şükela:  tümü | bugün
  • ankara anıtpark'ta saat 14.00'da başlayacak olan, tüm baroların katılacağı miting.

hukukun onurlu direnişi.
  • (bkz: metin feyzioğlu)başkanın onurlu yürüyüşte en önde olacağı.... şaka amk, akıllı uslu bir şekilde babişkosunun dizinin dibinde "yürüyüş tasvip ettiğimiz bir tepki şekli değil. masada bu işi çözelim." diyerek masadan yeşil pasaportunun süresini uzatıp rüşvetini alıp onursuzluk destanı yazacağı mitingdir.
  • saati 16:00 olarak değiştirilmiş bulunmakta. türkiyenin her yerinden avukatların geleceği bir gün olacak. avukatlar açısından tarihi bir dönem bakalım sonuç ne olacak..
  • ülkede yüz binin üzerinde avukatın varlığına rağmen en fazla birkaç bin avukatın katıldığı, ev sahibi ankara barosu’nun bile çok düşük katılım gösterdiği etkinlik. gerçi başlıkta her ne kadar miting denilmişse de sonradan mitingin yasaklanması üzerine başka bir forma evrilmiştir.

ben anlamıyorum, onbinlerce üyeli hukukçu gruplarında avukatlar esip gürlüyorlardı kaç gündür, barolara en ufak bir eleştiri getiren bile örgütlü bir şekilde ağza alınmayacak laflar işitiyor büyük linç yiyordu, ne oldu da hiçkimse götünü kaldırmaya tenezzül etmedi? siz daha kendi hakkınızı savunamıyorsunuz, müvekkillerinizinkini nasıl savunacaksınız? bugün gerçekten türkiye’de avukatlığın hak ettiği yere konumlandığına ikna oldum.