı kadar saçma bir hesap olamaz. yeni 2 fazlı seçim sisteminin mantığını kesinlikle kavramamış.

  sebebi her ne olursa olsun muharrem ince’nin chp’nin oylarını konsolide ettiğini ve diğer kesimlerden oy çaldığını kabul etmek lazım. ve bu noktadan sonra muharrem ince’yi karalamak olsa olsa chp’li kesime zarar verebilir. ne gerek var? bu kadar bencil misin? sen kimsin? senin baban kim? bu kadar mı önemlisin? yıllar sonra ilk kez chp azıcık da olsa umut bulmuş kendisi için mücadele eden bir lider olduğunu düşünmüş gücüne mi gitti, rahatsız mı oldun? bırak öyle hissedelim.

  beyfendi şerefli, babası şerefli olup aklanacak diye her şeyi çöpe atacağız he?

  bu adama alternetif olarak ne sunuyordu acaba özdil? abdullah gül’ün çatı adaylığı ise eminim oy moy alamazdı. bir kere chp tabanı vermek istemezdi. öte yandan rte’nin oylarının hala çok ciddi katılaşmış olduğu görüldü, gül için bunun değişeceğini sanmıyorum.
 • çok ağır yazıdır.

  sadece ben olsam herşeye rağmen babamın cenazesini kullanmazdım yazıda diye düşünüyorum,
  diğer hepsi doğru