şükela:  tümü | bugün
 • (aslında süreç 2,5 yıl fakat başlık açarken noktalama işaretleri kullanılamadığından ve harf sınırı olduğundan dolayı ben bu rakamı yuvarlayıp 3 yıl yapmak zorunda kaldım.)

  chp'nin vermiş olduğu soru önergesinin araştırılması sonucunda ortaya çıkan sonuç. bilhassa askeri hastanelerin khk ile sağlık bakanlığı'na bağlanmasının ardından siyasi imtiyazlar ile son yıllarda çürük raporu alanların sayısı bir hayli artmış. milli savunma bakanlığı'nın vermiş olduğu istatistiksel malumata göre son iki buçuk yılda 155 bin kişi çürük raporu almış...

  artık 21. asırda çağ dışı kalmış zorunlu askerliğin hala kalkmamasına mı kızalım, yoksa bu zorunluluktan kaçmak için kırk takla atarak çürük raporu almaya çalışanları haklı mı bulalım, ya da binlerce insanın bedelli beklediği ortamda hala bedelli çıkarmayan hükümete mi yüklenelim bilemedim. bence neresinden bakarsak bakalım rezalet bir olaydır. bütün bu rezilliklerin yaşanmasının temel sebebi de zorunlu askerliğin çağa uygun şekilde düzenlenmemesidir.

  hükümet artık şu zorunlu askerlik saçmalığına adamakıllı bir çözüm getirsin ve bu tarz hak yemeler/mağduriyetler yaşanmasın istiyoruz!

  haber kaynağı: http://www.sozcu.com.tr/…curuk-raporu-aldi-2070361/

  ekleme: haberdeki şu detayı eklemeyi unutmuşum: chp'li vekilin akp'de milletvekilliği ve bakanlık yapanların kaçının 1. ve 2. derece yakını, askerlik görevinden muaf tutulmak için sağlık raporu almıştır sorusuna bakanlık, "herhangi bir kayıt tutulmamaktadır" cevabını vermiş. ne desek gg.
 • güzel bir haberdir. insanlar salak değil, bu hükümetin olduğu yerde askere mi gidilir? gitmemenin yolunu bulan gitmiyor, çok da güzel yapıyor. çalışın, aile kurun hayatınızı yaşayın.
 • siz daha bedelli bekleyin.
  elin oğlu şahin gibi, bedelliye vereceği parayı gerekli yerlere veriyor alıyor raporunu.
  temiz iş.

  ne yapsalardı? sizin gibi rte'nin ağzının içine baka baka ömür mü çürütselerdi?
  eee ne demişler?
  (bkz: el elden üstündür)
 • 14 yilda ulkede curumeyen ne kaldi ki sasiriyorsunuz? bu kadar curumuslugun icinde 155bin kisi curuk olmus fazla mi?