şükela:  tümü | bugün
  • 8-23 ekim tarihleri arasında üsküdar sahilde gerçekleşecek festival. bu sene 70 sahaf ile kapılarını açacak festival, sahil kesiminde dolaşıp listelerinizi azaltmak için güzel bir fırsat. ayrıca kitaplar arasında karıştıktan sonra salacak tarafında bir çay içip, bu güzel sonbahar günlerinde kız kulesi'ni seyredebilirsiniz.

detaylı bilgi için buyurun:
    3. üsküdar sahaf festivali
  • olasılıkla islamda cinsi meseleler tarzı kitapların yok satacağı festival olacaktır.
  • islam'da cinsi meseleler tarzı
    kitapların sattığı falan yok.

bu seküler kibre denk geldikçe kan beynime sıçrıyor, allah'ım sen yardım et.

chp'nin istanbul'da düzenlediği herhangi bir sahaf festivali var mı arkadaşım? yok.

peki bu sahaflar, üsküdar ve benzeri ilçelerde dükkanları olan muhafazakar sahaflardan mı tertip edilmiş? hayır.

tüm dünya görüşünden sahaf ve okuyucunun iştirak ettiği bir ortam.

hayatın boyunca göremeyeceğin, görsen bile alamayacağın muhtelif konularda binlerce kitabın bulunduğu bir festival var ve üsküdar halkının okuma ortalaması da senin bir hayli üzerinde.

üsküdar kadim bir yerleşimdir.

sadece kitabın değil; her türden süreli yayının, haritanın, gravürün, evrakın ve antikanın satıldığı bir mahaldir.

türkiye'nin sayıca ve gelmiş geçmiş en çok kitap satan sahafı hangi ilçede yer alır var mı bilgin? yok.
    (bkz: kırkambar sahaf)

musa abi'nin yazı kitabevi vardı bilir misin?

çınaraltı kitap sohbetleri diye bir şey duydun mu hiç? (ülkende ekol olarak bir benzeri bile yok)

ya yedi iklimi?

üsküdar yayınevi'ni bildin mi?

yok, hiçbirini bilmiyorsun.
    çünkü henüz yılmaz özdil'in son kitabını bitirmedin ve o yüzden bu yüzlerce tarihsel gerçeği araştırmaya sıra gelmedi di mi?

haklısın kardeşim, festivale de gelme sen.
    bakarsın bundan elli sene sonra o çok elit bulduğun ilçelerin belediyelerinden biri bir sahaf festivali yapmaya karar verir; o zaman iştirak edersin.
    kolay gelsin sana..
  • (bkz: #63389474)
    (bkz: #63391493)
  • https://www.facebook.com/…notif_id=1476023551288987

pek de öyle her görüşten insan alınmamış gibi duruyor.
    neyse işte standart türkiye.
  • hangi saatler arasında aktif olduğunu merak ettiğim organizasyon. saat 18.00 gibi gitmeyi düşünüyorum acaba gezebileceğim sahaf bulabilir miyim?