şükela:  tümü | bugün
 • palandöken ejder tepesinin kuzey yamacında siyahla derecelendirilmiş bulunan en dik pistin numarası.
  http://www.ski.ru/imgs/map/palandoken.jpg
 • twisted sister'in yeni şarkısı. hatta hoş bir klibi de var.

  http://www.youtube.com/watch?v=d4vv3wbsvje
 • istatiksel bir veri vereceksem* ya da abartıda bulunacaksam kullandığım sayı, rakam değil, rakkam hiç değil.
 • bir türlü olamadığım yaş

  zaman ölçü birimlerim dünyanınki ile uyuşmuyor. otuz yaş gözümde olgun,sorumlu,dingin ve bıyıklı aile babası yaşı iken kendi katılımımla tüm anlamını yitirdi. yolun yarısına yıllar kala saydığım melekelerin hiç birisine sahip olmamam bir yana, umudum ve niyetim de yok. otuzu doldurup küsüratını adımlarken kabuslarında evlendiğini görüp, oynayamayacağını bildiği halde bilgisayar oyunlarını takip edip sabahlara kadar sigaranın gözüne vurup oyun oynama hayalleri kuruyor, motorsikletle avrupa turuna çıkıyorum.

  turlu motorlu gönlünün getirdiği yere götüren seyahatler bilinçaltıma gidiyor artık. önümde hesaplanacak, karşılaştırılacak, incelenecek, onaylanacak tüm dikkatimi talep eden boy boy rakamlı harfli kağıtlar varken olmayan motoruma binip gidemiyorum, oldurup binsem hemen benzini bitiyor.

  eloğluna türlü türlü hesaplar yaparken kendim için zaman ve para eğrisinin hiç tutturamadım, zaman arttıkça para sıfıra gitti; hiç kariyer yapmak gibi bir niyetim yokken şaşı gözlü paranın peşine düşüp otuzumda proje içinde kaldım.

  adıma nevresim takımlı buzdolaplı stor perdeli planlar yapılırken; tekrar üniversiteye gitmek, avrupada bir süre yaşamak, dönüp kafe açıp aylık karın tokluğu ve beş kitap nevalesi ile sona doğru saymak istiyorum. al sana otuz!

  sorarsanız söylerim ama bahsi geçmezse de hiç göstermem ben otuzumu
 • doğumgünümde oturup hüngür hüngür ağladığım yaş.

  tabi ki biliyordum olay yaş değildi, benim kendimden beklentilerimdi. bir beş sene öncesinde 30 yaşa kadar yapmam gerekenler listesini kafamdan geçirince, planladığım pekçok şeyi yapmadığım veya yapamadığım, onun yerine başka iyi kötü bir sürü sürprizle karşılaştığım için değişen algım sayesinde, o zamana kadar istediğim şeyleri artık istemiyor olmanın ve içimde filizlenen yeni yollara nasıl ulaşacağımı bilmemenin verdiği boşlukla dolu bir zaman diliminde bulmuştum kendimi ve korkudan ağlıyordum. tanrıları güldürmek istiyorsanız onlara planlarınızdan bahsedicekmişsiniz sahiden. otuz yaş sanırım bunu getirdi bana, değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu bir kere daha hatırlattı. yaşanan deneyimlerle her an yeniden şekillendiğimizi, kafa yapısının hayatının sonuna kadar 22 yaşta kalabileceğini, toplumsal kalıpların ne kadar sahte ve yalan olduğunu, herkesin içsel korkuları nedeniyle bu kalıplara bağlı kaldığını, bununla birlikte içsel olgunlaşmanın yeni kapılar açabileceğini öğretti. ve tabi ömür devam ettiği müddetçe daha gidecek çok yol olduğunu.
 • çocukluğun sona erip gençliğin başladığı yaş
 • tarafimdan girilen bu entry'nin, kacinci entry'im oldugunu soyleyen rakam. 'una basmak istemedigim rakam ayni zamanda (yas olarak).
 • elit popçumuz mavi'nin çıkış şarkısı.

  bıraktığın şişeden elimi kestim
  şarap gibi kanım sanadır
  alışmışım soldan sağa geçemedim
  yatağımda yanım sanadır

  vapurda galata'yı seyre dalmam sanadır
  rüzgara karşı dağlara karşı duruşum sanadır

  şu burukluğum, durgunluğum, mutsuzluğum sanadır

  biliyorum artık alışığım
  biliyorum acıdan ölünmüyor
  yine de bir ders çıkarmam lazım
  30'una kolay gelinmiyor

  bıraktığın şişeden elimi kestim
  şarap gibi kanım sanadır
  alışmışım soldan sağa geçemedim
  masamızda yerim sanadır

  bu akşam batan ayı seyre dalmam sanadır
  düşmana karşı dostlara karşı duruşum sanadır
  bu akşam batan ayı seyre dalmam sanadır
  düşmana karşı dostlara karşı susuşum sanadır

  şu burukluğum, durgunluğum, mutsuzluğum sanadır

  biliyorum artık alışığım
  biliyorum acıdan ölünmüyor
  yine de bir ders çıkarmam lazım
  30'una kolay gelinmiyor
 • yaş anlamında incelendiği takdirde, istatistiksel olarak bir üst basamak içinde sayılma yaşıdır. çalışan kişinin artık gençliğe veda yaşıdır; gelmesine bir hafta kalmış olandır, hafiften tırstırandır.
 • stephen curry'nın forma numarası