• yalancı emzik* yaşı geçince, zırlamasını kesmek için anasının babasının eline pahalı asri oyuncak verdiği efsanevi nesildir. 10 yaşında commodore kullanan basic dilinde kod yazan efsanevi nesille bu yönden ayrılırlar.

(bkz: parasıyla değil mi)
  • televizyona multi touch yapmaya falan çalışır. görüntü büyümeyince ağlar.
  • 2000 modellerden bu yana bebeklerde görülen teknolojik beceri ilgi ve merak.
    (bkz: bu modeller bi başka)
  • varlığını dahi bilmediğim özellikleri açıp, üstüne nasıl kullanacağımı da gösterebilen nesil.
  • o minicik parmaklarını yemek istediğim nesildir. bir de o ağızları ve dilleri şekilden şekile giriyor ya, otur izle.
    arkadaşımın ikibuçuk yaşındaki kızı sadece benim hareketlerimden takip ile benim telefonumu bir kanepe kıyısında hiç çaktırmadan açmayı becerdiğinden beri ilgiyle izliyorum ve benim hala oynamayı beceremediğim tample run oyununu oynadıklarında öyle bakıyorum.
  • sanal bebeği zar zor çözen bi nesilden geldiğim için hayret ettiğim nesil.

2 küçük kuzenimde tablet sahibi ve olayı bayağı bayağı çözmüşler. bu nesil bayağı her şeyi önceden öğrenecek gibi.
  • 15 yıl sonra uzman sistem kurulumları yapıp beni işimden çıkaracak olan nesildir.
  • ne sizden üstün ne de efsane olan nesildir. sadece sizin sahip olmadığınız bazı şeylere sahipler. bütün akranları da aynı durumda. muhteşem, olağanüstü ötesi filan olmayacaklar, muhtemelen sadece belli kalıplar içinde düşünebilen bütün gün internette oyun oynayan zavallılar olacaklar. bizim nesil de bilgisayarla büyüdü ne oldu? herkes facebook'ta koyun yetiştiriyordu bir ara.
  • (bkz: z kuşağı)
hesabın var mı? giriş yap