şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rabia’ya gömmüş bir kurdur. yakında recep’in o kırık başparmağı bir yerine girer.
 • 7.30'dan işlem görecek kurdur. demişti dersiniz.
 • başlık açılmış bari ben bilgi gireyim;

  29 ağustos gece 23:59da tahminen 6.40-6.45 arası girip, zafer bayramında türk borsası ve bankalarının kapalı olacağını da hesap ederek zannımca 6.50yi hızlı kırıp 7ler için kale surlarının aşılacağı ve 6.70lere rahat yol alacağını tahmin etmekteyim.

  ytd yani yatırım tavsiyesi değildir ama kuşkusuz böyle olacaktır. yarın editlemede görüşürüz.

  edit 1: 00:00da güne 6.449dan yani tam söylediğimin üst sınırından başlamış ve saat 7.50 gibi 6.50ye dayandı şimdi kırma uçuş hareketlerini takipteyiz..

  edit 2: evet hızlıca geçilen 6.50 ve şimdi büyük hareketler göreceğiz bugün.

  edit 3: saat şuan 10:00 ve 6.53lerde dolaşıyor tabii ki kâr satışı yedi normal olarak. bugünü 6.55-6.60 bandı arasında kapatabilme ihtimali yüksek sanki. hızlı yükselişleri satma fırsatı bilin, kâr satışları geldiğinde de alın derim.

  son bir not: tahminim yarın yükselişler ufaktan devam etse de hem haftasonu hem aysonuna denk geldiği için cuma akşamı düşüş yaşayacaktır. yine 6.50ler gibi kapatabilir. ytd, alış-satışları benim yazdığıma göre yapmayın benden bilmeyin.

  kazanınca kral, kaybettirince soytarı olmayalım gözünüzde.

  edit: 6.70 hedefim geldi :)
  6.80i geçtik bakalım 7 olacak mı?

  kişisel görüşümdür ytd;
  bence yarın 7leri yoklama ihtimali yüksek, ama dediğim gibi aysonu olduğundan amerika kapanışı düşük olur diye düşünmekteyim. zaten olmazsa, pazartesi piyasalar 7-7.5 allah ne verdiyse şenlenir sanırım, malum pek müdahele yok.

  şahsi görüşüm elinizdeki dövizin, altının vb. %50sini 31 ağustos cuma, geri kalanı da pazartesi gününden sonra duruma göre neresi aklınıza yatarsa oralardan bozun, takipte olarak. müdahele zamanları yaklaştı çünkü. çok uçma kaçma kalmaz dolarda.

  hayırlı kazançlar, bari dolarlardan kâr elde edek ki marketteki zamları az da olsa kurtarak :/
 • resimde görülebileceği üzere türk lirası, dolar karşısında son bir yılda tam %86 değer kaybederek dünyada en çok değer kaybeden para birimi olmuştur.

  artık bunu yapmanın zamanı geldi.
 • 6,71 civarı günü kapatacak kurdur.
 • daha geçenlerde dolar rabia esprisi yapıyorduk. ne günlerdi be o günleri geri verin.
 • 30 ağustos 1922’de kazandığımız zaferi üstünden 96 yıl geçtikten sonra 16 yıllık bi iktidarın ekonomik olarak gölgesinde bırakan kurdur

  “askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun iktisadi zaferlerle taçlandırılmadıkça sonuçsuz kalır.”

  gazi mareşal mustafa kemal atatürk

  şimdi ise seri toplamaya çalışan damat ve

  bize gülen benjamin franklin
 • internette gezinirken denk geldiğim bir videoya göre; abd'deki ikinci dünya savaşı sonrası yoğun bir üreme dönemi kuşağı olan baby boomers neslinin emeklilik planlaması, vizyoner abd'li uzmanlar tarafından yıllar öncesinden planlandı. bu kalabalık kitlenin emeklilik zamanı 2010'lu yıllarda yaşanmaya başlayacaktı. ekşi'de de birçok kez dile getirilen bilindik sebeplerle birlikte bu amaçla da 2000'li yıllardan itibaren oldukça fazla miktarda karşılıksız basılan dolarların tüm dünyaya yayılması sağlandı. günümüz kapitalist düzenin acımasız şiarları doğrultusunda bu dolarlarla ülkelerin zenginlikleri talan edildi. artık bu paraların vatanlarına dönme zamanı gelmişti. son bir kaç yıldır fed, uyguladığı faiz yükseltme politikasıyla bu dolarları abd'ye çekiyor. bizim gibi dolar bolluğunda popülist ve geleceği olmayan tercihlerle ekonomik geleceğini belirsizliğe sürüklemiş ülkelerden kaçan sıcak para, önümüzdeki yıllarda bahsi geçen savaş sonrası kalabalık neslin emeklilik sürecini finanse etmekte kullanılacak.

  edit: olumlu-olumsuz çok sayıda mesaj aldım, ilginize teşekkürler. bahsettiğim videoyu ekliyorum
  konu ile ilgili ayrıca bir başlık da açtım.
  (bkz: doların artışında abd'deki bebek patlaması etkisi)
 • malazgirt için 1071 metre kare saray hamlesiyle doları şaşkına çeviren reyiz 30 ağustos için 1922 metrekare saray müjdesi yaparsa dolar elhamdürüllah tepetaklak olur.

  dolar akşama 3 lira. yatırım tavsiyesi değildir. (belki daha büyük saray yapar)
 • istikrarli artiyor. 6.50'yi gecer bugun.