şükela:  tümü | bugün
  • kaynaka göre:
    en düşük %45 ötv diliminin sınırı 85.000 lira
    %50 ötv diliminin üst sınırı 130.000 lira
    olurken

daha önce %60 ötv alınan 120.000 üzeri arabalardan (artık 130.000 lira üzerinde olanlardan) %80 ötv alınacak.

bassatçılar yaşadı.

edit: aboovvvv passat 1.6 tdi business 330.000 lira hem de araba yokmuş. buna %20 zam geliyür. yani orta paket dizel passat 400.000 lira mı diyecekler? hem de araba yok, gelirse alırsın.

vaşvaşvaş

edit2: ısrarla yazmayın beyler matematiği de mi öğretelim:
    330.000lira olan passat business tdi dsg:
    206.250 lira kdv dahil
    174.788 lira vergisiz fiyat imiş.
    şimdi ise:
    ötv kdv dahil 371.250 lira oluyor.

edit3: “ben arabaya binecem, tüketmeyeceem” diyen arkadaş hahahahah tamam maliyeye hemen yazıyorum senden özel tüketim vergisi almasınlar.

edit4: bir yazar editörlüğe yeni başladığı haber sayfasından ötv haberinin linkini göndermiş. server’ları patlatalım:
    https://www.haberkusagi.net/…ri-degisti-h12406.html
  • siz de halen ötv indirimi bekleyin dedirten ötv zammıdır. %60 olmuş %80. nah size indirim.

(bkz: 2020 otomobil ötv indirimi /@false pretension)
  • (bkz: halk ağır vergiler altında eziliyordu)

doğur, büyüt, okut, besle; yüzük alsın fedex'le.
    haberi yok vatandaştan, yaşıyor altın kafeste.
    utanmadan soruyor, hem de tek bir nefesle;
    ne işi var vatandaşın bmw ve mercedes'le?..
  • lan hani ötv indirimi gelecekti! gülmekten karnıma ağrı girdi gece gece
    tanım: zam değil güncelleme
    edit: birkaç seneye kalmaz i20 başlangıç paketini 400-500 bin tl ye alırız artık.
    edit 2: an itibariyle ntv ziya selçuk un programını bölerek ötv zam haberini değil özel okul ötv indirim haberini son dakika haberi olarak sunuyor(zam haberi ise alt yazıda geçiyor). akıl alır gibi değil! alt ve orta gelir grubundakilere bu indirim hangi anlamda katkı sunacak?
  • burada ötv indirimi bekleyenler vardı onları piste alabilir miyiz
  • geçen yıl yatırım amaçlı tofaş almıştım. beni sevindiren bir karar oldu. yatırımımın karşılığını yavaş yavaş almaya başlıyorum.

not: yatırım tavsiyesi değildir.
  • otv indirimi gelecek diye insanlari kandirip araclari garajlara ceken galericilere yaradi.. malum site kavruluyordur su an..

otv takintisi olanlar aramasin
  • ikinci el arabama 10.000 tl daha zam yapayım bari.

indirim gelecek, o istediğiniz rakamlar hayal, balon diyenler şimdi görelim sizi.

ulan en ucuz benim arabamdı muadillerinin, yine de beleşçiler, mezarcılar etmez o kadar diyordu. hadi görelim hodri meydan.
  • şikayet etmeyiniz, bugün bir musluk ne kadar biliyor musunuz?