• 11 yıldır boş oturan biri olarak bir hesap yaptım.

devletin bana 566.940 tl borcu olduğu ortaya çıktı.

nereye başvuruyoruz?
  • 2002 den beri ülkenin içine sıçıp bir de gemi alanların yanında, eli ayağı öpülesice başkan yardımcısıdır.

aman kıpırdama kurban olurum. akp li nin en zararsızı sensin şu an. aldığın 4 295 tl itin köpeğin olsun, hatta onu 5e bile tamamlarız aramızda, yeter ki daha büyük zarar verme!
  • torpilli herhangi bir devlet devlet memurunun ağzından çıksa kimseyi şaşırtmaz. ama bu adam gururuna yedirememiş ve daha açmış.

şimdi, ben mi okuduğumu anlamıyorum yoksa insanlar lafı götünden mi anlıyor? ya da haber başlığını okuyup sazan gibi atlayanların sayısı çok mu fazla? gerçekten çok merak ediyorum. adam belediye başkanı ve belediye hakkında su. duyurusunda bulunumuş, yorumları okuyorsun sanki bu adam hakkında suç duyurusunda bulunulmuş. sözlük, okuduğunu götünden anlayanlarla dolmuş sanırım.

edit: burada "sonunda hakkında suç duyurusunda bulunulmuş" içerikli yazılar vardı. okuduğunu anlaması biraz fazla zaman alan insanlar tarafından yazılmış bu yazılar birer birer siliniyor veya editleniyor.
  • olayin asli tokat belediye baskaninin, sefer bayini gorevini layikiyla yerine getirdigi icin, yani aslinda haksiz yere, gorevinde iplememesinden ibarettir.

basliga bakinca "adama bak, bir de itiraf etmis" diyor insan ama o da turk medyasinin haber anlatma tarzindan geliyor.

not: ne tokatliyim, ne de belediyeye ozel bir ilgim var.
  • kentçi adamdır. helal olsundur.

daha önce şurada da belirtmiştim; kentçinin partisi olmaz.

(bkz: #26710031)
  • onay verilmemesi gereken erdoğan gürbüz parkına onay veren başkan adnan çiçek'e karşı çıktığı "eksiklikler var, onaylanmamalı" dediği için pasifize edildiğini söyleyen, aldığı parayı hak etmek, çalışmak istediği için serzenişte bulunan tokat belediyesi başkan yardımcısı sefer bayır'ın söylediği cümle.
  • henüz devlette çalışmamış olanları inanılmaz şaşırtan beyanat. arkadaşım hemen her kurumda başkan danışmanı, yok kurul danışmanı yok kurul büro müdürü gibi kadrolarda çalışan ve bu maaştan fazlasını alan 50 kişi mevcuttur, bir de örneğin emniyet müdürlüğü yaparken tedaş vs. gibi devlet şirketlerinin illerdeki müdürlüklerinde yönetim kurulu üyesi olup, 8000-9000 ekstradan alan adamlar vardır.
  • parasını hak eden kişinin beyanatı. kimse boş boş otururken biri bana iş versin iş yapayim demez kolay kolay. çıkıp başına gelenleri açıklayarak aldığım maaşın hakkını vermek istiyorum tarzında konuşma yaparak şahsen benim taktirimi toplamış kişi. sorunları kişiselleştirerek görevine uygun tavranmayan öbür kişileri sorgulamak lazım kanımca.
hesabın var mı? giriş yap