şükela:  tümü | bugün
  • tekirdag/cerkezkoy'de bulunan egitim birincisi secilmis disiplin merkezi. hepinizi beklerim.
  • 2 gun sonra hurgeneral ilan edilecegim yer. (bkz: 307 kd)
  • (bkz: ızdırap)

doğuya düşersen anan ağlar batıya düşersen sen ağlarsın deyişine ilham olmuş mesken.
  • içeride sinema salonunun mevcut olduğu, yemeklerinin güzel olduğu sporun haftanın 3 gününde olduğu askerlik mekanı.

not: şafak 35. 355 k.d.
    not 2: insan şafak atmayı bir alışkanlığa çeviriyor.
  • orada bir yarbay vardı. ismi neydi tam olarak hatırlamıyorum ama uyuzun tekiydi. neyse... tezkereyi alacağım vakit yanına çağırdı karşılıklı çay içtik. içtiğimiz sırada "komutanım size bir şey söyleyeceğim ama kızmak yok deyip" sonrasında " komutanım askerliğiniz bitmez" diye lafı yapıştırıp adamı dumura uğrattığım bol bol eğitim talim v.s. olan askeri birlik.

laan olum askerliğiniz buraya çıktıysa ziki tuttunuz. hele de biraz kilolu iseniz eyvaaaa küsküyü yediniz. kaçın laaaan gitmeyin oraya.
  • yaklaşık 1 saat önce nizamiyelerin önüeri çöp kamyonları ve iş makineleri ile kapatılmıştır. bir grup ta aynı şekilde nöbet tutmaya başlamışlardır.
  • soğuk olmasıyla meşhurdur hayatımda bu kadar üşüdüğümü hatırlamıyorum hakikatten soğuklar balkanlardan geliyormuş bahar ayı gelip çicekler acmaya başlayınca çok mutlu olmustum üşümeyceğim diye.

bir çok rütbeli olan bir yer olmasından dolayı eğitimi çok sıkıdır çok zayıf gittim eğitimlerden sonra rambo gibi gelmiştim herkes şaşırmştı.

özellikle buraya uzun dönem asker ya dövmeli ya da uyusturcu sorunu olan tiplerdir ama saygılılar siz onlara ağabey gibi yaklaşırsanız onlarda size saygı duyar.

zırhlı birlik olduğu için hep çamur içinde kalcaksınız botları her gun fırcayla temzileyacaksiniz.

kötü bir yer her gün uzaklarda bir köprü var (oraya giden bilir) ona bakıp keske askerlik bitse oradan geçsem diyeceksiniz ama bitiyor ben bitince o köprüye gidip son resmimi cekip cerkezköye elveda dedim. köprüye bakınca benim yazdıklarımı hatırlayın:) kd 325
  • 357.kd olarak vatani görevimi yaptığım, 85 ile teslim olup 74 ile terhis olduğum, disiplinin hat safhada olduğu, eğitim ve istikamet manyağı olabileceğiniz asker ocağı.
  • 2002 aralık - 2003 temmuz arası kısa dönem askerlik yaptığım tugay.